SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

pływanie a odchudzanie

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 29928

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 55 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 402
witam

chciałbym sie poradzic jaki trening na basenie najlepiej wykonywac aby dal ona najlepsze wyniki w odchudzaniu, czy powinienem robil juz w wodzie rozgrzewke, dystanse szybkie, wolniejsze, techniczne , na koniec jakies cwiczenie oddechowe oczywiscie przerwa miedzy zadaniami jakies 3-4 minuty czy plywac np 40 minut bez przerwy stalym tempem?

pozdrawiam

i prosze o uwagi
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 7 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 291
Co do porad jakimi można się kierować licząc na odchudzanie podczas pływania, można znaleźć na tej stronce http://www.i-plywanie.pl/artykuly/plywanie-a-odchudzanie

Zmieniony przez - Spinnaker88 w dniu 2012-11-06 12:41:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 96 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 932
Im więcej będziesz pływał tym więcej schudniesz, ale nie spodziewaj się że już po miesiącu będziesz szczupły, piękny itd. Możesz zrobić rozgrzewkę (ćwiczenia rozciągające) przed wejściem do basenu, natomiast w wodzie zrób oddzielną inną rozgrzewkę: na początku pływaj raczej powoli, używaj desek (na zmianę w rękach i w nogach) tak aby gdy skończysz pływanie na samych rękach nie robić przerwy i odrazu przejść do pływania na samych nogach (a ręce w tym czasie odpoczywają). Po rozgrzewce pływaj na ok. 80% twoich możliwości, raz pływaj krótkie ale b. szybkie sprinty(z krótkimi przerwami)a innym razem staraj się pływać długie dystanse bez lub z niewieloma odpoczynkami(jeżeli już to mogą one być dłuższe niż przy sprincie). Staraj się urozmaicać jakoś swoje treningi aby nie pływać ciągle tego samego, od czasu do czasu pływaj pod wodą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 55 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 402
aha czyli jednak tak jak plywalem do tej pory,
dzieki

aha mam sie nie spodziewac wynikow, czemu czy plywanie nie dziala dobrze na odchudzanie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 244 Wiek 62 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2575
"...Po rozgrzewce pływaj na ok. 80% twoich możliwości, raz pływaj krótkie ale b. szybkie sprinty(z krótkimi przerwami)a innym razem staraj się pływać długie dystanse bez lub z niewieloma odpoczynkami(jeżeli już to mogą one być dłuższe niż przy sprincie)..."

Ciekawe...80% swoich możliwościFajnie by to musiało wyglądać...próbowałeś to kiedyś Pawe przeliczać ze swojego maxa? - to po pierwsze. Po drugie po co komuś sprint gdy on chce schudnąć...

j.p. - przejrzyj wszystkie posty o pływaniu. W tym celu albo użyj wyszukiwarki albo zajrzyj do postów autorstwa kejt - te dwa u góry "ZANIM ZADASZ PYTANIE ZAJRZYJ TUTAJ! no i Przewodnik po dziale sporty ogólnorozwojowe". Dopiero jak to przejrzysz zadaj pytanie ale już natury technicznej. Bo podobnych postów było tu miliard

Pozdrawiam
HD.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 55 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 402
harddude

chcialbym sie z Toba skontaktowac w sprawie mojego treningu plywackiego, znalazlem temat w ktorym pomagasz ludziom ale chyba pisales zeby zakladali swoje tematy, jak zamieszcze tutaj to pomozesz mi? chcialem wyslac email do Ciebie przez sfd ale cos nie idzie, powiedz mi jeszcze jakie masz doswiadczenie z plywaniem?

pozdrawiam
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 3903 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 13061
jak ulozyles trening to jasne ze mozesz zamiescic, poza tym w innym poscie piszesz ze plywales wyczynowo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 55 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 402
zgadza sie plywalem, jednak nie myslalem wtedy o redukcji i jak najlepiej plywac zeby schudnac, dlatego narazie plywam sobie bo plywam a wyglada to tak

-400m rozgzrewki (200kraul +50 zaba +50 grzbiet +100kraul)
-6x50 kraul na 90% z przerwa 10 sek
-400m (50 rece + 50 nogi klasyczny, 50 rece + 50 nogi kraul)x2,
-400m kraul oddech co 3,5,7,9 co 25 zmiana

zajmuje mi to okolo 30 minut, plywam tak teraz gdyz dawno nie plywalem i mam rozplywanie, jednak juz moge myslec o ciezszych treningach i przede wszystkim takich dzieki ktorym schudne gdyz przez ostatnie kilka lat nazbieralo mi sie o wiele za duzo, na basen chodze 5 x w tygodniu moge byc na basenie powiedzmy do 1:30h max jednak mysle ze tyle czasu to za dlugo

co wy na to?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 244 Wiek 62 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2575
"-400m rozgzrewki (200kraul +50 zaba +50 grzbiet +100kraul)
-6x50 kraul na 90% z przerwa 10 sek
-400m (50 rece + 50 nogi klasyczny, 50 rece + 50 nogi kraul)x2,
-400m kraul oddech co 3,5,7,9 co 25 zmiana"

>>Jako adaptacja może być...ale jest pare ale.Tzn:
1.Skąd wiesz że płyniesz w 2 zadaniu na 90%?
2.Można dodać na koniec zabawe albo jakieś rozlużnienie ze 100 metrów
3.Dlaczego tylko 1 trening rozpisałeś.A gdzie 2,3 5, 10 itd.Przecierz to nudne pływać jeden trening w kółko...poza tym na dłuższą mete nic Ci to nie da.
4.Dlaczego 1:30 min to za długo na trening. Jak pływałeś wyczynowo to jak trenowałeś?Ile razy w tygodniu i po ile godzin??
5.CO rozumiesz pod "jakie masz doświadczenie z pływaniem"? Chcesz znać moje wyniki??

Pozdrawiam
HD.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 55 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 402
1) jak to skad wiem, czuje ze jeszcze troszeczke moglbym przyspieszyc, nie plywam jak na zawoadach sprintu od razu na maxa tylko mam lekki zapas 90% tak orientacyjnie napisalem , moze to byc nawet mnie 80-75%

2) tak rozluznienie robie ale tego nie wpisalem :/

3) no przyznam ze troche nudne ale jak mowilem byl to powrot, adaptacje, teraz dopiero zaczynam i myslalem ze moze tutaj cos znajde, albo ktos mi podsunie jakie maja byc zadania na redukcje, na jakie tentno, slyszalem ze 70% cardio max jak na aerobach zeby dawalo najleszpe rezultaty

4) 1:30h to max co moge przeznaczyc, niestety mam szkole, inne zajecia, poza tym to kosztuje, a 1:30h 5 razy na tydzien to jak nie dla wyczynowca to i tak sporo mysle, jak trenowalem mialem treningi dwa razy dziennie rano 2h w wodzie po poludniu 2:30h - 3h z czego jakies biagnie w parku, silka i pozniej w wodzie, i w sobote jeden

5) pod tym pytaniem kryje sie moje zainteresowanie tym, czy jestem trenerem plywania, czy tylko kiedys trenowales lub trenujesz, czy moze jestes na AWF, nie chodzilo mi o wyniki, ale z ciekawosci moglbys podac jesli chcesz :)

no i tak jak mowie powiedz mi jak powienien plywac, a ja uloze treningi i pokaze i skonsultujemy je, jak pisalem trenowalem plywanie ale nie bralem tego jako trening na schudniecie bo przeciez bylem szczuply, a teraz najbardziej na tym mi zalezy a nie na wynikach wiec chce ulozyc treningi pod redukcje tkanki, czyli tutaj wazne sa cwiczenia tlenowe itd - w sumie to chyba sam sobie odpowiadam na pytanie ;)

pozdro

ps. tamten temat jakos wpadl mi kiedy chodzilem po linkach, nie spojrzalem na date a temat troche mnie zaintrygowal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 96 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 932
Do j.p.
Sorki że taką lipę ci rozpisałem, nie wiedziałem że tak wymiatasz, zmyliło mnie to że powiedziałeś że chcesz zchudnąć więc pomyślałem sę że skoro nie jesteś szczupły to pewnie nie pływasz dużo, no ale się pomyliłem, zwracam honor.

Do harddude
Czy ty musisz wszystko brać na poważnie ? jak mówię 80% czy 90% to jest to MNIEJ/WIĘCEJ szybko ale nie na maksa. Tego chyba dokładnie nie trzeba wyliczać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 244 Wiek 62 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2575
1) jak to skad wiem, czuje ze jeszcze troszeczke moglbym przyspieszyc, nie plywam jak na zawoadach sprintu od razu na maxa tylko mam lekki zapas 90% tak orientacyjnie napisalem , moze to byc nawet mnie 80-75%

>>> Załukładając np że na 100 kr życiówke masz 1:00'0 to 90% z tego rezultatu wynosi 1:06'0. Uwierz mi że jeśli miałbyś tak pływać np *6 byłoby ciężko...Bądźcie bardziej precyzyjni chłopaki

2) tak rozluznienie robie ale tego nie wpisalem :/

3) no przyznam ze troche nudne ale jak mowilem byl to powrot, adaptacje, teraz dopiero zaczynam i myslalem ze moze tutaj cos znajde, albo ktos mi podsunie jakie maja byc zadania na redukcje, na jakie tentno, slyszalem ze 70% cardio max jak na aerobach zeby dawalo najleszpe rezultaty

>>>zobacz post mojego autorstwa Trening pływacki - wytrzymałość redukcja
(wyszukiwarka)

4) 1:30h to max co moge przeznaczyc, niestety mam szkole, inne zajecia, poza tym to kosztuje, a 1:30h 5 razy na tydzien to jak nie dla wyczynowca to i tak sporo mysle, jak trenowalem mialem treningi dwa razy dziennie rano 2h w wodzie po poludniu 2:30h - 3h z czego jakies biagnie w parku, silka i pozniej w wodzie, i w sobote jeden

>>>No właśnie zrób tak żeby było dobrze. Ale 1:30 to wcalenie jest za długo.Szczególnie dla Ciebie. Masz sie dobrze czuć a nie katować

5) pod tym pytaniem kryje sie moje zainteresowanie tym, czy jestem trenerem plywania, czy tylko kiedys trenowales lub trenujesz, czy moze jestes na AWF, nie chodzilo mi o wyniki, ale z ciekawosci moglbys podac jesli chcesz :)

>>>Nie nie jestem trenerem pływania, nie jestem na AWFie tylko na UJocie i AGHu.Trenowałem kiedyś 8 lat.A co do życiówek to może powiem tyle: w wieku 15 lat na 200 mot uzyskałem 2:13'0.


no i tak jak mowie powiedz mi jak powienien plywac, a ja uloze treningi i pokaze i skonsultujemy je, jak pisalem trenowalem plywanie ale nie bralem tego jako trening na schudniecie bo przeciez bylem szczuply, a teraz najbardziej na tym mi zalezy a nie na wynikach wiec chce ulozyc treningi pod redukcje tkanki, czyli tutaj wazne sa cwiczenia tlenowe itd - w sumie to chyba sam sobie odpowiadam na pytanie ;)


>>>słuchaj ja z grubsza opisałem wszystko w swoich postach. Zrozum nie moge wypisywać tego samego w kółko...bo to przecierz bez sensu


pozdro

ps. tamten temat jakos wpadl mi kiedy chodzilem po linkach, nie spojrzalem na date a temat troche mnie zaintrygowal

>>>Spoko spoko



A do Pawe - nie napisałeś że żartowałeś więc wziąłem to na poważnie



Pozdrawiam
HD
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rower &rest...!!

Następny temat

do gimnastykow-prosba

WHEY premium