SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ocena diety + porada w sprawie suplementacji

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1095

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 64
Witam,

Po wnikliwej lekturze forum chciałbym prosić o ocenę diety i jednocześnie jakąś opinię/poradę na temat tego czy w moim przypadku warto zastosować suplementacje.

Mam 25 lat, 172 cm wzrostu, waga to ~77 kg
Na siłownie regularnie chodzę od jakiś 4 miesięcy 3 razy w tyg - początek to głownie aeroby + brzuch w/g porad trenera (jakiś miesiąc),później trening obwodowy na wszystkie partie poza mięśniami połączony z aerobami.
Często skocze jeszcze wieczorkiem na rower lub pogram w piłę, ale to jak nie ma treningu tego dnia...

Zależy mi nie tyle na "przypakowaniu" co na zrzuceniu wagi w zdrowy/nieinwazyjny i zbudowaniu sylwetki.


To zaczynamy:

30 min biegania lub niewielka rozgrzewka (nie wiem czy to ma sens-domowe ćwiczenia za pomocą lekkich hantli + abs brzucha + pompki)

1 posiłek ok. 7:30

mleko 0% lub 0,5% 300-350ml
garstka płatków musli
garstka płatków kukurydzianych
trochę rodzynek
chudy biały ser ~ok 50 gr

razem wszystko wymieszane i odstaje jakieś 20 min - tak lepiej smakuje :)


2 posiłek ok. 10:30

450 ml kefiru
banan
jabłko/brzoskwinia


3 posiłek ok. 12:00

"KUSKUS NORTONA" w/g przepisu z forum
pół puszki tuńczyka w sosie własnym
3 łyżki stołowe kukurydzy z puszki
50 g kaszki kus-kus
łyżka oleju z oliwek
przyprawy

+ warzywa (sałata,papryka,1 pomidor, pół ogórka)


4 posiłek przed ok. 15:00

Taki jak 3 posiłek


5 posiłek ok. 18:00 (przed treningiem)

Niewielki filet z gotowanego kurczaka + surowe warzywa


6 posiłek (po treningu - ok 22:00 - jakieś 1,5-2h przed snem)
Puszka tuńczyka w sosie własnym lub chudy serek wiejski

2,3 i 4 posiłek spożywam w pracy więc często mam ograniczone możliwości co do gotowania...

Alternatywy dla 3 i 4 posiłku:
-gotowany filet z kurczaka z ok 75 g ryżu + gotowane warzywa + oczywiście surowe
-gotowany filet z jakiejś rybki z tymi samymi dodatkami
-czasem chrupkie pieczywo z tuńczykiem/szynką drobiową jak nie mam czasu czegoś ugotować + warzywa


Pytania mam następujące:
1.Czy warto w moim przypadku stosować jakąś suplementację? fat burner,l-karnityna (zaznaczam że zależy mi na efektach ale jak ma się to odbić na moim zdrowiu a po odstawieniu specyfików mam z powrotem przytyć to poczekam...)
2.Jak wygląda sprawa piwa czasem w weekend - nie mówię tutaj o regularnym upijaniu się do nieprzytomności ale raczej o 2,3 piwach raz w tyg?
3.Czy powyższa dieta nie jest trochę bogata jeśli chodzi o redukcję - zaznaczam ,że mam raczej siedzący tryb pracy?

Dziękuje wszystkim za pomoc i czekam na porady - te krytyczne widziane najmilej

Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 8416 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 79983
"30 min biegania lub niewielka rozgrzewka (nie wiem czy to ma sens-domowe ćwiczenia za pomocą lekkich hantli + abs brzucha + pompki)"

to jest Twój trening ??


jakie masz zapotrzebowanie na kcal i reszte ? jesli nie wiesz jak obliczyc: https://www.sfd.pl/temat173140/

1 posiłek napewno wywal płatki kukurydziane, zastąp je owsianymi górskimi

za krótki odstęp pomiędzy 2 a 3 posiłkiem (jedz srednio co 3 godziny)

posiłki jako typowo po treningu są błędne, tylko nie wiem który to Twój trening wiec narazie nie chce zmieniac

chrupkie pieczywo czyli białe ? jesli tak to zmien na żytnie razowe

ad 1 nie ma sensu zadnych supli bo masz błedy w diecie a trening (jesli to ten który na początku wkleiłem) to nie trening

ad 2 piwo ma najwiekszy ig (indeks glikemiczny) wiec nie jest wskazane

ad 3 w sensie jak bogata ?

http://wicek-lampy.cba.pl/

"profesjonalna" naprawa

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Potrzebuje planu treninowego :)

Następny temat

weider & prog. & dieta

WHEY premium