SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

obalenia-bjj,mma

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 3350

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 529 Napisanych postów 2651 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 89170
witam. pisze ten post bo mam problemy na treningach z obaleniami. O ile do jednej nogi uda mi się lżejszych sparing partnerów obalić to z cięższymi jest już problem. Do dwóch nóg schodząc na kolano a drugą podcinając (mam nadzieje że rozumiecie o co mi chodzi) robie to jak by za wolno, za mało dynamicznie. Jak u was jest z obaleniami, czy są jakieś ćwiczenia które pomogą mi poprawić ten aspekt ?

Nie mam siły na to żeby nie ćwiczyć..

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 628 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 27406
Musisz po prostu katować te wejścia w nogi. Ja na twoim miejscu poszedłbym na wolnej macie do trenera, a on już powinien w czym dokładnie jest problem.
1

“If you think, you are late. If you are late, you use strength. If you use strength, you tire. And if you tire, you die.”
Saulo Ribeiro

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 529 Napisanych postów 2651 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 89170
ok, rozumiem że jak to w staropolskim przysłowiu "praktyka czyni mistrza".

Nie mam siły na to żeby nie ćwiczyć..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 327 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 15872
tey
ok, rozumiem że jak to w staropolskim przysłowiu "praktyka czyni mistrza".


I Technika! Mozesz tez spedzic troche czasu z "kuklami" treningowymi.

Ja z wlasnego doswiadczenia moge powiedziec, ze na poczatku duzy blad robilem w ustawieniu glowy przy obaleniu. Wazne jest bys glowe nie pochylal tj. czolo do gory caly czas, klata do nogi. Glowa napierasz do przodu, zalezy od wysokosci przeciwnika, ale staraj sie patrzac do gory, napierac glowa na korpus przeciwnika, trzymajac ciasno chwyt i naciskajac klata do uda przeciwnika. Troche inaczej postepuje sie przy wykonczeniu obalen za jedna noge i przy obaleniu za obie, ale to juz ci trener podpowie.

tey
Do dwóch nóg schodząc na kolano a drugą podcinając (mam nadzieje że rozumiecie o co mi chodzi) robie to jak by za wolno, za mało dynamicznie.


Cala sztucka polega na technice. Kwestia tego czy robisz z "przejsciem" tj. najpierw jedna noga, potem druga i wyciecie. Czy od razuj schodzis po dwie. Generalnie, jak dobrze upozycjonujesz kolano, glowe, chwyt i nacisk klata, to wyciecie jest pewnego rodzaju tylko formalnoscia.

PS Postaraj sie rowniez kolano nogi upozycjonowac miedzy stopami przeciwnika i najblizej jego jak sie da. By zlamac jego baze.

Znalazlem na szybko filmik, gdzie sa te 4 elementy:
- kolano miedzy stopami przeciwnika,
- glowa do gory,
- klata do uda,
- chwyt

class="link" target="_blank">Doubleleg Takedown.


pzd



Zmieniony przez - Masonski poganiacz bydla w dniu 2017-05-25 08:38:59
1

Hard work beats talent when talent doesn't work hard

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2259 Napisanych postów 2195 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 25570
Też miałem problem z tą głową, często wpadałem w gilotynę. Trzeba 1000 razy to robić i tyle.
1

vivere militare est

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
naucz się też wchodzić na wysoko, lekko poniżej pachy.
nie musisz łapać za nogi by obalać. Ale mocny ruch głową i biodrem musisz zrobić
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 529 Napisanych postów 2651 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 89170
dzięki za odpowiedzi, trochę mi pomogliście. pozdrawiam

Nie mam siły na to żeby nie ćwiczyć..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 628 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 27406
Moim zdaniem najlepiej by było porozmawiać z trenerem.
1

“If you think, you are late. If you are late, you use strength. If you use strength, you tire. And if you tire, you die.”
Saulo Ribeiro

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ćwiczenia na koordynację

Następny temat

Poprawianie wyczucia dystansu

WHEY premium