SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

odchudzanie + rzeźba

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1711

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 19
Witam mam 23 lata kiedyś dużo uprawiałem sportu (baseny 5-7razy w tygodniu) lecz od jakoś 5-6lat nie miałem na to czasu. Chciał bym coś zmienić w swoim wyglądzie najlepiej aby to było zrzucenie paru kilogramów i poprawienie sylwetki - rzeźby (ogólnie mówiąc aby to wszystko wyglądało normalnie a nie chude nogi a klata jak u strongmena, najważniejszy jest dla mnie bilans) lecz nie wiem jak to zrobić. Fajnie by było jak by mi ktoś polecił jakieś ćwiczenia jakie mogę wykonywać w domu ile raz ile Seri itd... Ewentualnie mogę coś dokupić (jakieś ciężarki alb coś w tym stylu) ale aby to nie przekroczyło powiedźmy 200-300zł. Nie zależy mi na szybkich zmianach typu w miesiąc 15kg + klata, bardziej zależy mi aby były skuteczne i dawały rezultaty tak abym mógł w przyszłym roku (fajnie też aby było ciut wcześniej np. luty-marzec) pokazać się na plaży bez kompleksów. dodam tylko że mam 168cm. +/- 75kg. pracuje 5 dni w tygodniu praca fizyczna na magazynie, no i jestem jeszcze skłonny 1 w tygodniu jechać na basen ewentualnie rower. Mam nadzieje że znajdzie się jakaś mądra osoba która rzetelnie mi doradzi, a jeśli chcecie mogę też wstawić parę fotek po zakończeniu ewentualnie jeszcze w czasie ćwiczeń
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 19
kilka moich zdjęć







...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wydaje mi się że pomyliłeś działy :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 19
skoro zły dział to proszę o przeniesienie przy okazji odświeżam czekam na jakieś porady
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 443 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5403
Poczekaj na kogoś bardziej ogarniętego, co Ci lepiej doradzi, ale tak od siebie coś napiszę.

Po pierwsze pomyśl czy naprawdę chcesz zmienić sylwetkę. Skoro się opierdzielałeś przez te 6 lat, to ciężko ci będzie wrócić do rutyny, ale to już lepiej wiesz czy chcesz zmienić sylwetkę.

W każdym razie pomyśl nad czym ci zależy, napewno na spaleniu sporej ilości tłuszczu, a łatwo ci tego spalić nie będzie.

1. Dieta - O dietach jest masa tematów, ułóż sobie coś podstawowego, albo przynajmniej kontroluj się (Jedz zdrowo i nie przesadzaj z ilością).

2. Trening -> Zależy nad czym ci zależy, żeby schudnąć wystarczy podstawowa aktywność. Skoro masz rower, jak najbardziej rower. Może być basen. Może być biegania. Choć ja bym ci polecił rower 3x w tygodniu.

Nic nie pisałeś o siłowni, coś wnioskuje że chciałbyś poćwiczyć w domu.
Ciekawą alternatywą mogą być ćwiczenia z kettlem, ale czy bym ryzykował jego zakup skoro jeszcze nie sprawdziłeś zapału, raczej nie.

Tak więc wpierw polecam ci Dietę + rower.
Tylko pamiętaj, to zmiana stylu życia.
Jeżeli myślisz że zrobisz na rowerze marniutkie 5km raz w tygodniu, a później uzupełnisz swoją straconą energię Colą, to nic ci to nie da.

Tak więc wszystko zależy od zapału, jeżeli weźmiesz się za siebie, będziesz za rok bardzo dobrze wyglądał, a jak będziesz się oszukiwał to nic z tego nie będzie, ale próbuj.

Powodzenia

"Zwycięzcy sie nie poddają, A ci co się poddają nie zwyciężają"

"Jedyny łatwy dzień był wczoraj"

"Odważni zwyciężają"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Wiek 44 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1099
deficyt kaloryczny jest najważniejszy, liczysz zapotrzebowanie kaloryczne ( są kalkulatory na internecie) odejmujesz na początku 200-300 kalorii i jedziesz, neich dieta będzie zbilansowana 2g bialka, 4-5g wegli, 0,5-1g tluszczu na kg masy ciala , mysle ze takie propocje beda odpowiednie, dobrze by było gdybys kupil sobie te cięzarki, bo wiadomo nie cwiczac a bedac na deficycie mięśnie mogą troche zmaleć natomiast jakbys cwiczyl to na początku na deficycie mozna zbudowac troche mięśni ale nei za duzo. pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Poczytaj czerwone tematy w tym dziale i zastanów się czy IF jest dla Ciebie racjonalnym rozwiązaniem.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Moje odżywianie- Wasze porady?

Następny temat

Tętno a szybkość

Wiecej