SFD.pl Trening dla początkujących

Dodaj odpowiedź

ocena przysiadu - buttwink - co trzeba poprawić?

Ankieta - proszę o pomoc

Waga
Wzrost
Cel treningowy
Staż treningowy na siłowni
Uprawiane inne sporty
Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)
Dieta
Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)
Zażywane suplementy
Ostatnio przerabiany plan
Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)
Wysłana -
Czesc,
Mam problem z buttwinkiem i nadmiernym pochyleniem w przód. Będę wdzięczny za ocenę mojego filmiku z przysiadu overhead. Szukam przyczyn oraz możliwości poprawy zakresu i techniki przysiadu.
- rozciągnięcie dwugłowego jest naprawdę dobre, spokojnie dotykam głową do kolana stojąc przy prostej nodze
- staw skokowy też wygląda w porządku - ok. 15cm od ściany przy stopie na podłożu mogę dotknąć rzepką ściany
- spinam plecy

Filmik z przysiadem

Czy ktoś borykał się z podobnym problemem? Czy z filmu można wywnioskować co może być przyczyną? Dzięki za pomoc!

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Przy takim ciężarze nie jesteś w stanie dobrze sprawdzić gdzie leży problem przydałby się chociaż ciężar gołej sztangi.

Bo ciężar samego kija utrzymasz bez problemu na ramionach.
Wysłana -
przysiad z rekoma nad glowa to najbardziej wymagajaca forma przysiadu pod katem mobilnosci
zaczalbym od pracy nad miednica i poprawieniem mobilnosci, aby nie bylo efektu podwijania,
http://www.sfd.pl/Buttwink_podwijanie_ogona,_przyczyny,_skutek,_rozwiązanie_problemu-t1135896.html#post1 
Wysłana -
Tak, wybrałem go celowo, żeby wyszły problemy.
Dzięki za link. Jak określić, na której grupie powinien się skupić z grupy "-optymalnie poizometryczna relaksacja mięśni 3-4 razy week w dni wolne od treningu"? Możesz polecić jakieś testy, żeby znaleźć najsłabszy punkt?
Wysłana -
Najlepiej jak by pomacał ogarnięty fizjo bo może być gdzieś problem w samej mobilności bioder, grupie kulszowo-goleniowej.

Masz taką możliwość?
Wysłana -
tutaj nie ma co robic testu
zazwyczaj posladki, cala tylna tasma i przywodziciele sa poprzykurczane jezeli chodzi o butt-wink
co nie znaczy ze nie ma problemu ze zginaczami bioder rowniez, jednak to jak wspomnial rion warto by zobaczyl ktos ogarniety
Wysłana -
Przy dobrym fizjo co wie w czym rzecz to pomaca chwile poogląda i zaraz będzie wiedział, w którym miejscu problem
Wysłana -
Jasna sprawa. Czy może jesteście w stanie polecić kogoś z Trójmiasta?
Wysłana -
puzian
Jasna sprawa. Czy może jesteście w stanie polecić kogoś z Trójmiasta?

Ja niestety nie bo drugi koniec Polski. Ale może Tomek ma tam jakieś znajomości jako fizjo
Wysłana -
Jesli nie fizjo to przynajmniej jakis dobry trener.

Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2018-05-08 17:49:49
Wysłana -
Ok. Jestem po bardzo udanej wizycie. Wyszło kilka rzeczy, m.in. zablokowany prawy staw krzyżowo-biodrowy, co prowadziło do różnych kompensacji w innych miejscach. Do tego sporo ograniczony zakres ruchu w mięśniu pośladkowym, który podwijał miednicę.
Podsumowując: polecam wizytę u dobrego fizjo tak jak radzili przedmówcy. Ale trzeba się nastawić, że nie każdy dobrze zdiagnozuje te problemy, bo jest to moja trzecia wizyta u fizjo na przełomie dłuższego czasu w tej sprawie. Powodzenia!

Zmieniony przez - puzian w dniu 2018-05-10 12:54:54
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź