SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

parówka - informacja dla niewtajemniczonych

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 85368

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 442 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 893
PARÓWKA ODŚWIEŻY TWOJĄ CERĘ!
Para wodna otwiera pory skóry i pobudza w niej krążenie, przyspieszając tym samym wydalanie toksyn i nadmiaru tłuszczu wytwarzanego przez skórę. Regularnie stosowana parówka czyni skórę gładką, miękką w dotyku i jasną.
COŚ DOBREGO DLA (PRAWIE) KAŻDEGO
Czy każda kobieta, niezależnie od rodzaju cery, może stosowaćparówki? Tak, o ile jej cera nie ma skłonności do pękających naczynek krwionośnych. W tym wypadku nie wolno narażać skóry na gwałtowne zmiany temperatury. Największe korzyści jednak parówka przyniesie skórze tłustej i mieszanej - a taką nastolatki i młode kobiety mają najczęściej.
NIEZŁE ZIÓŁKO DLA TWOJEJ SKÓRY
Jeśli do wody dodasz odpowiednie zioła (w postaci naparu lub olejku eterycznego), wzbogacisz dobroczynne działanie parówki o dodatkowe właściwości, np. nawilżające lub kojące. Oto któtki przewodnik po najpopularniejszych ziołach do parówek:
1.rumianek pospolity - uspokaja podrażnioną skórę i działa przeciwzapalnie. Przynosi ukojenie cerze suchej i wrażliwej.
2.szałwia lekarska - ściąga pory i oczyszcza je z nadmiaru łoju. Idealna do skóry z trądzikiem.
3.dzika róża - łagodzi zaczerwienienia i nawilża skórę. Nadaje się także do skóry suchej.
4.tymianek pospolity - reguluje pracę gruczołów łojowych. Przy trądziku zmniejszy ilość zaskórników i zaleczy wypryski.
5.mięta pieprzowa - ożywia cerę przywracając jej ładny koloryt, i ściąga rozszerzone pory. Doskonała do cery tłustej i mieszanej.
6.bratek polny - łagodzi stany zapalne skóry z łojotokiem.
7.lawenda - oczyszca skórę z toksyn i działa tonizująco, a jej zapach odświeża i uspokaja.
8.skrzyp polny - przywraca ładny kolryt szarej, zmęczonej cerze, reguluje pracę gruczołów łojowych.
JAK PRZYGOTOWAĆ PARÓWKĘ?
Do miski z 3 litrami gorącej wody dodaj 2 szkalnki naparu z 10g ziół (5 herbatek fix) lub 5 kropli olejku eterycznego. Pochyl się nad parówką (40cm od powierzchni wody), nakryj głowę ręcznikeim i oddychaj ciepłym powietrzem przez 5-10 minut. Po zabie
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 157 Napisanych postów 10921 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 43675
Wągrów laserem nie usuniesz. u kosmetyczki będzie to popularny zabieg oczyszczania twarzy od 70 zł wzwyż ( za jakieś udziwnienia typu maseczki algowe , masaże twarzy cena wzrasta). przy właściwej pielęgnacji po tym zabiegu można powtarzać co 3-4 miesiące
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 442 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 893
Informacją te przepisałam z "OLIVI" numer 6 z roku 2002


Zmieniony przez - zana500 w dniu 2005-01-03 13:55:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 84 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3586
Myślałem że "mięsna" taka

/Przepraszam za odświeżenia tematu, myślałem że to coś nowego, nie wiem właściwie jak na niego wszedłem.../

Zmieniony przez - Xenu w dniu 2007-03-16 00:40:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 507 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16771
Mozna ta parowke robic z sama woda bez ziol?

Zmieniony przez - Lukasz7777 w dniu 2008-08-24 17:38:38
...
Napisał(a)
Usunięty przez malutka_k za pkt 1 regulaminu
Ekspert
Szacuny 254 Napisanych postów 1914 Wiek 4 lata Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 36729
...
Napisał(a)
Usunięty przez malutka_k za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 3514 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 38849

W każdy dzień oraz nocą
j**ać barwę niebieską

MO Faya.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 157 Napisanych postów 10921 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 43675
Lukasz7777 lepiej z ziolami
nie wplywa to negatywnie wrecz pozytywnie....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 35 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 286
Witam interesuje mnie punkt 2 :

"2.szałwia lekarska - ściąga pory i oczyszcza je z nadmiaru łoju. Idealna do skóry z trądzikiem." - rozumiem, ze gdy bede dodawal do tych 3 litrow przegotowanej wody tej szałwi lekarskiej pomoze mi to w pozbyciu sie wagrów? Bo akurta z tradzikiem problemow nie mam, ale mam duzo wagrow na nosie i koniecznie chce sie ich pozbyc, gdzies przeczytalem ze to wysatrczy stosowac raz w tygodniu, to prawda? I po jakim czasie moglbym spodziewac sie efektow, badz calkowitego pozbycia sie tego.. 'gowna'.. ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 51 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 527
I po jakim czasie moglbym spodziewac sie efektow, badz calkowitego pozbycia sie tego.. 'gowna'.. ?


jedyne co trwale usuwa wągry to laser.. w serii kilku zabiegów.. parówki pomagają ale.. na kilkanaście proc wągrów.. nie ma cudów niestety.. jeśli masz z nimi problem zacznij od pilingu, zrób tę parówkę i przyklej taki plasterek na nos (są dostępne w Aptekach Super Pharm) - doraźnie powinno pomóc.
ewentualnie jakieś silniejsze kwasy, ale to już wyższa szkoła jazdy
nie chcę Cię zniechęcić, bo warto spróbować (jeśli nie masz naczynkowej cery oczywiście), ale nie nastawiaj się na spektakularne efekty..
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 243 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 815
a można robić tą parówkę z olejkiem PICHTOWYM? Bo kupiłem taki ostatnio bo czytałem coś tam i kosztował 20zł i nie mam z nim co zrobić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 4311 Wiek 32 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 16683
wg mnie zawsze mozna sprobowac z parowka, bo zaszkodzic nie powinna
sama robilam z szalwii i rumianku, ale jako zalecenie laryngologa, wiec oprocz dzialania na cere, powinna takze chronic przed infekcjami
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co gorsze?

Następny temat

wągry-jak sie ich pozbyc

Wiecej