SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

pieczenie w okolicy odbytu + kulka = normalny problem

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 148280

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 3 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2
Możecie sie śmiac ale dla mnie to wcale nie jest śmieszne.Problem ma od 3 dni.Kąpiąc się zauważyłem,że mam jakieś dziwne zgrubienie w okolicy odbytu.Zaraz przy nim pojawiła się jakaś dziwna jajowata kulka.Jest dość miękka.Początkowo nie było to wcale bolesne i nie przeszkadzało ale z każdym dniem zaczyna boleć i nie można spokojnie siedzieć.Nawet przy podcieraniu czuje mocne szczypanie,ból.Co to może być,jak coś takiego można wyleczyć.Proszę o pomoc bo to jest dla mnie bardzo ważne.
6
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Objawy, które opisujesz, mogą mieć wiele podłoży:

- zatwardzenie, które uszkadza ścianki odbytu (warto w takim wypadku zadbać o odpowiednią podaż błonnika i nawodnienie, które ułatwi wypróżnienia)
- mogą to być początki powstawania hemoroidów
- bardzo często, mogą się pojawiać czyraki (wypełnione ropą guzki).

Jeśli towarzyszy temu pieczenie, swędzenie, ale też krwawienie należy niezwłocznie udać się do lekarza proktologa, który po badaniu oceni, o jakim podłożu jest dolegliwość. Najprawdopodobniej zaleci dodatkowe badania.

Do czasu wizyty warto zaopatrzyć się, chociażby w maści na hemoroidy, które dostępne są bez recepty i smarować okolicę odbytu. To na pewno nie zaszkodzi, a może uśmierzyć ból i swędzenie. Warto również zrewidować swoją dietę, wprowadzić do niej produkty bogate odżywczo, ponadto spożywać odpowiednią ilość błonnika pokarmowego, gdyż to on między innymi ułatwia wypróżnienia. Odpowiednie nawodnienie, jest również istotne.

Warto zaopatrzyć się w witaminę K https://sklep.sfd.pl/MyVita_Witamina_K2_MK-7_z_natto-opis33997.html, która uczestniczy między innymi w procesach krzepnięcia krwi, ale też uszczelnia naczynia krwionośne, zapobiegając krwotokom.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
a wiec najprawdopodobniej jest to czyrak lub ropien ale bardzeij czyrak a wiec tak po peirwsze kapiel w cieplej wodzie nasteponie oklad z ichtiolu gazik mmoze byc nasaczony rivanolem na spirytusie i taki oklad 2 lub 3 dni zalezy czy pojawi sie tresc czyli ropa pod skora wtedy mozan oproznic w domku ale lpeij isc do chirurga wtedy on natnie i usunie czop wlozy saczek i ebdzie gites moze tez byc tak ze czop jest gleboki i samo sie nie przebije wtedy tzra dac antybiotyk i isc do chirurga na naciecie
4
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
a może jakiś hemoroid albo inna torbiel krzyżowa , szczelina odbytu itp
ja bym polazł do chirurga-proktologa :]
w Poznaniu znam dobrego
hmm a może kłykciny
3

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
przy szczelinie chlopak by krwawail i straszny bol przy oddawaniu stolca jak ja bym chial go zoabczyc i naciac to aaaaaaaaaa ja jzu cche nacinac
5
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wwwaldek ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 2111 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25260
może guzek krwiawczy? tak czy siak do chirurga
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
no już mówiłem że guzek krwawniczy = krwawnica = hemoroid
3

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wwwaldek ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 2111 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25260
Myślałem że guzek krwawniczy to taka wczesna faza hemoroida. Chyba z czymś innym mi się pomyliło.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 52 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3661
Nie chce Cie straszyc, ale kumpel z klasy mial niedawno wlasnie z tego powodu operacje. Mial podobne objawy, idz z tym szybko do lekarza
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4425 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
powoli panowie.
może to przysłowiowy "wrzód na tyłku" (jakaś zmiana trądzikowata, bo tam też lubią się umiejscowiać).
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 3 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2
U lekarza jeszcze nie byłem ale najprawdopodobniej to hemoroidy.Kupiłem sobie żel przeciw hemoroidom neo-aesculan i zobaczymy co będzie.Jak nic nie da to pójde do lekarza.
6
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 676 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5389
onufry100 - rozwiązałeś ten problem już, bo mam to samo?????
7

Cierpliwość, cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

=BIOTATUAŻ= Co o tym sądzicie ?? Ma ktoś coś takiego ??

Następny temat

problem z ginekomastia

WHEY premium