SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

płaska ławka ;]

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 6163

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 182 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4135
tak zastanawiam się czy nie zrezygnować z cwiczen na plaskiej (calkowicie) na rzecz skosów w dół i góre,

jak wy robicie?
chyba lepiej tylko skosy zapodawac?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 182 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4135
musze przyznac ze klata powoli rusza do przodu
stosuje skos + nastepnie skos -
pozniej przenoszenie i jest git
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
sądze, ze każda zmiana powinna mieć swoja przyczynę; trzeba świadomie analizować- a ty rzucasz haslo i...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 299 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2175
Gdzieś czytałem że przy wyciskaniu na skosie dodatnim angażujesz 90% mięsnia piersiowego. Nie pamiętam dokladnie ile wynosiło to przy płaskiej ławce ale było to coś w granicach 60-70%

Wnioski nasuwają sie same.

Ad.
Z moich obserwacji wynika że osoby traktujące ławke płaską jako główne ćwiczenie w swoim treningu mają również płaskie i nieforemne klatki.


Moja rada :

Skoncentruj sie na skosach. A raz, góra dwa razy w miesiącu zrób jedynie ławke płaską ( z samego wyciskania oczywiscie). Pamiętaj że trening tego mięśnia składa sie z ćwiczeń budujących oraz rozciągających

Czubeeeeeeeeeeek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 182 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4135
TestMeOut
dzieki za odp.

własnie robilem zawsze plaska i aktualnie klatka zaczyna mi bardzo odstawac mimo ze jak patrze z oczu na klate to cos tam miesa przybywa ale jak patrze do lustra to słabo;)

pzdr.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 408 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5857
Dobre ćwiczenie na klatke to wyciskanie na plaskiek sztangielek z supinacja, bardzo dobrze sie czuje klate.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 183 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1033
Moim zdaniem płaska powinna znajdować się przy każdym treningu czy na mase albo na rzeźbę. Jest to podstawowe ćwiczenie na klatkę piersiową.Ale co do stopnia angażowania mięśni przy ćwiczeniu to nie będę się wypowiadał bo nie wiem dokładnie

"Nie ma tego złego co na dobre by nie wyszło"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 299 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2175
allen662

Poczytaj troche przykładowe plany treningowe zawodowców. Prawie żaden kulturysta nie ma w swoim rozkładzie ćwiczeń wyciskania na ławce płaskiej.

Za to niemal wszyscy stosują wyciskanie hantli na ławce płaskiej i sztangi na ławce ukosnej dodatniej lub smithie

Czubeeeeeeeeeeek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 408 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5857
Allen, wiesz dlaczego klata jest u większości osób najbardziej odstającą partią? Bo ciągle tłuczą to ćwiczenie, jest ono dla nich podstawą każdego treningu, przez to mają zastoje. To ćwiczenie powinno być traktowane jak każde inne, raz jest w treningu klatki, a raz go nie ma, trzeba je stosować z głową. Przeczytaj sobie artykuł krzycha "godzilla kontra klatka piersiowa".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 3967 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24190
ławka pozioma powinna być stosowana przez początkujących (aby się przyzwyczaić że tak powiem i rozwinąć siłę)z czasem to ćw staje się mało efektywne...jak dla mnie to sztanga skos + to podstawa a nie tam jakaś płaska
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1509
Powiem coś od siebie. We wrześniu stuknie mi 4 lata stażu. Przez praktycznie 3 lata trening klatki musiał składać się z wyciskania poziomo. Po jakimś czasie ćwiczenie to zaczęło mi słąbo iść, spadek siły, i zero chęci. Więc postanowiłem wyrzucić to ćwiczenie i zastąpiłem je wyciskaniem hantelek płasko, lub wogóle zacząłem wyrzucać jakiekolwiek ćwiczenia na klatke płasko a robiłem skosy. Kiedy zrobię sobie rozbrat z wyciskaniem na płasko a potem wracam to jest ostry power i chęć do ćwiczenia, nowa motywacja oraz czuję i widzę, że moja klatka dzięki tym zmianom bardzo się rozwinęła i uwypukliła. Odczułem też, że najlepiej pompuje mi klatkę ćwiczenie jej w skosie górnym na maszynie Smitha nieco węższym uchwytem - po takiej serii czasami wydaje mi się, że cyce za chwilę eksplodują tak się pompują. Wcześniej nie wyobrażałem sobie treningu klatki bez wyciskania sztangi w poziomie - obecnie jest to dla mnie stosunkowo średnie ćwiczenie, które w ramach zmian co jakiś czas wprowadzam i wyrzucam. Także nie bać się zmian!! tylko testować na sobie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2672 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17556
Ja również od bardzo dawna nie cwiczę wyciskań na płaskiej. Aktualnie robię taki planik:
- wyciskanie hantli skos góra - 12/10/10/8
- porecze - 4 x 12-8
- rozpiętki na płaskiej - 3 x 10
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Podciąganie - pytanie dla znawców

Następny temat

Nogi problemy z kolanami odpowiedź dla expertów

WHEY premium