SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ocena diety

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5932

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 92 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 8317
Proszę o ocenę mojej diety ewentualnie skorygowanie jej:
1 posiłek(śniadanie): płatki-ok.60-70g z o.5 l mleka, banan, twarożek 1.5% tł. w suchej masie 250g, jugurt 150g
2 posiłek : 2 kanapki chleba razowego (podwójne) grubo obłożone wędliną
3 Zupa warzywana
4 posiłek (obiad) kawał mięsa (pierś z kurczaka albo wołowina), 2 małe ziemniaki, sałatka z warzyw
Posiłku przed treningowego nie jadam ew, wypijam wodę z glukozą albo małego banana
5 posiłek (potreningowy) 2 banany lub banan+rodzynki ok.(70g)
6 posiłek (kolacja) tuńczyk w wodzie ok. 150 g + 2 kromki chleba razowego

Ponadto w ciągu dnia zjadam jeszcze oprócz tego co napisałem w nieokreślonych porach jeszcze jedną puszke tuńczyka, czasam 5 białek jaj i wypijam o.5 l mleka. Czasami dojdzie jakiś słodki batonik ( w wypadku kiedy nie jem więcej jak 3 h) Wypijam 2-3 l . Witaminy jakie biorę to 6x200mg wit. c , minerały i wit. centrum albo multiwiatamine, batakaroten i magnez. Zjadam czasmi jakieś owoce (kiwi, pomarańczę, jabłko. Kiedy mam poczucie że zjadłem za mało ww wcinam płatki ryżowe. Dieta przedstawiona jest ramowo i w rzeczywistości zjadam więcej.

Ćwiczę 2-3 razy w tyg. Moja dieta nastowiana jest na czynienie stałych postępów na siłowni,a mianowicie chodzi mi o dobrej jakości masę mięśniową. Suplemetów ani koksów nie biorę. Czy spożywam odpowiednia il. kcal? Zaznaczam że jestem tzw.''easy gainerem''
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Co do diety jest ok tylko ziemniaki mozesz zastapic ryzem,
wieczorem tego tunczyka lepiej jedz bez chleba (na wieczor masz spozywac bialko a nie wegle, moze sie czepiam ale...)mozesz do niego dolozyc np. pomidorka i wcinasz. Zrezygnuj z batonow, a wafle ryzowe wcinaj zawsze po treningu w dzien bez treningu zrezygnuj z nich poniewaz jest wysoko przetworzony produkt o wysokim indeksie glikemicznym a twoja dieta ma nie dopuszczac do gwaltownych skokow poziomu cukru we krwi.

Pozdrawiam
Trening i wiara zrobia ze mnie cara
Old statistics LPA^3498**LWA^545
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Aha jeszcze jedno po treningu zjedz te banany i te rodzynki jak juz tak mocno chcesz ale po 40min doloz posilek zlozony z bialka z wegli zlozonych!

Pozdrawiam
Trening i wiara zrobia ze mnie cara
Old statistics LPA^3498**LWA^545
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1246 Wiek 48 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 59409
Zupy warzywnej nie traktuj jak posiłku(białka nie ma wcale,węglowodanów troszeczkę,i trochę tłuszczu).Twój posiłek potreningowy też nie zawiera białka(przydałaby się serwatka lub aminokwasy).Węglowodanów też za mało,szczególnie do obiadu i po treningu.Ziemniaki w ogóle mają zaledwie 15% węglowodanów,więc jako ich żródło nie sprawdzają się(chyba,że się je pół kilo naraz).Po treningu natomiast powinieneś spożyć(ogółem,we wszystkich posiłkach) 1/3 swojego dziennego zapotrzebowania na ww,tak więc dołóż jeszcze tego razowca,albo zamień go na paczkę ryżu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 92 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 8317
czyli jak dołoże ww po treningu i do obiadu zamiast ziemniaków ryż (który i tak co drugi dzień jem na obiad) będzie ok? a ilość białka w porządku? dodam jeszcze że to co napisałem to zazwyczaj minimum tego co jem.....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
My ci nie powiemy czy bedzie ok musisz obliczyc swoje zapotrzebowanie na bialko i wegle.
1kg ciala - 4-6 g wegli
1kg ciala - 2g bialka

Pozdrawiam
Trening i wiara zrobia ze mnie cara
Old statistics LPA^3498**LWA^545
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 10
Mam pytanie Czy taka dieta się Sprawdzi ? Waze 70Kg +









Zmieniony przez - Funfeloos w dniu 2015-10-13 23:05:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 25 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 134
Witam.
Proszę o ocenę diety
Wiek;18
Waga 72kg
Wzrost 193cm
Ektomorfik
Cel : przytyć do 85-90kg

Staż na siłowni 2 lata lecz ostatni raz byłem około roku temu przez ten czas trenowałem Mauy Thai i raz w tyg crossfit przez co sporo schudłem. Liczę na waszą pomoc :D

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

BROWAREK

Następny temat

jogurt

WHEY premium