SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ocena planu treningowego

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1553

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 244
Cześć, mam 25 lat , wzrostu mam 186 , ważę 89 kg , gdzie moja budowa ciała wygląda tak ze większość masy jest w brzuchu a nogi i ręce lekko chude. W temacie siłowni diety i suplementacji jestem trochę zielony a chciałbym trochę poprawić swoja kondycje mięśniową. Od ponad pół roku zacząłem ćwiczyć ze względu na moją pracę II zmianową i godziny pracy ćwiczę w domu hantle + gryf łamany. Zacząłem trochę czytać na internecie o planach treningowych i itp.. i od jakiegoś czasu mój plan wygląda tak: pon – biceps + brzuch , wt – klatka piersiowa , śr – plecy i barki i brzuch , czw – triceps , pt – biceps + brzuch , sobota i niedziela odpoczynek. Trening trwa kolo 45 min i 20 min brzucha , na każdą partię mięśniową robię 3 ćwiczenia , 5 serii po 10 powtórzeń . Diety staram się trzymać ,jeść zdrowo i o równych porach lecz praca II zmianowa mi na to trochę nie pozawala. Mam kilka pytań odnoście ćwiczeń i suplementacji a mianowicie :
1. Czy taki plan treningowy jest dobry a może jaki inny plan ? Czy nie jest on zbyt wysiłkowy dla mojego organizmu?
2. Czy przy takim planie mogę dorzucić 3-4 w tygodniu bieganie 2x i hala 2x(siatka , piłka nożna)?
3. Czy moglibyście polecić jakies suplementy ? ( bcaa czy cos innego?)

Z góry dzięki za pomoc ;)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Nie ma to sensu. Najlepszą opcją w przypadku początkującego jest ćwiczenie całego ciała w ramach sesji treningowej bądź połowy (np. góra dół lub push pull).

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132164 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460693
1 to nie jest plan tylko rozpiska co w jaki dzien robisz, rozpisz to normalnie np jak tu https://www.sfd.pl/3_Day_Power_Muscle_Burn_Workout_Split-t1135992.html co w jaki dzien robisz jakie ćwiczenia ilosć powtórzeń
20 min na brzuch czyli połowa treningu siłwoego to jakaś masakra
2 jakie masz cele treningowe, jeśli redukcja to aktywność moze być
3 trudno coś doradzić tak praktycznie w ciemno

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 244
ile czasu najlepiej poświęcic tygodniowo na brzuch?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 244
ile czasu najlepiej poświęcic tygodniowo na brzuch?
chciałbym zrzucic brzuch a jednoczesnie powiekszyć biceps triceps jezeli jest to jednoczesnie mozliwe
ciezko opisac dokladnie jakie cwiczenia pewnie nie znam ich znam aczkolwiek jak napisalem wyzej robie codziennie inną partie miesniową i w kazdy dzien robie 3 czwiczenia , 5 serii po 10 powtórzeń.


Zmieniony przez - matt922 w dniu 2018-03-05 22:51:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132164 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460693
2 ćwiczena po treningu wystarczą, góra 10 minut powinny zająć. 2-3 x w tygodniu
Jak się dane ćwiczenia nazywa masz opisane tutaj http://www.kulturystyka.pl/atlas/ 

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777621
Wbrew pozorom brzucha nie trzeba jakoś specjalnie ciężko trenować. Jak w planie są wielostawowe ćwiczenia to 1-2 ćwiczenia i brzuch załatwiony

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 244
a ok dzieki za podpowiedz odnosnie brzucha a mam jeszcze pytanie czy do takiej rozpiski treningowej jaką napisałem wyżej mogę dorzucic jeszcze 3-4 razy w tygodniu bieganie i hale ( siatka , halówka)? w sensie po przyjsciu z pracy zrobic trening kolo 60 min i jeszcze wieczorem skoczyc pobiegac czy tez pograć cos na hali tak 3-4 razy w tygodniu? Czy to juz bedzie zbyt duzy wysiłek dla organizmu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777621
Jak zabezpieczysz wszystko odpowiednią dietą to możesz ale musisz się liczyć z problemami z regeneracją bo ilość treningów w tygodniu będzie dość spora.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 244
ok dzieki , a jeszcze zapytam czy taka rozpiska treningu w sensie ze codziennie inna partia mięśniowa ma sens? da to jakies w miarę przyzwoite efekty we wzroscie mięśni ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 244
a i to pytania wyzej jakas suplementacja typu białko jakaś przedtreningowka?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777621
matt922
ok dzieki , a jeszcze zapytam czy taka rozpiska treningu w sensie ze codziennie inna partia mięśniowa ma sens? da to jakies w miarę przyzwoite efekty we wzroscie mięśni ?


Jedna partia dziennie nie do końca się sprawdza w przypadku początkujących poza tym nie ma sensu mnożyć za bardzo treningów w skali tygodnia.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nieproporcjonalnie duże nogi.

Następny temat

Problem z barkiem

WHEY premium