SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

os_girl/E7 masa/s.27/"Są kobiety pistolety..."

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 29719

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1338 Wiek 41 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15811
Hejki!!!
Czytam forum od dłuższego czasu jestem pod wielkim wrażeniem Waszej wiedzy!Zbierałam się i zbierałam, ale w końcu postanowiłam trochę się pozwierzać.

Wiek 26 lat
Wzrost 178 cm
Waga 63 kg
Biodra 97
Talia 72
Biust 92
Udo 53
Nad-kolano 38
Biceps 26 haha

Noszę rozmiar M-L. Moim problemem jest brak formy i tłuszczyk głównie brzuszkowo-bioderkowy, oraz ogólna galaretka.
Mam za sobą wiele drastycznych i głupich diet/głodówek(200kcal)
Środków odchudzających, przeczyszczaczy i innych rzeczy, które może nie zrujnowały mi zdrowia (jeszcze?) ale nie dały długotrwałych efektów.Mój metabolizm jest okrutnie powolny. Wiem to moja wina :(
Odchudzam się od kiedy pamiętam, ale leniuszek ze mnie i mam uczulenie na wysiłek fizyczny. Kocham snowboard i to jest właściwie jedyna dyscyplina, którą uprawiam... sezonowo niestety.

Chcę zabrać się za siebie świadomie i porządnie bez wymówek.
Mam raczej sporo czasu dla siebie. Pracuję w domu (jestem grafikiem). Spokojnie mogę zagospodarować godzinę dwie na pracę nad ciałem. Wolę na razie nie wychodzić na siłownię - wstyd ale jestem totalną pierdołą jeżeli chodzi o ruch.

Pokrzepiona lekturą zaplanowałam,że będę ćwiczyć FBWx3 i HITx2
Mam na stanie orbireka. Bieganie raczej odpada na większą skalę bo mam hondromalację obu kolan jedno 1 stopień drugie 2.
Raz w tyg chodzę na fizjoterapię-takie ogólne ugniatanie i rozciąganie.

Wyliczyłam zapotrzebowanie według podanych wzorów na forum wyszło mi po obcięciu 300kcal około 1600-1700.
Więc dieta:
w treningowe B 35%-145g W 35%-145g T 30%-61g
w nietreningowe B 35%-145g W 20%-81g T 45%-81g
Plan FBW - jestem bardzo początkująca i wszystkie sprzęty mnie trochę zniechęcają, znalazłam taki plan nie wiem czy ok. Może trzeba coś zmodyfikować?
Rozgrzewka

Trening A

1. Wykroki
2. Pompki
3. Bułgarski przysiad
4. Spięcia brzucha w leżeniu
5. Przysiad narciarski
6. Pompki w wąskim rozstawie rąk
Trening B
1. Wspięcia na krzesło
2. Rosyjskie skręty tułowia
3. Przysiad na krzesło
4. Wspięcia na palce
5. Spięcia z nogami w pionie

Rozciąganie

Trochę nie jestem pewna jak ułożyć dietę. Jak mam trening FBW to jak dzień treningowy. A co drugi dzień HITT i wtedy tez jak treningowy czy nie...
pon fbw
wt hit
sr fbw
czw hit
pt fbw
so i nd relax/imprezy/rower/spacery i inne pierdoły weekendowe

Dobra to tyle, wkleję fotki dla ogólnego oglądu sytuacji no i dietkę.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1338 Wiek 41 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15811
Jest dla mnie dużym problemem zjedzenie tego wszystkiego, bo do tej pory to raczej nic nie jadłam. A jak jadłam to 1-2 razy dziennie. Jestem nocnym markiem. Lepiej pracuje mi się w nocy, więc godziny będą dostosowane do mojego "trybu"

Wczorajszy spisik:

Sniadanie 13.00
Jaja kurze całe
Płatki owsiane
ogórek
vigor/zincas/skrzyp polny
B23 T17 W20

II Sniadanie przedtreningowo 15.30
Mięso z piersi kurczaka bez skóry
Makaron razowy Lubella
Olej rzepakowy tłoczony na zimno
Przecier pomidorowy
Warzywa mrożone
B30 T12 W38


16:00-17:00 trening A
17:00-17:30 spokojne tępo orbitrek

Po treningu 17:30
Mięso z piersi kurczaka bez skóry
Ryż brązowy
Olej rzepakowy tłoczony na zimno
Heinz Exotic do smaku
B25 T12 W41

I kolcja 20:00
śledź w pomidorach
ogór
B23 T16 W7

II kolacja 24:00
Ser twarogowy chudy
Serek twarogowy homogenizowany waniliowy
B42 T5 w18

RAZEM:
143 63 124

6:00 Spanko
Kładąc się miałam już zakwasy, rano było tylko gorzej :)
Ten prosty trening dał mi w kość
Robiłam powtórzenia po 10 razy w sumie 4 serje.
Nie jestem do końca pewna czy mam robić te ćwiczenia jedno po drugim i w ten sposób wyjdzie np 40 takich cykli, czy tak jak robię...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1338 Wiek 41 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15811
Dzisiejszy spisik:

Śniadanie 13.00
Płatki owsiane
Mleko spożywcze 0,5 % tłuszczu
Jaja kurze całe
32 19 41


Lunch 16.00
Łosoś świeży
Makaron razowy Lubella
Orzechy arachidowe
Salata grecka
29 41 34

Przed treningiem 19:30
Mięso z piersi kurczaka bez skóry
Warzywa mrożone
22 1 7

20:00-20:30 Hit na orbitreku średnie obciążenie 20s/40s coś koło tego z rozgrzewką 30 min zeszło. Nogi się pode mną ugięły jak zeszłam z maszyny.

Po treningu 21:00
Mięso z piersi kurczaka bez skóry
Sałata ogórek
22 1 0


II kolacja 24:00 zraz
Makrela wędzona
Białko jaja kurzego

32 19 0

RAZEM:
136 82 83
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 730
zdjęcia by się przydały
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2361 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 17673
hej

jak na te Twoje poprzednie glodowki to calkiem ladnie Ci idzie wciskanie tego jedzenia

Patrzac po wymiarach , 178cm i 53cm w udzie, talia 72 , biodra 97 to nie wydaje mi sie zebys miala z czegokolwiek sie odchudzac, a nawet mi sie wydaje ze to juz jest za chudo, no ale poczekamy na fotki to zobaczymy wiecej .

A z Twoja kondycja to chyba nie jest tak zle skoro robisz Hiit (chociaz podejrzewam ze to bardziej interwaly niz Hiit)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1338 Wiek 41 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15811
dodaje fotki





mmooonia masz rację to są interwały. No tak laik ze mnie
Mam dzisiaj kryzys jedzeniowy, ciężko się zmusić do 2 sniadania. Wczoraj nie zjadłam tej ryby wieczorem, wywaliłam :/
Zaraz zjem coś przedtreningowego i poruszam się :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2361 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 17673
Twoj plan to odchudzanie? Bo jezeli tak to go zmien
jak dla mnie troszke za szczuple nogi i rece, brzuch do kosmetycznej poprawki

Kiedy ostatnio mialas "przygode" z glodowka ? Bo jezeli od dluzszego okresu juz jadlas normalnie (jak kazdy przecietny nie przejmujacy sie niczym czlowiek hehe ) to moze zostan na bilansie zerowym, troche nie widze sensu obcinac kalorii. Trzymaj sie 10 zasad , rozkladu BTW i cwicz i bedzie ok , cialo nabierze troszke innego wyrazu .

Ale jak na moje oko to tu by sie troszke miesni przydalo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 448 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4959
Jak dla mnie ten Plan FBW troszkę kuleje jak coś chetnie pomogę ułożyć coś bardziej sensownego. Jak coś kontakt gg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1338 Wiek 41 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15811
Właśnie chodzi o to że ostatnio utrzymywałam coś koło 800-1000kcal z małymi odstępstwami. Jak jem przez 3 dni coś koło 2000 to tyję!!! nawet 1 kg. Boję się kalorii panicznie 1600 to dla mnie max, jakoś sobie to przetłumaczyłam... że będę się ruszać :)
Dzięki za opinie SOG dla Ciebie :)
Podobają mi się dosyć szczupłe sylwetki (trochę to spaczenie). Wiem muszę popracować nad ogólnym wyrazem...
Na razie zapału mi nie brakuje :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 14945 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 56805
Wojtuś Ty zawsze chetny i pomocny

rzeczywiście chudziutkie te rączki,przydałoby się troszkę mięśni i będzie super,bo sylwetka już teraz jest fajna

moje serce i umysł będą pchać mnie do walki,gdy ręce i nogi będą zbyt słabe...

http://www.sfd.pl/temat621220

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2361 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 17673
No to skoro tyjesz przy wiekszej kalorycznosci to zwiekszaj powoli az dojdziesz do zerowego i nie bedziesz tyla A Wojtus Ci sie pomoze plan ulozyc i bedzie wszystko lepiej szlo
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening pod boks

Następny temat

dwutygodniowy trening

Wiecej