SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

parę pytań do marbo

temat działu:

Marbo

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1999

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 51
Witam.
Ostatnio dużo chodzę po stronach ze sprzętem i głowa mnie już trochę boli od tego szukania. Mam parę pytań do Was zanim dokonam zakupu na większą kwotę.
Sprzęt ma być do pokoju, nie do piwnicy, do pokoju w którym mieszkam i dlatego zależy mi bardzo na jakości i estetyce wykonanych produktów.

Przeglądałem waszą ofertę i owszem, nie powiem, sprzęcik fajny, fajnie wygląda zwłaszcza za tę cenę jest praktycznie bezkonkurencyjny patrząc na współczynnik jakość/cena.

Dobra, do rzeczy.

1. Dlaczego nie mogę znaleźć w waszej ofercie gryfu chromowanego o długości 180cm nie gwintowanego ale na zaciski?
Jeśli nie macie to podajcie link do zacisków, które będą pasować do gryfu chromowanego 180cm gwintowanego, który macie w ofercie, abym mógł szybko dokładać ciężary np. do ćwiczeń na klatę. Jakiś zacisk nakładany, dokręcany czy coś w tym rodzaju. Zakłądanie tych nakrętek na sztangę to czyste nieporozumienie konstrukcyjne.

Z tego co czytałem to ocynk galwaniczny to porażka na maksa. Z tego co ludzie piszą to:
- kruszy się szybciej niż chrom
- zmienia barwę
- po czasie sztanga rdzewieje i po roku czy 2 wygląda jak jakiś pręt ze złomu.
- ogólnie: nie ma sposobu nawet super dbając o gryf, np. ćwicząc w rękawiczkach czystych aby taki gryf po 2,3 latach nadal wyglądał jak nowy.

2. Jaka jest różnica między ławeczką L002 i L014? Tylko taka, że ta druga ma skos ujemny? W tej L014 też da się ujemny zrobić. Za to jak widzę L014 można złożyć i wsunąć pod kanapę.
Czy dużo roboty z tym skręcaniem? Jakie ewentualne jeszcze różnice i którą polecacie

3. Stojaki:
http://www.marbo-sport.pl/marbo-semi-pro-stojaki-wolnostojace-wysokie-z-asekuracja-s005.html

Coś mi się nie widzi to na mocną konstrukcję. Ile te śmieszne blaszki metalowe wytrzymają ciężaru? Wydaje się że można je ręką gołą złamać/wygiąc.

Druga kwestia, jeśli są w miarę wytrzymałe, czy dałoby się żebyście dali jakieś gumy nakładane na 1 lub 2 rzędy co by nie było hałasu i co by się sztanga nie rysowała? Wiadomo, sztangę się dopasowuje na jakiś 1 określony poziom a reszta to służy awaryjnie jako asekuracja.

I takie ogólne pytanie.
Ja chcę mieć ten zestaw na długie lata. Nie myślę żeby robić z siebie górę mięsa ale żeby trochę wzmocnić siłę i lekko mięśnie. Chodzi o to abyście polecili mi optymalny (nie za mało i nie za dużo) zestaw obciążeń.
Chcę robić przysiady na nogi bo nogi dla mnie to podstawa. Biegam a ostatnio roweruję nawet po 200km dziennie. Także masy i tak nigdy wielkiej nie będę miał bo to niemożliwe po prostu.
Przysiadów nigdy ze sztangą nie robiłem a jedyne co to po 5 serii na siłowni na suwnicy, w oparciu plecami wyciskanie 45st. po skosie w górę. Maksymalny ciężar to ok. 200kg było nałożone po ok. 10 wypchnięć.

Nigdy nie robiłem przysiadów ze sztangą, myśle nawet że na hantle naładuję po 50kg docelowo na jedną i to będzie lepsze dla kręgosłupa.
Kiedyś próbowałem sztangę na kark założyć - masakra :(

Ogólnie to waże ok. 90 kg, na klatkę wyciskam maksymalnie ok. 80kg, mój rekord życiowy jak byłem młody to chyba 105/110kg. Normalnie teraz ćiwczę 70kg na klatę.

Ja nie wiem po prostu jaki ciężar pod kątem nóg dobrać. Klaty to raczej więcej niż 100kg nie przeskoczę. Ale nogi? Hmm - nie mam pojęcia, czy 100kg czy 150 kg na nogi? Nawet tego nie sprawdzę w tej chwili bo sobie krzywdę kręgosłupowi zrobię lub kolanom. To nie wycisk na klatę. Ciężary pójdą w górę z czasem i siła ale do jakiej wartości???

Jaki ciężar w moim przypadku jeśli chodzi o nogi to będzie maks? Podkreślam raz jeszcze, że bliżej mi do triatlonu niż do rasowej kulturystyki.

Za wszelkie odpowiedzi a zwłaszcza precyzyjne na moje pytania, bardzo dziękuję.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1078 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6312
To nie dział filozofia.
Jak ty chcesz ćwiczyć nie rysując sprzętu? to się na prawdę nie da.
Jak ktoś ci ma wyliczyć z jakim obciążeniem zrobisz przysiad?
Najpierw poczytaj trochę na sfd i poćwicz na jakieś siłce (u znajomego może) a potem to juz będziesz sam wiedział czego ci potrzeba.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 419
Rowniez chce kupic lawke do pokoju, a nie piwnicy i podobnie jak zalozyciel tematu zastanawiam sie miedzy L002 i L014. Bede wdzieczny jak ktos odpowie na drugie pytanie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 761 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10642
stojaki któe dałeś w linku są przede wszystkim bardzo tanie... więc jeżeli chodzi o cena/jakość to są porządne a jak chcesz robić ćwiczenia z obciążenie jak pudzian to kup sobie droższe a porządniejsze stojaki

kurczak, ryż i kreatyna zrobią z Ciebie skurvvysyna

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2209 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9570
amador0:

1. Odpowiedź jest prosta. Nie mamy możliwości chromowania, dlatego zabezpieczamy sztangi przed korozją poprzez cynkowanie zanurzeniowe. Prawdą jest, że cynk szybciej reaguje z potem - rozwiązaniem jest ćwiczenie w rękawiczkach.

2. L002 a L014 to 2 zupełnie różne ławki. MS-L002 jest mocniejsza, stabilniejsza i w całości spawana.
MS-L014 nigdy nie będzie tak stabilna, ponieważ jest składana.

3. Blokady wykonane są z blachy 3mm - wytrzymują naprawdę dużo co było testowane na drugim kulturystycznym forum.
Niestety, nie posiadamy gum, które można by zastosować na asekuracje.

4. MS-L002 + MS-S005 będzie zestawem z którego na pewno będziesz zadowolony :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2209 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9570
szubi6: Jeśli ławka nie musi być składana, to bierz MS-L002.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

pomoc

Następny temat

zazalenie

WHEY premium