SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

nogi + barki

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 8025

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 368 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8782
Czy są jakieś zastrzeżenia do takiego treningu ? Z jednej strony czytałem, ze trening nóg na początku jest bardzo dobry bo podnosi poziom teścia i mozna później troszkę więcej podnieść, a z drugiej ktoś pisał, ze gdy sie ćwiczy nogi przed barkami to więcej krwi napływa do nóg co skutkuje gorszym treningiem barkow, wiec jak to jest ?

Mogę spokojnie łączyć te dwie partie ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 32
poniedzialek : klatka triceps ,sroda nogi ,piatek plecy biceps niediela barki i tak jak w temacie jade tak co drugi dzien i jest ok majac jeden dzien przerwy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 10167 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 117117
tych dwóch partii w ogóle nie powinno się łączyć na jednym treningu

1)DIETA - NAWET 100 TABLETEK METKI NIE ZASTĄPI DOBREJ DIETKI.

2)TRENING - ZA DUŻE CIĘŻARY BUDUJĄ TYLKO TWOJE EGO, NIE MIĘŚNIE.

3)REGENERACJA - JEŚLI NIE MUSISZ BIEC TO IDŹ, JEŚLI NIE MUSISZ IŚĆ TO STÓJ, JEŚLI NIE MUSISZ STAĆ TO SIEDŹ, JEŚLI NIE MUSISZ SIEDZIEĆ TO LEŻ I ŚPIJ.

4)KOKZ - BIERZESZ TYLE NA ILE MASZ KASY I WBIJASZ JAK NAJCZĘŚCIEJ %)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 228 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6324
bo, jakies uzasadnienie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 368 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8782
Też chciałbym znać uzasadnienie...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
można łączyc, problem jest jednak ze to są obie duże partie i trening wychodzi dość sporo objętościowy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 105 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1303
Próbowałem to kiedyś łączyć,ale jeśli 1 zrobisz barki to na nogi siły mieć nie będziesz i na odwrót jeśli pierwsze nogi zrobisz to nie starczy Ci energii na barki

Nogi
rób w inny dzień a barki łącz np: z przedramionami

"Wymagaj od siebie więcej, niż ktokolwiek inny od ciebie wymaga"

Henry Ward Beeche

"Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

Augustyn z Hippony

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 368 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8782
Nie mam gdzie wcisnąć nóg ...
Dlatego zostawię je z nogami, priorytetem są barki więc od nich będę zaczynal, a nóg i tak nie chce katowac w 100% :)

Zmieniony przez - Nokan w dniu 2012-03-22 11:24:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 105 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1303
A nie dasz rady robić dodatkowo kolejnego treningu ? np teraz robisz 3x w tygodniu to zrób 4x (nogi). Bo nogi nie rosną tak szybko jak inne partie ciała

"Wymagaj od siebie więcej, niż ktokolwiek inny od ciebie wymaga"

Henry Ward Beeche

"Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

Augustyn z Hippony

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 368 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8782
Cwicze 4x w tygodniu;)
Pn-kl + tri
Wt-plecy + bi

Czw-barki i nogi
Ptk- jeszcze raz klatk bo to jest priorytet numer 1 przed barkami :)

Cwicze tym systemem dopiero 3 miesiące i nie narzekam bo zauważyłem znaczną poprawę w sylwetce, tylko że początkowo nie przykladalem sie do treningu barkow i odstaja od dolnej części ręki dlatego pytam czy można ćwiczyć je z nogami bo nie chce znowu sie cofać :)

Grałem kilka dobrych lat w piłkę dlatego moje nogi są dość grube dlatego bardziej zależy mi na wyglądzie mięśnia niż nad jego rozmiarami dlatego nie będę przesadzal z ciężarami...
Tak to na dzien dzisiejszy wygląda...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Nokan

Nogi to największa i najważniejsza partia mięśniowa , trening tej parti wywołuje bardzo duży impuls anaboliczny , wiec trening nóg nie jest tylko ze względów estetycznych , jeśli będziesz trenował góre ciała a nogi trenował jako temat drugiej strony to kolana będą poddawane coraz to silniejszym obciążeniem.

podział typu nogi - barki lub odwrotnie jest niedopuszczalny , bo taka partia wymaga osobnego dnia treningowe .

'Cwicze 4x w tygodniu;)
Pn-kl + tri
Wt-plecy + bi

Czw-barki i nogi
Ptk- jeszcze raz klatk bo to jest priorytet numer 1 przed barkami :)"

bardzo słaby rozkład partii tym bardziej dla osoby początkującej która powinna się skupiać na FUNDAMENCIE MIĘŚNIOWYM w celu zabezpieczenia przed kontuzjami i kalectwem .

FUNDAMENT - nogi wraz z stabilizatorami ciała ( mięśnie brzucha - prostownik grzbietu)

jeśli już to lepszym podziałem w takim wypadku powinno być

PUSH/PULL/LEGS gdzie nogi mają cały dzień treningowy .

"Cwicze tym systemem dopiero 3 miesiące i nie narzekam bo zauważyłem znaczną poprawę w sylwetce"

na początku wszystko działa lecz nie proporcjonalność siłowa do masy ciała szybko może zakończyć sie nie przyjemnymi kontuzjami .

pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 368 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8782
Ok, łap soga za ten post bo wszystko ładnie wytlumaczone :) ale jeśli jesteś taki chojrak to jak byś rozpisał dla mnie tydzień ? Mogę chodzić 7 x tyg ale raczej wolałbym też coś odpoczac, więc 4 dni będzie ok (pn,wt,czw i pt)
Chciałbym tylko dodać że klatka i barki odstaja od reszty więc te dwie partie są dla mnie najważniejsze :)

Zmieniony przez - Nokan w dniu 2012-03-22 12:52:28
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mam 15 lat i chcę schudnąć.

Następny temat

Białko

WHEY premium