SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

paluszek

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2561

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 71 Napisanych postów 10883 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 44966
Czesc,
Wiem, ze paluszek i glowka to... Ale moj niezle daje mi sie w kosc.

Od paru dni mam problemy z duzym palcem u nogi, wyglada to na wrastanie paznokcia. Doszlo do tego, ze wczoraj pojawila sie ropa.
Mam zamiar pojsc z tym do chirurga ale wczesniej chcialbym zeby troche zeszla opuchlizna i ropa bo i tak od tego trzeba zaczac.
Jak do tego zabrac sie w domu bez koniecznosci obcinania palca?

______________________________
Niepijacy kawy i nieleniwy Kawosz.
Chyba nie chce byc grubasem.
______________________________
Doradca w Odżywianiu
BTW: Nie ukladam diet!!!!

pierwsza by zobaczyc twoje oczy...
druga, druga... by zobaczyc twoje usta...
trzecia po to by zobaczyc cala twoja twarz...

A.W.O.L.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Drogi Paluszku :)
Słusznie twierdzisz,że trzeba isc do lekarza. Takie sprawy moga sie paprac, a nie daj Bóg dojdzi do zakażenia i ostatecznie do amputacji!!!. NIe zartuje. Dwa dni temu dowiedziałem sie ,że mojej pacjentce odjeto stope z powodu jakies infekcji!!!
U ciebie oczywiscie nie ma głębokiej rany a zastrzał który masz na poczaTEK NALEZY POTRAKTOWAC RYWANOLEM. rÓB OKŁADY Z RYWANOLU TAK CETO JAK SIE DA. Gazik musi byc cały czas wilgotny. Tak przygotowana noge jutro , albo po jutrze możesz pokazać lekarzowi, choc jest jeden mały problem. Rywanol zmienia obraz skóry i nie do konca bedzie mozna stwierdzic co CI jest. Dlatego jednak idz do lekarza jak najszybciej. Opuchlizna Ci zejdzie zaraz po usunięciu ropy. POtem Rywanol:)
Sorki za pomieszanie, ale w trakcie pisania uzmysłowiłem sobie o tym przebarwieniu.
Zdróweczka życze:)

Primum non nocere...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
i jeszcze możesz kupić sobie szare mydło (szare, bez żadnych pachnidełek) wkroić do gorącej wody (no takiej, żeby się nie poparzyć) do miski wkładasz nogę na kilkanaście minut i gwarantuję Ci, że opuchlizna chociaż troszeczkę zejdzie (nawet jak jest ropa); ból też będzie dużo mniejszy

pozdrawiam

Maciej Kamiński
cośtamcośtamcośtam_kropka_Muscle_kropka_cośtamcośtam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 71 Napisanych postów 10883 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 44966
Dziekuje.

______________________________
Niepijacy kawy i nieleniwy Kawosz.
Chyba nie chce byc grubasem.
______________________________
Doradca w Odżywianiu
BTW: Nie ukladam diet!!!!

pierwsza by zobaczyc twoje oczy...
druga, druga... by zobaczyc twoje usta...
trzecia po to by zobaczyc cala twoja twarz...

A.W.O.L.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
moze juz za pozno ale !!
moczenia oklady itp - malo daja !!
po pierwsze - paznokiec obcinamy na prosto bez zakretasow !! - wtedy sie nic nie powinno dziac
jak zacznie - zaczerwienienie obrzek BÓL ropa - to w sumie zostawic (czyli nie tykac np ostrymi przedmiotami) mozna smarowac , okladac okladami , a ogolnie nogi nei trzymac w pelnym bucie i sztucznych skarpetkach
- tak ogolnie to czeste schorzenie ŻOŁNIERZY !!!!

a ogolnei to wizyta u chirurga ktora sie zakonczy :
-albo zdjeciem paznokcia pod znieczuleniem miejscowym
-albo dziurki w paznokciu wacik 2 szwy i czekac tydzien az sie wyleczy !!!!

a po wyleczeniu uwazac na paznokietki i nei ciac po półkolu tylko o tyle o ile na proosto !! wietrzyc nogi i nei dopuszczac do przegrzania , zachowac higiene !!

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dlaczego twierdzisz, że moczenie i okłady mało dają ?
moim zdaniem dają i to cholernie dużo

Maciej Kamiński
cośtamcośtamcośtam_kropka_Muscle_kropka_cośtamcośtam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
w przypadku zastrzału zanekcicy czy jak to gowno sie nazywa to wg mnie DOŚĆ mało !
Jesli nei zostanie wyeliminowana (w tym przypadku) przyczyna to prawie nei ma mowy o wyleczeniu
chyba ze po prostu siedzisz noge masz wciaz wietrzona (zadna skarpetka zaden but ! ) to po pewnym czasie sama powinna sie zagoic
oczywiscie od czasu do czasu wystepuja komplikacje - a wtedy odcinamy paluszek !!
a co do okladow i masci ... troche moga przyspieszyc -- ale nie bardzo

wiele razy sie z tego typu schorzeniem spotkalem i wg mnie tak wlasnei bywa


XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co to ?

Następny temat

Razony gromem ! - co robic ???

WHEY premium