SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ocena diety i suplementacji

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6161

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 932 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4290
witam panowie,mam 23 lata,176 cm wzrostu,waze 88kg i to przy malym poziomie tluszczu i niezlej rzezbie,cwicze juz ladne pare lat,ale od jakis 2lat zaczalem sie interesowac bardziej dieta i suplementacja,moim celem jest oczywiscie masa miasniowa(zamierzam wystartowac w przyszlorocznych debiutach)i dlatego sklonilem sie po poradzie wlasciciela mojej silowni aby tutaj napisac swoja diete i suplementacje azeby ktos kto sie zna mogl skorygowac jakies bledy i mi doradzic co nie tak,bo niestety u mnie niema takiej osoby na silowni a jesli juz sporo inwestuje w treningi,diete i suplementacje to dobrze byloby wykorzystac to optymalnie ,wiec podaje swoja diete,na ktorej jestem juz od paru miesiecy i suplementy,ktore tez mam non stop do uzytku,a wyglada to tak:
godz.7.15 30 gram bialka z izolatu serwatki+50 gram carbo+5gr l-glutaminy+1 tab tauryny
godz.8.00 130 gram platki owsiane+300 gram bialek z jaj(8-9)+pare truskawek+5 gram carbo dla smaku(z tego placek).po posilku lykam witamine C 0,2grama,wit.e 0,2grama,wit.A 12tys jednostek,b-complex,koenzym Q-10 1 kaps,chrom 1 kap,magne b6 1tab,4 tab tranu.
godz.10.30.125 gram ryz brazowy+150gram piersi kury/indyka+warzywa+10 gram olej mct
godz.13.30.100 gram ryz parbolied+150 gram tunczyk w sosie wlasnym/200 gram ryby swiezej tj.fladra albo dorsz+10 gram olej mct+warzywa
godz.16.00 125gram ryz brazowy+150 gram piersi z kury/indyka+warzywa+10 gram olej mct(do posilkub-complex+witC 0,2gram)
godz.17.30(tu stosuje suplementacje okolotreningowa rozpisana przez binia w "alternatywnej drodze")tj.15 gram bialka z izolatu serwatki+4 kaps bcaa 750 strong+2 kaps tauryny+5 gram l-glutaminy+40 gram carbo
godz.18.00-19.30trening(podzczas treningu wypijam 40 gram garbo rozpuszczone w 1,5l wody treningowej
godz.19.30 odrazu po treningu pije 70 gram carbo+30 gram bialka z izolatu serwatki+10 gram l-glutaminy+4 tab bcaa 750 strong(i tu mam watpliwosci czy pic to razem czy jak doradza mi znajomy.tj.odrazu po treningu 70 gram carbo+l-glutamina+4 bcaa i po 30 minutach te 30 gram bialka z izolatu serwatki,prosze o porade)
godz.20.30 100 gram ryz parbolied+150 gram piersi kury/indyka+warzywa+10 gram olej mct+zestaw witaminowo mineralny jak przy sniadaniu(wit A,Bcomplrex,C,E,magne b6,chrom,koenzymQ10,
godz.23.00 30 gram bialka z odzywki jajecznej olimpa+5 gram l-glutaminy,po tym posilku sen.jak sami widzicie traktuje powaznie diete,suplementacje tez mam spora ,tj.ciagle w domu carbo olimpa 6 kg,izolat naturalny serwatki 2500 gram,l-glutamina w proszku,bcaa,odzywka jajeczna(zawsze przed spaniem,bo po serwatce budzilem sie glodny)i koenzymQ10 z lecytyna olimpa i chrom organiczny+witaminki,wiec chcialbym zoptymalizowac efekty tego zestawu,oczywiscie jesli ktos uzna ze lepiej dla mnie kupic jakis inny preparat to nie ma proplemu finansowego,kreatyne stosuje cyklicznie przez calyrok non stop.tj,6 tygodni biore i 4 tyg przerwa,zawsze mialem monhydrat kreatyny a za tydzien znow zaczynam cykl kreatyny wiec moze ktos mi doradzi jakias inna bo taraz sa te nowe odmiany,tj,jablczan,cytrynian itp,ale nigdy ich nie bralem i niewiem na ktora opcje sie skusic,wiec tu tez prosze o porade,dodam,ze mam bardzo szybki metabolizm bo od paru lat jem regularnie i metabolizm niezle sie podrasowal,trenuje w systemi 2-1,2-1,tj.2 dni trening i dzien wolny.mam rozbity plan na 4 sesje.klatka+biceps+brzuch,plecy+lydki,barki+triceps+brzuch,nogi+lydki,wykonuje po 3-4 cwiczeniaw 3 seriach naduze partie i 2-3 cwiczenia na mniejsze,jesli potrzeba,zebym jeszcze cos dodal o sobie,zeby ktos mogl mi fachowo doradzic co do diety i suplementacji to niema sprawy,z gory dziekuje za odpowiedzi,to naprawde dla mnie wazne wiedziec jak zoptymalizowac dietke isuplementacje wiec bede wdzieczny za rzetelne odpowiedzi

- Zaznacz, jeśli chcesz zostać przeniesiony do swojej wypowiedzi.
W innym przypadku zostaniesz "cofnięty" bez potrzeby ponownego połączenia z serwerem.
Zostaniesz poinformowany e-mailem o pierwszej odpowiedzi.
Jeśli wysyłasz zdjęcie - czekaj cierpliwie.
Nie zadawaj pytań na które odpowiedzi znajdują się już w serwisie!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 932 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4290
dobra,dzieki chlopaki za wskazowki,dzis wyjezdzam,jak zlapie tam jakis komputer to dam znac,bede mial tauryne 2 paczki i kupie koenzym,z l-karnityny zrezygnuje na rzecz oleju mcy,wydaje mi sie to lepsze przy robieniu masy,a kawa i troche tussipecta z aspiryna jaka mi zostala bedzie sluzyc jako zastepstwo l-karnityny,pozdrawiam do uslyszenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1492 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 9859
oo to potrzebujesz naprawde profesjonalnej odpowiedzi- to nawet nie będe mieszał amatorowi mógłbym ułożyc diete , ale poczekajmy na kogoś co ci naprawde profesjonalnie pomoże

dodam że ogólnie wygląda oki jak byś jeszcze podsumował swoją diete to by było dobrze ! ( ile białka- ?, ww -? tłuszczy -? )


Co do kreatyny to jak już masz za sobą sporo cykli kreatynowych to uważam że bardzo dobre rezultaty można uzyskać z połączenia jabłczanu z mono Polecam !

Pozdrawiam !

...>>>>>>>>> ..The Olny Dead Have Been The End Of War..<<<<<<<<<...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 4202 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 31691
Co do Twojego treningu pewnie nie musimy Ci doradzac bo znasz wystarczająco swooj organizm, i trener doradzi, tej kwesti nie ruszam.

Co do kreatyny, źle robisz 6 tygodni cyklu i 4 tygodnie przerwy i znowu cykl, ogromny bląd ! za czesto bierzesz kreatyne. Proponooje zrobic pool roku przerwy i dopiero wtedy wziąc kreatyne. Najlepiej jabłczan z monowodzianem.
W ciągu roku powinno sie robic 2-3 cykle, nie wiecej, miesnie muszą odpocząc od kretyny. Dla Ciebie wazna teraz bedzie przerwa od suplementacji kreatyną.

Co do diety i suplementacj, bede pisal wielkimi literami.

godz.7.15 30 gram bialka z izolatu serwatki+50 gram carbo+5gr l-glutaminy+1 tab tauryny ZREZYGNOOJ Z CARBO RANO, ORGANIZM WTEDY JEST W STANIE MAGAZYNOWANIA I MOZE ISC CZESC Z TEGO W TKANKE TLOOSZCZOWĄ(A CZESC DO ODBUDOWY GLIKOGENU MIESNIOWEGO), DLATEGO CARBO TU WYRZOOC.
godz.8.00 130 gram platki owsiane+300 gram bialek z jaj(8-9)+pare truskawek+5 gram carbo dla smaku(z tego placek).po posilku lykam witamine C 0,2grama,wit.e 0,2grama,wit.A 12tys jednostek,b-complex,koenzym Q-10 1 kaps,chrom 1 kap,magne b6 1tab,4 tab tranu. SPOKO TYLKO WRZUC TU KILKA ZOOLTEK Z JAJ, MUSZA WITAMINY ROZPUSZCZALNE W TLOOSZCACH(A,D,E,K) MIEC ICH ODPOWIEDNIĄ ILOSC, DAJ Z 3-4 ZOOLTKA I BEDZIE OK. CHROM BYM PRZERZUCIL NA DRUGĄ PORE DNIA(WIECZOOR)
godz.10.30.125 gram ryz brazowy+150gram piersi kury/indyka+warzywa+10 gram olej mct OK
godz.13.30.100 gram ryz parbolied+150 gram tunczyk w sosie wlasnym/200 gram ryby swiezej tj.fladra albo dorsz+10 gram olej mct+warzywa DAJ WIECEJ WEGLOWODANOOW DO TEGO POSILKU, ZA DOOZO BIALKA, ZMNIEJSZ ILOSC TUNY.
godz.16.00 125gram ryz brazowy+150 gram piersi z kury/indyka+warzywa+10 gram olej mct(do posilkub-complex+witC 0,2gram) WITAMINA c NIE JEST TUTAJ POTRZEBNA(PO TRENINGU SIE SPRZYDA, ALE TERAZ NIE, I TAK JEST JEJ DOOZA ILOSC), ROOWNIEZ WYDAJE MI SIE MALO WEGLOWODANOOW.
godz.17.30(tu stosuje suplementacje okolotreningowa rozpisana przez binia w "alternatywnej drodze")tj.15 gram bialka z izolatu serwatki+4 kaps bcaa 750 strong+2 kaps tauryny+5 gram l-glutaminy+40 gram carbo WYGLĄDA OK, TYLKO Z CARBO MIMO WSZYSTKO BYM ZREZYGNOWAL, NIE JEST POTRZEBNE, ZWIEKSZ ILOSC WEGLOWODANOOW W POPRZEDNIM POSILKU, NAWET DO 200-230G RYZU, A TU CARBO OPOOSC.
godz.18.00-19.30trening(podzczas treningu wypijam 40 gram garbo rozpuszczone w 1,5l wody treningowejTUTAJ TEZ MI SIE NIE PODOBA CARBO, KREW MA PODCZAS TRENINGU DONOSIC SKLADNIKI ODZYWCZE DO KOMOOREK MIESNIOWYCH, A NIE ZAJMOWAC SIE WCHLANIANIEM SKLADNIKOOW ODZYWCZYCH, ZA DOOZO CARBO. pROPONOWALBYM KUPIC IZOTONIKA(NP: IZO PLUS) DOSTARCZY NIEZBĘDNYCH ELEKTROLITOOW POTRZEBNYCH PODCZAS TRENINGU I WEGLOWODANOOW(ALE NIE W TAKIEJ DOOZEJ ILOSCI, O TEJ PORZE ROKU IZOTONIKI SĄ BARDZO DOBRE
godz.19.30 odrazu po treningu pije 70 gram carbo+30 gram bialka z izolatu serwatki+10 gram l-glutaminy+4 tab bcaa 750 strong(i tu mam watpliwosci czy pic to razem czy jak doradza mi znajomy.tj.odrazu po treningu 70 gram carbo+l-glutamina+4 bcaa i po 30 minutach te 30 gram bialka z izolatu serwatki,prosze o porade) TWOJA OPCJA PODOBA MI SIE BARDZIEJ, ALE PRZENIOOSLBYM BCAA PRZED TRENING, WTEDY SIE SPRZYDA ICH WIEKSZA DAWKA, RESZTA OK. dODALBYM DO TEGO POSILKU 200 MG WITAMINY C, DAJ JA Z NASTEPNEGO TRENINGU TUTAJ, WCHLONIE SIE RAZEM Z DOOZA ILOSCIA WODY
godz.20.30 100 gram ryz parbolied+150 gram piersi kury/indyka+warzywa+10 gram olej mct+zestaw witaminowo mineralny jak przy sniadaniu(wit A,Bcomplrex,C,E,magne b6,chrom,koenzymQ10, TU MOZESZ ZOSTAWIC CHROM A TAM WYWALIC BO WIDZE ZE TEZ TU JEST.
godz.23.00 30 gram bialka z odzywki jajecznej olimpa+5 gram l-glutaminy,po tym posilku sen. OK,

TERAZ JOOZ WYGLADA BARDZO DOBRZE SUPLEMENTACJA I DIETA, ZYCZE SPORYCH EFEKTOOW

POWODZENIA !!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 4429 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32976
Podaje ci podsumowanie diety:
Bialko: 288g [3,3/kg]
Tluszcze: 60g [0.7g/kg]
Weglowodany: 628g [7.1g/kg]
kcal:4210
[nie wilczalem BCAA, l-glutaminy, tauryny, warzyw]

Na pierwszy rzut oka widac
a)za duzo bialka [o duzo za duzo]
c)za malo tluszczu
c)weglowodany w ilosci sa m/w ok - ale niepokoi fak, ze 1/3 ogolu weglowodanow pochodzi z carbo
d)kalorycznosc jest ok [pozniej jak cos bedzie mozna zwiekszyc]

Teraz przedstawie ci plan zywieniowy - zmodyfikowany przeze mnie
7.15 15 gram bialka z izolatu serwatki+5gr l-glutaminy+1 tab tauryny
godz.8.00 130 gram platki owsiane+150 gram bialek z jaj+pare truskawek+5 gram carbo dla smaku(z tego placek)+10g oliwy z oliwek.po posilku lykam witamine C 0,2grama,wit.e 0,2grama,wit.A 12tys jednostek,b-complex,koenzym Q-10 1 kaps,chrom 1 kap,magne b6 1tab,4 tab tranu.
godz.10.30.125 gram ryz brazowy+100gram piersi kury/indyka+warzywa+10 gram olej mct +10g oliwy z oliwek
godz.13.30.125 gram ryz parbolied+100 gram tunczyk w sosie wlasnym+10 gram olej mct+warzywa +10g oliwy z oliwek
godz.16.00 125gram ryz brazowy+100 gram piersi z kury/indyka+warzywa+10 gram olej mct(do posilkub-complex+witC 0,2gram)+10g oliwy z oliwek + 250ml soku np. marchwiowego
godz.17.30(tu stosuje suplementacje okolotreningowa rozpisana przez binia w "alternatywnej drodze")tj.15 gram bialka z izolatu serwatki+4 kaps bcaa 750 strong+2 kaps tauryny+5 gram l-glutaminy+40 gram carbo
godz.18.00-19.30trening(podzczas treningu wypijam 40 gram garbo rozpuszczone w 1,5l wody treningowej) [dawka carbo w czasie treningu jest zbedna - jednak jezeli ci sluzy to mozesz ja zostawic]
godz.19.30 odrazu po treningu pije 80 gram carbo+15 gram bialka z izolatu serwatki+5 gram l-glutaminy+4 tab bcaa 750 strong(i tu mam watpliwosci czy pic to razem czy jak doradza mi znajomy.tj.odrazu po treningu 70 gram carbo+l-glutamina+4 bcaa i po 30 minutach te 30 gram bialka z izolatu serwatki,prosze o porade) - mozesz wszysto razem
godz.20.30 125 gram ryz parbolied+100 gram piersi kury/indyka+warzywa+10 gram olej mct+zestaw witaminowo mineralny jak przy sniadaniu(wit A,Bcomplrex,C,E,magne b6,chrom,koenzymQ10,
godz.23.00 30 gram bialka z odzywki jajecznej olimpa+5 gram l-glutaminy

Podsumowanie:
Bialko: 197g [2,2/kg]
Tluszcze: 100g [1,1g/kg]
Weglowodany: 631g [7.2g/kg]
kcal:4205

Zmiany wprowadzaj stopniowo poniewaz nagle zmiany nigdy nikomu na dobre nie wyszly. Wprowadzajac zmiany bacznie obserwuj reakcje organizmu [szczegolna uwage zwracaj na poziom tk.tluszczowej - jezeli sie powieksza to redukuj liczbe weglowodanow i/lub tluszczy]

Z supli proponuje cell pumpa zakup 2 opakowania by starczylo na cykl

aha co do twoich cykli na kreatynie to radze robic dluzsze przerwy poniewaz kreatyna dziala wtedy z wieksza moca [optymalna liczba cykli w roku to 2-4]

huh to chyba wszystko

Zmieniony przez - anar w dniu 2004-07-08 12:04:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 932 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4290
dzieki anar za odpowiedz,z tym bialkiem to wiem ze troche przesadzam,ale wiesz jaka to mania,bo kazdy wie,ze to bialko budujue i czesto przesadza,ze czesc jest wykorzystywana nie tak jak powinno,ale zmienie to wrzucajac na poczatek do posilkow po 130 gram mies a nie 150 i popatrze co sie dzieje,tj,czy sie niezalewam bo wiadomo ze bialko napedza metabolizm i trzyma mnie szczuplego,ale troszke zle policzyles te bialko bo do kazdego posilku jadlem po 30 gram bialka zwierzecego bo roslinnych w diecie ponoc sie nieuwzglednia i to raczej pewnik,wiec 8 posilkow razy 30 gram bialka=240 gram,przy mojej wadze to daje 2,75 gram/kg,wiec tak zle nie bylo ale zmniejsze do 2,5 na razie.bo z kolej widze ze weglowodany liczyles bez blonnika?i tak powinno chyba to sie liczyc,rozumiem,ze do kazdego posilku oprocz oleju mct mam dodawac jeszcze oliwe z oliwek,moje pytanie tutaj czy moglbys mi powiedziec czemu oliwe a nie np.lniany bo widze,ze ostatnio na niego moda,ale tu tez sie zastosuje bo wole oliwe w smaku i szybciej mi przechodzi niz lniany,szczerze mowiac to wiedzialem od dawna ze powiniennem troche obciac bialko na koszt tluszczy,ale lubie jak ktos,kto sie zna mi to powie,bo wtedy niezastanawiam sie czy dobrze,tylko tak robie i juz niemusze myslec o tym,odnosnie tego carbo po treningu to wole ta suplementacje okolo treningowa bo organizm juz mi sie przyzwyczail a robiac tak jak pisales ,tj,200 gram ryzu w przedtreningwym posilku to mialem wrazenie,ze pekne i wole troche to porozdzielac,(w najnowszej kulturystyce i fitnes wlasnie widze,ze ta stragedia tez jest proponowana).naprawde dzieki za odpowiedz,dodam oliwy tak jak mowisz,tylko napisz czy dobrze zrozumialem?,tj.oprocz oleju mct do posilku oliwa,i czy czasem moge walnac tylko oliwe?,ale wtedy 20 gram i czym sie ona rozni w dzialaniu od mct ze 2 na raz?bede pisal na biezaca bo teraz mam co chwile jakies watpliwosci i pytania odkad zamierzam wystartowac w debiutach,a niemam u kogo sie radzic i to jest moj problem,bo nie zawsze sam wszystko wiem,pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 4429 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32976
1)Bialko roslinne rowniez wliczalem - w towarzystwkie bialka zwierzecego staje sie ono rowniez pelnowartosciowe - to jest pewnik
2)Weglowodany uwzglednialem wszystkie - procz tych z warzyw
3)By zwiekszyc udzial tluszczu w diecie najprostrzym sposobem jest dodanie lyzki np. oliwy z oliwek [raz czy dwa mozesz zastapic oliwe olejem lnianym i bedzie ok ]
4)przed treningiem proponuje 125g ryzu a nie 200g - ale dodatkowo pijesz sok np. marchewkowy
5)Oliwa zostala dodana w celu zwiekszenia udzialu zdrowych tluszczow w diecie [jest najlepszym zrodlem jednonienasyconych kwasow tluszczowych] MCT to kwasy tluszczowe o sredniej dlugosci lancuchach [tutaj szerzej o nim - https://www.sfd.pl/temat119012/strona3/ - mozesz spozywac je kiedy chcesz ale nie przekraczaj jednorazowej dawki 30g. MCT mozesz tez spozywac rano naczczo, przed i po wysilku - wtedy wykorzystasz wlasciwosci antykataboliczne tego specyfiku Oliwe i MCT mozesz brac razem badz osobno - jak wolisz.

Zmiany oczywiscie wprowadzaj stopniowo rowniez dotyczy to dodawania oleju


Zmieniony przez - anar w dniu 2004-07-08 15:48:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 4202 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 31691
ja pisalem o 200g ryzu, to nie jest zbyt wiele na jeden raz mozna spokojnie zjesc bez zadnych problemoow, a waze troszku mniej od Ciebie

Co do oleju lnianego to jest dobry uzoopelnia diete w kwasy tlooszczowe omega- 3 ktoorego są niezbędne dla prawidlowej pracy serca(chronią przed arytmia).

Olej MCT jest swietny glownie przed i po treningu, ja go stosowalem w tym okresie tylko i zauwazylem ogromne zmiany w pobudzeniu, chęci do treningu, i co za tym idzie wiecej sily moglem w to wlozyc.

Najlepiej uzywac kilku źroodel zdrowych tlooszczy, jednak to kosztooje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 932 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4290
znow dzieki za odpowiedzi chlopaki,z olejem zrobie tak ze przed treningiem i po bede dodawal olej mct,a do pozostalych oliwe albo lniany,niewiem ktory wybrac,wiec chyba na zmiane bo mam oba,mam pytanie do anara,czyli liczac procentowosc diety w weglowodany mam tez uwzgledniac blonnik,bo jesli tak to troche wiecej wyjdzie wegla niz myslalem,ze mam ale to nic,bo np.ryz brazowy ma tylko 68 gram wegla a az 10 gram blonnika ktorego niewliczalem,przed chwilka zjadlem posilek juz z mniejsza zawartoscia bialka niz zwykle,tj,125 gram makaronu razowego+120 gram tunola+100 gram kefiru+10 gram oleju mct+dodalem 5 gram oliwy(jedna lyzeczke do herbaty bede dodawal przez pare dni az zwieksze tak jak pisales do 10 gram oliwy+10 mct,albo jesli jeden olej to 20 gram,to juz bede lał z duzej lyzki bo malymi sie zamacham,)od jutra modyfikuje dzionek od rana,mam jeszcze jedno pytanie odnosnie dni nietreningowych,wszystkie posilki jem takie same,ale odpuszczam sobie suplementacje okolotreningowa zostawiajac sobie z tego okresu o godz.19.00posilek z 20 gram serwatki+20 gram carbo dla smaku bo mam naturalny izolat i jest be,moze tak byc?acha i powiedz mi anar jak mam uzywac tego cell pumpa jak go kupie i czy to wystarczy,czy jak niektorzy radza dokupic jeszcze jablczan albo jakis inny rodzaj kreatyny,drugie pytanie mam odnosnie roznicy jaka jest ,jesli jest ze zrobienia sobie gainerka w momencie gdy niemoge zjesc posilku z carbo+izolatu serwatki(tak jak ja to robie)a gotowym gainerem o tych samych proporcjach oczywiscie,czy tu sa jakies inne weglowodany,jak tak to sobie jakiegos gainerka musze zakupic na czarne godziny,dzieki za odpowiedzi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 4202 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 31691
jezeli masz kase to najlepiej tlooszcze uzoopelniac na przemian, raz olej lniany, raz oliwa z oliwek, jezeli Cie na to stac to jak najbardziej tak bierz

odpowiem Ci jak uzywac cell pumpa:
dni treningowe:

rano 9g
przed treningiem 9g
(czyli 2 porcje dziennie)

dni nietreningowe:

rano 9g
wieczoor przed snem 9g(musisz sprawdzic czy to bedzie dla Ciebie dobre, tauryna zmniejsza ilosc serotoniny a przed snem nie jest to porządane. Wiec musisz sproobowac i sprawdzic czy nie bedziesz mial klopotoow z zasnieciem, jezeli beda daj pomiedzy posilkami.

Jezeli kupisz 2 opakowania cell pumpa i bedziesz dawkowal jak napisalem nie trzeba bedzie kupowac jooz innych soli kreatyny.

Co do gainera jak najbardziej mozesz robic mieszanke izolatu serwatki i carbo. Jezeli zmiesz np w proporcji 1:2, 1:3, czy 1:4(białko: węglowodany) bedziesz mial gotowego gainerka. Jezeli smak nie bedzie Ci przeszkadzal to bardzo dobry pomysl
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 4429 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32976
Liczac weglowodany nie liczymy blonnika gdyz nie jest on trawiony przez nasz uklad pokarmowy - [poprostu nie mialem tak zaawansowanych programow do liczenia skladnikow diety]
Z tym dniem nie trenigowym jest ok - zawsze tak samo postepuje jem co zawsze tylko bez suplementacji okolotreningowej [ rowniez tej biniowej ] -

Dzien treningowy
9g cell pump - rano naczczo [badz przed snem]
9g cell pump - po treningu
Dzien bez treningu
9g cell pump - rano naczczo
9g cell pump - przed snem
Do Cell pumpa proponuje dokupic jeszcze troche monohydratu dolozysz ok. 2-4 g/dziennie

Z tym gainerem - a polaczeniem serwaka+carbo nie ma wielkich rozwnic [moga byc roznice miedzy jakascia weglowodanow - byc moze w niektorych gainerach jest wiecej weglowodanow o dluzych lancuchach]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 932 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4290
ale kiedy mam dodac ten monhydrat kreatyny,do kazdej porcji cell pumpa?i rozumiem,ze przed treningiem niestosowac kreatyny?(za jakies 2 tygodnie zaczne ten cykl kreatynowy,bo juz ze dwa tyg. temu skonczylem stary tradycyjny z monhydratu i to niemikrorozdrobnionego,piach w gebie,fe).jako,ze niedlugo skoncza mi sie zapasy mojego carbo olimpa i izolatu serwatki,zamierzam kupic carbo biogenixa bo zdaje sie byc lepsze w skladzie,co o tym sadzisz?bo izolat to raczej bede stosowal non stop bo w koncu niema lepszego bialka(chodzi mi o bv),moze doradzisz mi jakies inne warianty suplementacji,ktore zdaja ci sie byc lepsze od mojego wymyslu?tj.carbo,izolat serwatki,proteina jajeczna(przed spankiem),l-glutamina,bcaa,to w sumie mam non stop,moze byc ten zestaw?+kreatyna jesli na nia czas i tu poraz pierwszy zastosuje sie twojej rady i wybiore inna niz monhydrat(ciekawe czy zobacze roznice?)od jutra zaczne stopniowo jak pisales modyfikowac moja dietke,tj,do kazdego posilku oprocz 10 gram oleju mct dodam 5 gram oliwy,a w drugim tylko oliwa 15 gram(w potreningowym tylko mct jak pisales),po drugie w kazdym posilku obetne miecho/rybe/twarog ze 150 gram do 130 gram na poczatek to mi da w sumie zmniejszenie bialka o ok.25 gram na poczatek wiec teraz bedzie niecale 3 gramy na kilo,i na tym na razie zostane i poobserwuje wage i wyglad,ale rano do tej serwatki zostawie se ze 30 gram carbo bo jak pisalem mam izolat naturalny i sam jest niedobry a z carbo to moj ulubiony posilek,chyba nic sie niestanie bo rano mam taki metabolizm ze 30 min po tym juz czekam na sniadanie,szczerze ci dziekuje anar za odpowiedzi i mam nadzieje,ze bedziesz mi pomagal dalej,bo do przyszlorocznych debiutow to nietak dlugo,pozdrawiam,i ide przygotowac se na jutro 130 gram platkow owsianych+200 gram bialek z jaj zmieszanych razem(niech se pulchnie do jutra na sniadanko w lodowie,wtedy jest lepsze,)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak brać BCAA, Creapure Citrate, Tribusteron 90,CLA, ZMA,Glutagenix i L-Glutamine4000

Następny temat

Ogólna konsultacja...

WHEY premium