SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

objawy udaru mozgu a dalszy trening trojbojowy

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6279

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 215 Wiek 32 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 101464
Witam. Ostatni tydzień miałem ciężki po biciu rekordów w MC i siadzie miałem 4 dni zaburzenia równowagi i wzroku, wymioty ponad to silne ciśnienie w skroniach bóle głowy i nacisk na klatkę piersiową wraz z drętwieniem rąk oraz drętwienie nóg podczas chodzenia. Ponad to w ogóle nie mogłem spać od kołatania serca. Nie bagatelizował bym sprawy ale ostatnie 4 dni przeżyłem jak inwalida i miałem problem z przygotowaniem sobie posiłku albo krótkim spacerem w okół bloku. Objawy typowe do udaru mózgu. Znam osobiście człowieka który miał silny udar mózgu doznanego podczas treningu siłowego i do dziś nie doszedł do siebie.

Oczywiście mam teraz całkowitą przerwę od treningu, nie chcę nawet nic w pracy dźwigać biorę kogoś do pomocy. Dziś już czuje się dużo lepiej przespałem noc i ogólnie na szczęście nic się nie stało.

Pytanie jest takie: czy człowiek z takimi objawami jak ja powinien całkowicie odpuścić siady i mc? trochę się przeraziłem do tej pory cwiczyłem po 8-10 serii po 2-4 powtrz i cieżar zawsze jak największy. teraz zamierzam wrócić do FBW i robić siady i mc tylko po 10-12 powtrz i na dłuższy okres zrezygnować z treningu nastawionego typowo na siłę. Zawsze też robiłem każdą serię na maksa tzn że kończyłem mc jak mi wylatywała już sztanga z rąk albo siad kończyłem jak już nie mogłem zejsc. Może też robić ćwiczenia tak na 80% (czyli jak mam siłe zrobić 10x 100 siad to będę robił 80tką i odkładał po mimo że mam siłe robić dalej).

Rozmawiałem już trochę z osobami na siłowni to twierdzą że siady przede wszytkim i MC powinienem odstaiwć na stałe, ale szczerze nie widzę siłowni bez tych ćwiczeń i dla mnie zrezygnowanie z tego jest równoznaczne z rezygnacją z siłowni całkiem.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21771 Napisanych postów 71319 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575898
krzykacz
Ty możesz mieć też uszkodzony kręgosłup (dlatego piasłem że to górka BPL) podczas tych ciężkich treningów.



Tzn nic innego jak to, że jest to zakres wiedzy teoretycznej & praktycznej w której BPL jest wybitnym specjalistą.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
i lekarza nie odwiedziłeś?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 215 Wiek 32 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 101464
jestem w holandii nie mam jak a tutaj jest lipa i to totalna
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 215 Wiek 32 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 101464
chetnie bym zrobil ekg ale tutaj sa ceny astronomiczne, wiem ze za badanie estradiolu zawolali 350eur xD
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21771 Napisanych postów 71319 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575898
Jesteś lekarzem, że sam sobie zdiagnozowałeś udar ...czy autodiagnoza na podst internetu..?
1

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 215 Wiek 32 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 101464
nie no jasne niewiadomo co to bylo wiec napisalem ze "objawy typowe". jesli mam sie isc badac to lece do polski bo tutaj nie mam ubezpieczenia. ogolnie wszystko ustepuje, jest sens leciec na badania? i jesli tak to jakie badania i jaki lekarz ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
ja bym leciał, twoja decyzja. Neurolog/kardiolog, badań z krwi też pewnie sporo przydałoby się zrobić + nawet tk/rm mózgu, echo serca itd., ale to może już niech lekarz zadecyduje?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 215 Wiek 32 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 101464
spoko polece za 2 tygodnie bo jak sie uspokaja to nagle na zawal tu nie zejde a skoncze chociaz robote i kase odbiore.

dzieki sog

zbadam sie pewnie i tak nic nie wyjdzie i potem bede myslal co z treningiem, macie racje najpierw komplet badan rzetelnych
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21771 Napisanych postów 71319 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575898
Przetrenowanie, nie udar. Po udarze nie napisałbyś tutaj.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
są różne stopnie udarów i bym tego nie wykluczał.
może nie same stopnie udarów, ale występują procesy, które mogą go poprzedzić, ale choć nie muszą - mogą zakończyć się rozpoznaniem udaru.


Zmieniony przez - WnMPapa w dniu 2017-12-07 21:03:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
citigold
nie no jasne niewiadomo co to bylo wiec napisalem ze "objawy typowe". jesli mam sie isc badac to lece do polski bo tutaj nie mam ubezpieczenia. ogolnie wszystko ustepuje, jest sens leciec na badania? i jesli tak to jakie badania i jaki lekarz ?


jeśli mówimy o udarze to nawet nie byłoby nad czym się zastanawiać bo po nim wyda się dużo więcej jeśli w ogóle o aspekcie pieniężnym w takim przypadku miałaby być mowa , to stan bezpośrednio zagrożenia życia który w znacznym procencie kończy się długotrwałym kalectwem i jak wspomniał krzykacz nie napisałbyś już w temacie

a całkowicie inna sprawa że rzeczy co wypisałeś to nie objawy udaru
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

EVLT vsm dex żylaki zabieg

Następny temat

Jakie profilaktyczne badania krwi?

WHEY premium