SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

o motywacji

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 742

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nie wiem czy dział będzie dobry, bo temat trochę stoi obok treningu. ale jest z nim związany.
jakby się komuś chciało jakieś zdanie skrobnąć, byłoby fajnie.

jakie macie sposoby na utratę motywacji treningowej? zdarzyło Wam się przestać widzieć sens tego co robicie?

jeszcze pół roku temu stan dla mnie nie do wyobrażenia, dziwiło mnie czasem że ludzie przychodzą, odchodzą, tak szybko się nudząc. mi się wydawało, że mam w sobie niewyczerpane pokłady entuzjazmu treningowego. tak obecnie po prostu zaczęłam mocno wątpić.

szkoda mi jednak półtora roku poświęconego czasu, bo fun mi to sprawiało a i jakieś efekty były. jak na nowo znaleźć tę siłę i entuzjazm który jest kołem napędowym udanego treningu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777618

Motywacja do aktywności fizycznej jest bardzo istotna to ona napędza do działania, ale zdarzają się od czasu do czasu dni, w których po prostu nic nam się nie chce.
To naturalne, że nasza motywacja nie jest cały czas na tym samym poziomie, ale spadki od czasu do czasu nie są złe, każdemu zdarzają się gorsze dni czy samopoczucie i nie mamy ochoty na trening. Ważne czy to jest wypadek przy pracy i czujemy, że kolejnego dnia zrobimy trening na pełnej petardzie czy po prostu w głowie szukamy sobie usprawiedliwień żeby nie iść na trening.

Na naszą motywacje ma wpływ wiele czynników wśród nich jest monotonia treningowa, cele, których nie jesteśmy w stanie zrealizować, zmuszaniem się do aktywności.
Jak w kółko trenujemy tym samym schematem, tymi samymi ćwiczeniami to prędzej czy później znudzenia przyjdzie i nie będzie się nam chciało kolejnych treningów wykonywać. Cel niemożliwy to osiągnięcia tym bardziej dołoży nam stresów i odwiedzie od treningów.

Wszystko siedzi w naszej głowie, trzeba się regularnie dopingować do treningów, czerpać z nich przyjemność, a nie traktować jako przykry obowiązek, cieszyć się z efektów i dbać o swoją równowagę umysłową i hartować swój charakter bo dyscyplina na treningu przełoży się też na dyscyplinę w życiu.

Polecamy również: Brak motywacji do treningu. Dlaczego tracę motywację do ćwiczeń?




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2021-06-28 18:32:35

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Usunięty przez rion10 za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 64
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777618
To jest tak, że u każdego przychodzą gorsze okresy treningowe czasem spowodowane za dużym obciążeniem fizycznym bądź psychicznym.
Ważne też jest stawianie sobie ciągle nowych, małych celów ale je konsekwentnie spełniać. Zrób kilka dni przerwy, zregeneruj się, odpocznij i chęć do ciężarów powinna wrócić.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12033 Napisanych postów 160413 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234305
kwestia co jest przyczyna braku motywacji jak namierzysz problem, bedzie latwiej z nim sie uporac i nabrac znow ochoty do wysilku
byc moze dopadlo cie lekkie przetrenowanie, stad brak checi na aktywnosc

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Czasem warto określić nowe cele i przemyśleć, czego tak naprawdę oczekujesz po treningach.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy

Następny temat

Siłownia i boks

WHEY premium