SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

pływanie- lepsze od aerobów?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7923

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1565 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 27417
czy zamiast typowych aerobów(chyba że pływanie też sie do nich zalicza) jak rowerek czy biegania(choć do tego nie mam dostępu ) mógłbym chodzić na basen raz w tyg. + trening siłowy dałoby efekt redukcji tkanki tłuszczowej? głównie z okolicy boków brzucha i nóg. Słyszałem, że pływanie jest po prostu świetne, ale wole się spytać specjalistów.

"Użyj moczu, Luke"
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 3655 Wiek 82 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 20217
Podstawa w redukcji tkanki tluszczowej jest dieta. A najlepsze aeroby w tym celu to szybki marsz,truch lub rower. Na basen jak najbardziej mozesz uczeszczac dla celow zdrowotnych, nie spodziewaj sie jednak duzycgh efektow w postaci redukcji tluszczu.

***Moderator Działów : Dla Zupełnie "Zielonych" & Fitness***
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 5468 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30199
We 'Flexie' czytałem. ze naj. aerobem jest windsurfing...po co oni pisza w polskich edycjach takie rzeczy

No pain-no gain
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 3655 Wiek 82 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 20217
Ja bym spytał inaczej : Co oni w tych polskich edycjach wypisuja . . .

***Moderator Działów : Dla Zupełnie "Zielonych" & Fitness***
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1565 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 27417
no dobra, zmaściłem to pytanie...czy pływanie może pomóc mi wyrzeźbić(nie dosłownie, tylko podkreślić mięśnie) na ramionach, plecach(nogach też, nogi pracuje w pływaniu)??

"Użyj moczu, Luke"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 3655 Wiek 82 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 20217
Pomoze,ale w stopniu amatorskim. Super rzezby plywajac nie zbudujesz, mam tutaj na mysli rzezbe jak np. na zawody. A to dlatego ze organizm w w temp. nizszej niz temperatua ciala wytwarza pewnien mechanizm obronny dzieki ktoremu nize pozwala na nadmiena redukcjie tluszczu. (zworoc uwage na zawodowych plywakow, nie ma ani jednego zawodnika ktorego rzezba budzilaby respekt czy uznanie). Nie ma sie jednak co przejmowac, dotyczy to jedynie tych ktorzy plywaja czesto i dlugo, jesli zalezy Ci na ladnej sylwetce na poziomie amatorskim plywanie doskonale Ci to ulatwi.

***Moderator Działów : Dla Zupełnie "Zielonych" & Fitness***
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
tata nauczył mnie pływać jak miałem 6 lat, od tamtego czasu bardzo czesto chodze na basen, teraz jestem conajmnie 3 razy w tygodniu(2 razy w szkole i raz osobiście), z pływania wyrobiły mi się podstawy do ćwiczenia siłowego, wykształciły sie barki i najszerszy grzbietu oraz troche riceps i nogi. ale to po 8 latach pływania w tym 3 lata w klubie płetwonurków. polecam nakze pływanie po siłowni, lekkie pływaniee dla rozluźnienia mięśni i przy okazji kąpiel.

nieweim czy to coś komóś pomoze, ale kto wie



pozdrawiam_młody_

„Staraj się być najlepszy, rób więcej niż możesz, kochaj przyjaciół, mów prawdę, bądź wierny i szanuj swego ojca oraz matkę. Przestrzegając tych zasad będziesz panem samego siebie. Uczynią Cię silnym, napełnią nadzieją i wskażą Ci drogę ku wielkości.”
-JOE WEIDER, TRENER MISTRZÓW
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Owszem pływanie jest super,ale właśnie jako forma regeneracji i rizluxnienia po treningu.
Jako aeroby-lepsze jest bieganie, rower i itd.

Pozdrawiam wszystkich ambitnych
"Wszystko,co Cię nie zabije czyni Cię mocniejszym"
Michail-Moderator Działów:"Trening" & "Dla zupełnie zielonych" & "Z archiwum kulturystyki"

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1565 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 27417
dzięki wielkie ludzie...
a co do pływania to nie chodzi mi o super wyrobienie rzeźby, ale podkreślenie tych mięśni, o których mówił mody. Oczywiście jeżdże na rowerze 5 razy w tyg. po 30 min. -tętno 160/150. nie mam dostępu do biegania, bo zaraz bym zachorował na takiej pogodzie. W ogóle mnie szybko łapie katar, ale organizmu nie mam słabego, bo pije sobie codziennie tranik 2 tabl. rano i 2 wieczór, pije dużo cherbaty z cytryną, nie biegam po dworze z podkoszulku(ja już nawet w czapce chodze...)...

musze niestety poczekać do upragnionej wiosny...Boże jak ja zimy nienawidze, bo nie można jeździć na deskorolce.... :(( :)

"Użyj moczu, Luke"
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Siła i masa

Następny temat

Wyciskanie!

Wiecej