SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

pietras6 | Dziennik CrossFit - Pasja czyni życie ciekawszym

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 11222

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1411
Cześć wszystkim! Nazywam się Piotrek. Przedstawię wam pokrótce doświadczenie sportowe.
A więc, jest, bardzo małe. Nigdy nie udzielałem się sportowo, prócz biegów wiosennych, jesiennych itd. w czasach podstawówki i gimnazjum.
W szkole średniej jak większość młodziaków na wf przychodziło się bez stroju, a nauczyciel nie dopuszczał do ćwiczeń. Zaliczenia oczywiście zawsze na 5. Jak już trzeba było, zawsze pokazywałem na co mnie stać, dawałem z siebie 100%.
W lipcu 2013 zacząłem swoją przygodę z treningami na siłowni. Do tej pory nie stosowałem żadnej diety, a po mimo tego efekty są zauważalne.
Teraz od dokładnie 26 stycznia zacząłem swoją przygodę z CrossFitem. Po pierwszym treningu wiedziałem że to jest to czego mi brakowało. Z początku chciałem przeplatać bodybuilding z crossem, jednak nie widzę sensu. Po siłowni wychodzę zmęczony jak diabli, bez większych chęci do kontynuowania dnia. Po treningu cross, czuje że żyje! Wychodzę z treningu na czterech, a reszta dnia jest lepsza od poprzedniego.
Efekty (wydolność) zauważalne już po pierwszym treningu. Przez pierwszy tydzień zrobiłem 5 treningów cross i 1 siłownia. Wiem sporo jak na początek! Ale tego mi było trzeba. Teraz muszę jakoś racjonalne rozłożyć sobie te treningi.
Moim celem, chyba jak każdej innej osoby, jest stawać się lepszym, mocniejszym i szybszym z treningu na trening. Odległe plany, bądź marzenia to start w CrossFit Games. (Jeszcze dobrze nie znam tego sportu i nie wiem na co mnie stać). Ale jestem przekonany że wystarczy czegoś chcieć i dążyć do celu, a konsekwencją będzie zdobycie tego celu!
Liczę na wsparcie, wytykanie błędów i podpowiadanie w razie problemów:) DZIĘKI

W tej chwili nie mam możliwości sprawdzenia swoich wymiarów itd. Ale Postaram się już w tą sobotę wszystko zrobić jak należy.

Płeć - MEN
Wiek - 22
Waga - 64.9kg
Wzrost - 175cm
Obwód pasa -
Obwód klatki piersiowej -
Obwód uda -
Obwód ramienia -
Dostęp do sprzętu - dostęp raczej do każdego potrzebnego sprzętu.
Cel treningowy - Być jak najlepszym, oraz zwiększenie stopniowo masy mięśniowej.

przysiad - 75kg
martwy ciąg - 120kg
wyciskanie leżąc - 80kg
wyciskanie stojąc -
wiosłowanie sztangą -
podciąganie na drążku -











Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1411
Cześć!
Dawno mnie tutaj nie było. Ze względu na brak czasu.
Trochę się pozmieniało w moich treningach. Robię coraz cięższe, dłuższe i bardziej efektywne treningi.
Ostatnie 6 tygodni lecę wg. planu. W tygodniu mam 3 dni z pojedynczymi elementami ciężarowymi, gimnastyki i typowo kondycyjne. Mam również dni gdzie są po dwa elementy w treningu i w niedziele zawsze robię sprawdzian w którym umieszczam wszystkie elementy i robię mocnego woda. W zależności od samopoczucia robię 6-7 treningów w tygodniu

Od pewnego czasu miałem problem z różnego typu ćwiczeniami, ale gdy zacząłem się rozciągać po każdym treningu, moje możliwości i zakres ruchów wzrósł o kilka poziomów! :)
Zaczynam się rozkręcać !

Teraz we wrześniu będę chciał wystartować w ŁGG. O ile wystartuje, to będą moje debiuty na naszej polskiej scenie crossfitu.
Oczywiście kategoria OPEN bo z moją wagą nie myślę nawet o ELITE:P Przyjdzie masa to i przyjdzie czas na elite:)
Po prostu chcę się sprawdzić.
Jeszcze do końca nie jestem przekonany co do tych zawodów, bo od kilku miesięcy walczę z kontuzją kolana.
Boli i puchnie gdy robię np. przysiady.

Odkąd trzymam się planu treningowego, staram się nie obciążać zbytnio tego stawu.
Ćwiczenia wykonuje na maszynach, bo wtedy nie odczuwam bólu. Ale już wczoraj zacząłem robić pierwsze przysiady, na razie ze sztangą 20kg 5serii po 5 powtórzeń. Bez bólu, tak że może będzie dobrze. W sobotę może thrustery wejdą:)

5 września ponowny start w Runmageddonie. Classic i nocny Rekrut:) Wybiera się ktoś>

Staram się na bieżąco wrzucać swoje rozpiski z treningów, filmy i zdjęcia na facebooka
Link do facebook
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 520 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4013
powodzenia:) będę zaglądał
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1411
Dzisiaj były stacje po 1min tak że nie ma nad czym się rozpisywać. Z pewnością taki trening ma swoją nazwę, jeśli ktoś wie to proszę o podpowiedz:P

wiosłowanie sztangą
box jumps
sumo deadlift KB
Pull up
wspinanie się po ścianie nogami stojąc na rękach
wiosłowanie KB w pozycji do pompek
Push up (nogi na TRX)
Ball Clean
Wykroki
Deska
Liny
brzuch

Przed tym treningiem zrobiliśmy małą rozgrzewkę w parach
50 pistols - max push up (zmiana)

Waga wbrew twierdzeń niektórych ludzi rośnie.
26.01 po ostatnim posiłku 63.7kg
6.02 na czczo 64.9kg, przed ostatnim posiłkiem 65.5kg
Cały czas do przodu




Zmieniony przez - pietras6 w dniu 2015-02-06 23:45:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1411
7.02.15 Sobota

100 Back squat - 35KG, za każde odłożenie sztangi 7 Burpees
Zrobione:
50 - 7 - 15 - 7 - 10 - 7 - 15 - 7 - 10

następnie AMRAP 12min:
5 zarzut - 25kg
7 swing KB - 16kg
9 boxjumps - 65cm
niestety nie mam pojęcia ile zrobiłem obwodów.



Zmieniony przez - pietras6 w dniu 2015-02-07 15:26:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 520 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4013
spoko trening, fajny pomysł na te 100 przysiadów:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1411
Na prawdę nieźle wyczerpuje, jeśli chcesz dać z siebie wszystko. A nogi? Robią się jak balony:P I jak tu potem skakać na pudło?!:P Zmordowałem się, tzn. że trening był dobry. Oby następny był cięższy! :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 520 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4013
to jest właśnie CROSSFIT;) z jakiego miasta jestes?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1411
Właśnie tak! Z tego powodu zakochałem się w tym sporcie;)
Jestem z Radomska, kawałek za Piotrkowem Tryb.

Zmieniony przez - pietras6 w dniu 2015-02-07 16:22:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 532 Napisanych postów 8076 Wiek 42 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 66926
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1411
Dzięki! Postaram się być na bieżąco!

8.02.15 Niedziela

Nie mogę edytować 1 postu, wrzucam wymiary na dzień dzisiejszy.
Obwód pasa - 80cm
Obwód klatki piersiowej - 95cm
Obwód ramienia - L33 P34cm

Dzisiaj ze względu na odwiedziny kuzyna, niedziela również na sportowo, z tym że delikatnie.
Na siłowni ruszyłem trochę biceps i triceps w superseriach, po 8 serii na partię.
Wyciskanie na barki na maszynie hamera, też około 5 serii, do pompy.
Po tym krótkim treningu założyliśmy rękawice i 10 minutowy sparing z przerwami, a na sam koniec Tabata, push-ups & sit-ups
Z treningu wyszedłem zadowolony, nie zmęczony na maksa, ale nie było w planie mordowni:)

Foto jak wyglądają moje śniadania, 4 pozostałe posiłki, a kolacji nie będę fotografował :D






I sorry za pomyłkę 7.02.15 Sobota to były fronty:P


Zmieniony przez - pietras6 w dniu 2015-02-08 18:02:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1411
9.02.15 Poniedziałek

Byłem ba dwóch zajęciach intro i metcon.
Na intro bardziej takie techniczne sprawy plus
Tabata
sumo deadlift KB 16 kg

Potem zrobiliśmy 2 WODy no chyba trzecie tez można nazwać wodem

#WOD 1 30kg
5 round
6 x deadlift
9 x clean
12x Push jerk

#WOD 2
Front squat 21/15/9/3 30kg
Burpees ze skokiem przez sztangiści 21/15/9/3

#WOD 3
40 sit ups/10 Push ups
30/10
20/10
10/10

Zamordowany niemiłosiernie;p Ale bez odpowiedniej motywacji trenera mój czas był by gorszy. Chociaz i tak nie wiem jakie czasy miałem.
Nogi zniszczone i poobijane od zarzutów;p
Dzisiaj z regeneracja cieżko gdyż spałem maksymalnie 3h, za to nadrabiam jedzeniem i suplementacja.
Ostatnio kupiłem sobie
Bcaa z glutamina fire snake
Flexit megabol kolagen
Whey c6
Dzisiaj kończę cm3 jabczan. jeszcze zostało mi trochę Creabomb scitec i chlorowodorek kreatywny hcl uns. Mam zamiar wykończyć to wszystko i nie wiem czy dalej faszerowac sie chemia;p
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dziennik ZombieHunter - we Wrocławiu za murami :)

Następny temat

street workout

WHEY premium