SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

od czego ciągłe skurcze mięśni?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 13832

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 21 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 401
właśnie wróciłam z obozu harcerskiego (3 dni temu) a skurcze mięśni (w szczególności łydek i tylnej części ud) męczą mnie codziennie. w zasadzie zaczęło się ostatniego dnia obozu - kiedy wróciłam z długiej wędrówki usiadłam na chwilę i przy wstawaniu złapał mnie skurcz łydki który nie puścił mnie aż do następnego dnia, mimo długiego rozciągania nie byłam w stanie się go całkowicie pozbyć. przez pierwsze dwa dni w domu odpoczywałam i odsypiałam i nie brałam się w ogóle za mój rowerek treningowy i hantle a skurcze były i tak. wystarczyło, że rozciągnęłam nogę (tzn tak wyciągnęłam piętę) no i już czułam łydkę albo udo. dzisiaj stawierdziłam że dość tego leniuchowania, włączyłam se film na dvd (135 minut) i wsiadłam na rowerek. solidnie się napedałowałam (teorytycznie 30 km na liczniku ale dowiedziałam się że na moim trzeba mnożyć przez 2 + podkręcony prawie maksymalnie opór) ale już podczas jazdy musiałam parę razy rozciągać nogi (wstawałam z siodełka i naciskałam piętami w dół, ale to przeważnie pogłębiało skurcz) a kiedy tylko zlazłam ostro mnie złapało na dwóch nogach i na łydkach i na tylnej części ud. pochodziłam chwilę, troszkę przeszło i pohantlowałam - po 100 na każdą rękę. byłam zmęczona, ale na rękach skurczów nie było. potem 100 porządnych brzuszków i przy wstawaniu tak mnie ścisnęły i brzuch i nogi że myślałam że nie wstanę. znowu poczekałam aż przejdzie i zrobiłam 100 pompek i tym razem nic. przed chwilą wstałam na moment od kompa i to wystarczyło żeby lekki skurcz na łydce mnie złapał.

piszę, bo chodzą mi po głowie dwa wytłumaczenia. pierwsze: brak jakiejś witaminy, minerału. drugie: jestem na słodyczowym głodzie i w związku z tym chciałabym uściślić moje informacje o nim bo mam je z bardzo dawno widzianego odcinka 'było sobie życie' :). po raz pierwszy na obozie mieliśmy kucharkę, dzięki czemu znacznie poprawiła się jakość obiadków które przestały składać się na zmianę z sosu i makaranu oraz makaronu i sosu :) ale tam już tak jest, że jak jest okazja, to wszyscy chomikują te słodycze jak się da, bo do sklepu trzeba nawalać z buta 5 km. poza tym codzienny ciężki wysiłek fizyczny robi swoje - kopanie, piłowanie, rąbanie, budowanie, noszenie, wbijanie (w przerwach pływanie i pompowanie za karę ... nikt za nas nic nie zrobił, wszystko budowaliśmy od zera, od łysej polany. z tym łączył się taki nawał pracy, że słodycze były nieodłączną częścią naszej diety. w domu też ich trochę jadłam, ale nie tyle, co tam. sporo zarywanych nocy (w przeciągu trzech ostatnich dni obozu spałam ok 13 godzin), a ostatnia z nich to po chamsku mówiąc nażeranie się słodyczami.

no i jestem w kropce. szzcerze mówiąc to jeszcze nie szukałam informacji, brak jakiej substancji może powodować takie skurcze. nie sądzę, żeby były duże witaminowe braki, bo to był tak naprawdę pierwszy obóz na którym byłam, gdzie na kanapkach na kolację i śniadanie często widywało się warzywa i to nie w ilości 1 pomidor na 3 bochenki (jeszcze rok temu sama musiałam tak rozkładać , a wcześniej takich objawów nie miałam. z drugiej strony przypomniałam sobie o tym 'słodyczowym głodzie'. szczegółów co do tego nie znam więc prosiłabym o rozjaśnienie mi tej kwestii. jest jeszcze jedna sprawa - biorę antybiotyk na skórę tetralysal 150 mg, a przez ostatnie dni trochę to zabiedbałam (naprawdę na obozie nie zawsze jest na to czas i pamięta się o tym), to też może mieć jakiś związek?

jak na razie to jest pierwsze miejsce w którym szukam pomocy, mam zaufanie do tego forum :) jeżeli ktoś ma jakieś podejrzenia to proszę mnie naprowadzić, przynajmniej będę wiedziała w którą stronę szukać. a może jakieś skuteczne sposoby na rozciągnięcie tych nóg? tak, stretching, wiem, ale nie jestem dobra w te klocki. jakieś wskazówki?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 186 Napisanych postów 4965 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 40441
na temat skórczów było 5.000 razy, zobacz temat pare postów pod twoim
1

"Ten tylko jest wolny,
kto na wysokość wstępuje bez uciech,
a schodzi z niej bez żalu..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 186 Napisanych postów 4965 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 40441
oczywiście skurczów
1

"Ten tylko jest wolny,
kto na wysokość wstępuje bez uciech,
a schodzi z niej bez żalu..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
był 1 000 000 (milion) razy
1

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 22 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 849
Jeśli cos trenujesz,ćwiczysz to koniecznie MAGNEZ pod wszelka postacią
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Opuchlizna kolana

Następny temat

Rozstępy- vita skin

Wiecej