SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

pizza z kalafiora

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 24614

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1056 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 20042
Przepis na pizzę z kalafiora. Smakuje pysznie nawet sama, a jak dodamy na wierzch mięsko, ser i jakiś farsz to już w ogóle pychota

Potrzebujemy:
ok. 700-800g kalafiora
150g mozzarelli
3 jajka
2 ząbki czosnku
sól, pieprz, przyprawy(bazylia, oregano, czosnek suszony, zioła prowansalskie)

1. Gotujemy kalafiora al dente i go tarkujemy.

2. ścieramy na tarce ser.

3. Mieszamy ser i kalafiora.




4. Dodajemy jajka, sól, przyprawy, rozmiażdżony czosnek. Jeśli ktoś chce można dodać łyżkę mąki lub zmielonych płatków. Ja osobiście nie dodawałam.




5. wszystko mieszamy bardzo dokładnie.

6. Na papier delikatnie! wysmarowany masłem rozprowadzamy naszą masę.




7. Wkładamy do piekarnika na ok. 180 stopni i pieczemy w zależności od piekarnika 20-30 minut.

8. Wyciągamy jak delikatnie zbrązowieje.





Już można wcinać :) Ale jeśli chcemy, aby było smaczniejsze robimy farsz jak do pizzy, kładziemy szynkę/kiełbasę ser i znów zapiekamy na jakieś 10minut.
U mnie to była podsmażana cebulka z pieczarkami, koncentratem, ketchupem i ziołami. Do tego szynka z indyka i delikatnie posypane serem.





Wartości całości bez farszu.

655kcal
B -61
T - 41
W - 13

Zmieniony przez - skitelsik w dniu 2011-10-16 19:10:51
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 5005 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 19714
Pizza.. z kalafiora?

Nie no super sprawa, dla kogoś kto jest na low carbie i nie musi tyle mąki sypać. Na pewno spróbuję, jak będę znów na redukcji



Pozdro!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 95 Napisanych postów 16770 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 68749
sog
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 4097 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 28862
dobry pomysł, można kombinować z innymi warzywami
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2101 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 113142
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1056 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 20042
jak bardzo cienko nałożysz to bardzo możliwe, że się rozwali.
Do ręki raczej większego kawałka nie weźmiesz, bo jednak jest to dosyć miękkie, więc lepiej na talerzu kroić tym bardziej jeśli nałożysz farsz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 314 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 133506
Niesamowity pomysł! Muszę przetestować bo bardzo mnie zaciekawiła pizza z kalafiora :D na redukcje z piersiami zamiast kiełbasy mogłoby się nadać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 232 Wiek 5 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7934

wczoraj wycudowałem taką pizze :)

początkowo czekałem aż stwardnieje .... choć to raczej niemożliwe z takiego ciasta, w smaku dobra, dodając ketchup, czosnkowy choc nie przepadam za kalafiorem pizza mi smakowała zapomniałem tylko zostawic trochę sera na wierzch i wszystko wrypałem w ciasto, dlatego nie było to sklejone dobrze, ale jak na pierwszy raz....uczymy się na błędach

Pozdr. SOG


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 634 Wiek 46 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7285
Zrobiłam tą pizzę jako nowość w mojej kuchni i zakochałam się od pierwszego kęsa. Jest przepyszna a na dni z większą ilością tłuszczu jak znalazł. Poczułam się jakbym naprawde jadła pizzę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3009 Wiek 21 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 54631
wrzcucajcie zdjecia jak zrobilisicie:) ale abstrakcja tego przepisu jest zadziwiająca:)

Let's do IT

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 124 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3550
Moja pizza wyszła trochę jak omlet, ale może dlatego, że najpierw była opieczona z jednej strony, później przerzuciłem z patelni na talerz i z talerza na patelnie (żeby się nie rozwaliła) i piekła się z dwóch stron. W smaku dobra. Ja dałem:
-150 g kalafiora (zmielony w mikserze, nie gotowany),
-~50 g sera,
-1 duże jajko i 1 białko
-pomidor,
-przyprawy,

Fajny przepis.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kurczak zapiekany z kapustą i marchewką

Następny temat

Kurczak duszony we włoszczyźnie

WHEY premium