SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

pieczenie w okolicy odbytu + kulka = normalny problem

Wysłana -
Możecie sie śmiac ale dla mnie to wcale nie jest śmieszne.Problem ma od 3 dni.Kąpiąc się zauważyłem,że mam jakieś dziwne zgrubienie w okolicy odbytu.Zaraz przy nim pojawiła się jakaś dziwna jajowata kulka.Jest dość miękka.Początkowo nie było to wcale bolesne i nie przeszkadzało ale z każdym dniem zaczyna boleć i nie można spokojnie siedzieć.Nawet przy podcieraniu czuje mocne szczypanie,ból.Co to może być,jak coś takiego można wyleczyć.Proszę o pomoc bo to jest dla mnie bardzo ważne.
Wysłana -
Objawy, które opisujesz, mogą mieć wiele podłoży:

- zatwardzenie, które uszkadza ścianki odbytu (warto w takim wypadku zadbać o odpowiednią podaż błonnika i nawodnienie, które ułatwi wypróżnienia)
- mogą to być początki powstawania hemoroidów
- bardzo często, mogą się pojawiać czyraki (wypełnione ropą guzki).

Jeśli towarzyszy temu pieczenie, swędzenie, ale też krwawienie należy niezwłocznie udać się do lekarza proktologa, który po badaniu oceni, o jakim podłożu jest dolegliwość. Najprawdopodobniej zaleci dodatkowe badania.

Do czasu wizyty warto zaopatrzyć się, chociażby w maści na hemoroidy, które dostępne są bez recepty i smarować okolicę odbytu. To na pewno nie zaszkodzi, a może uśmierzyć ból i swędzenie. Warto również zrewidować swoją dietę, wprowadzić do niej produkty bogate odżywczo, ponadto spożywać odpowiednią ilość błonnika pokarmowego, gdyż to on między innymi ułatwia wypróżnienia. Odpowiednie nawodnienie, jest również istotne.

Warto zaopatrzyć się w witaminę K http://www.sfd.pl/sklep/MyVita_Witamina_K2_MK-7_z_natto-opis33997.html, która uczestniczy między innymi w procesach krzepnięcia krwi, ale też uszczelnia naczynia krwionośne, zapobiegając krwotokom.Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
a wiec najprawdopodobniej jest to czyrak lub ropien ale bardzeij czyrak a wiec tak po peirwsze kapiel w cieplej wodzie nasteponie oklad z ichtiolu gazik mmoze byc nasaczony rivanolem na spirytusie i taki oklad 2 lub 3 dni zalezy czy pojawi sie tresc czyli ropa pod skora wtedy mozan oproznic w domku ale lpeij isc do chirurga wtedy on natnie i usunie czop wlozy saczek i ebdzie gites moze tez byc tak ze czop jest gleboki i samo sie nie przebije wtedy tzra dac antybiotyk i isc do chirurga na naciecie
Wysłana -
a może jakiś hemoroid albo inna torbiel krzyżowa , szczelina odbytu itp
ja bym polazł do chirurga-proktologa :]
w Poznaniu znam dobrego
hmm a może kłykciny
Wysłana -
przy szczelinie chlopak by krwawail i straszny bol przy oddawaniu stolca jak ja bym chial go zoabczyc i naciac to aaaaaaaaaa ja jzu cche nacinac
Wysłana -
może guzek krwiawczy? tak czy siak do chirurga
Wysłana -
no już mówiłem że guzek krwawniczy = krwawnica = hemoroid
Wysłana -
Myślałem że guzek krwawniczy to taka wczesna faza hemoroida. Chyba z czymś innym mi się pomyliło.
Wysłana -
Nie chce Cie straszyc, ale kumpel z klasy mial niedawno wlasnie z tego powodu operacje. Mial podobne objawy, idz z tym szybko do lekarza
Wysłana -
powoli panowie.
może to przysłowiowy "wrzód na tyłku" (jakaś zmiana trądzikowata, bo tam też lubią się umiejscowiać).
Wysłana -
U lekarza jeszcze nie byłem ale najprawdopodobniej to hemoroidy.Kupiłem sobie żel przeciw hemoroidom neo-aesculan i zobaczymy co będzie.Jak nic nie da to pójde do lekarza.
Wysłana -
onufry100 - rozwiązałeś ten problem już, bo mam to samo?????
Strona 1 z 4
Dodaj odpowiedź