SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

parówka - informacja dla niewtajemniczonych

Wysłana -
PARÓWKA ODŚWIEŻY TWOJĄ CERĘ!
Para wodna otwiera pory skóry i pobudza w niej krążenie, przyspieszając tym samym wydalanie toksyn i nadmiaru tłuszczu wytwarzanego przez skórę. Regularnie stosowana parówka czyni skórę gładką, miękką w dotyku i jasną.
COŚ DOBREGO DLA (PRAWIE) KAŻDEGO
Czy każda kobieta, niezależnie od rodzaju cery, może stosowaćparówki? Tak, o ile jej cera nie ma skłonności do pękających naczynek krwionośnych. W tym wypadku nie wolno narażać skóry na gwałtowne zmiany temperatury. Największe korzyści jednak parówka przyniesie skórze tłustej i mieszanej - a taką nastolatki i młode kobiety mają najczęściej.
NIEZŁE ZIÓŁKO DLA TWOJEJ SKÓRY
Jeśli do wody dodasz odpowiednie zioła (w postaci naparu lub olejku eterycznego), wzbogacisz dobroczynne działanie parówki o dodatkowe właściwości, np. nawilżające lub kojące. Oto któtki przewodnik po najpopularniejszych ziołach do parówek:
1.rumianek pospolity - uspokaja podrażnioną skórę i działa przeciwzapalnie. Przynosi ukojenie cerze suchej i wrażliwej.
2.szałwia lekarska - ściąga pory i oczyszcza je z nadmiaru łoju. Idealna do skóry z trądzikiem.
3.dzika róża - łagodzi zaczerwienienia i nawilża skórę. Nadaje się także do skóry suchej.
4.tymianek pospolity - reguluje pracę gruczołów łojowych. Przy trądziku zmniejszy ilość zaskórników i zaleczy wypryski.
5.mięta pieprzowa - ożywia cerę przywracając jej ładny koloryt, i ściąga rozszerzone pory. Doskonała do cery tłustej i mieszanej.
6.bratek polny - łagodzi stany zapalne skóry z łojotokiem.
7.lawenda - oczyszca skórę z toksyn i działa tonizująco, a jej zapach odświeża i uspokaja.
8.skrzyp polny - przywraca ładny kolryt szarej, zmęczonej cerze, reguluje pracę gruczołów łojowych.
JAK PRZYGOTOWAĆ PARÓWKĘ?
Do miski z 3 litrami gorącej wody dodaj 2 szkalnki naparu z 10g ziół (5 herbatek fix) lub 5 kropli olejku eterycznego. Pochyl się nad parówką (40cm od powierzchni wody), nakryj głowę ręcznikeim i oddychaj ciepłym powietrzem przez 5-10 minut. Po zabie
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Informacją te przepisałam z "OLIVI" numer 6 z roku 2002

Zmieniony przez - zana500 w dniu 2005-01-03 13:55:41
Wysłana -
Myślałem że "mięsna" taka

/Przepraszam za odświeżenia tematu, myślałem że to coś nowego, nie wiem właściwie jak na niego wszedłem.../

Zmieniony przez - Xenu w dniu 2007-03-16 00:40:08
Wysłana -
Mozna ta parowke robic z sama woda bez ziol?

Zmieniony przez - Lukasz7777 w dniu 2008-08-24 17:38:38
Wysłana -
Usunięty przez malutka_k za naruszenie Pkt 1 regulaminu forum.
Wysłana -
Usunięty przez malutka_k za naruszenie Pkt 1 regulaminu forum.
Wysłana -
Lukasz7777 lepiej z ziolami
nie wplywa to negatywnie wrecz pozytywnie....
Wysłana -
Witam interesuje mnie punkt 2 :

"2.szałwia lekarska - ściąga pory i oczyszcza je z nadmiaru łoju. Idealna do skóry z trądzikiem." - rozumiem, ze gdy bede dodawal do tych 3 litrow przegotowanej wody tej szałwi lekarskiej pomoze mi to w pozbyciu sie wagrów? Bo akurta z tradzikiem problemow nie mam, ale mam duzo wagrow na nosie i koniecznie chce sie ich pozbyc, gdzies przeczytalem ze to wysatrczy stosowac raz w tygodniu, to prawda? I po jakim czasie moglbym spodziewac sie efektow, badz calkowitego pozbycia sie tego.. 'gowna'.. ?
Wysłana -
I po jakim czasie moglbym spodziewac sie efektow, badz calkowitego pozbycia sie tego.. 'gowna'.. ?

jedyne co trwale usuwa wągry to laser.. w serii kilku zabiegów.. parówki pomagają ale.. na kilkanaście proc wągrów.. nie ma cudów niestety.. jeśli masz z nimi problem zacznij od pilingu, zrób tę parówkę i przyklej taki plasterek na nos (są dostępne w Aptekach Super Pharm) - doraźnie powinno pomóc.
ewentualnie jakieś silniejsze kwasy, ale to już wyższa szkoła jazdy
nie chcę Cię zniechęcić, bo warto spróbować (jeśli nie masz naczynkowej cery oczywiście), ale nie nastawiaj się na spektakularne efekty..
Wysłana -
a można robić tą parówkę z olejkiem PICHTOWYM? Bo kupiłem taki ostatnio bo czytałem coś tam i kosztował 20zł i nie mam z nim co zrobić.
Wysłana -
wg mnie zawsze mozna sprobowac z parowka, bo zaszkodzic nie powinna
sama robilam z szalwii i rumianku, ale jako zalecenie laryngologa, wiec oprocz dzialania na cere, powinna takze chronic przed infekcjami
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź