SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

nocny katabolizm - jak to naprawdę jest???

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5126

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 32 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 150
Witam! Jak to jest z tym nocnym katabolizmem, którym wszyscy straszą??? czy jak nie zjem np. serka wiejskiego przed spaniem, to "dopadnie" mnie tez katabolizm nocny i będą mniejsze rezultaty niż bym zjazd kazeinę??? Ja od dłuższego czasu przed spaniem jem albo serek wiejski, albo 200 gram twarogu, ale powiem, że źle się wtedy wysypiam, pocę sie w nocy, bo organizm trawi to cholerswto zamiast odpoczywać i wstaję wtedy zmęczony:(.
Proszę o pomoc w tym zakresie, bo coś mi tu nie gra....
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9032 Napisanych postów 82679 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699312
proponuje odwiedzić dział:
https://www.sfd.pl/Odchudzanie_i_forma_po_męsku-f445.html

poświęcony jest diecie tzw przerywanej głodówki
jeżeli dieta jest dopracowana , nie ma co przejmować się katabolizmem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12071 Napisanych postów 30493 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130566
thekly75

Proszę o pomoc w tym zakresie, bo coś mi tu nie gra....

Jedz to po czym jest Ci dobrze!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 45 Napisanych postów 1370 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 15179
thekly75
Witam! Jak to jest z tym nocnym katabolizmem, którym wszyscy straszą??? czy jak nie zjem np. serka wiejskiego przed spaniem, to "dopadnie" mnie tez katabolizm nocny i będą mniejsze rezultaty niż bym zjazd kazeinę??? Ja od dłuższego czasu przed spaniem jem albo serek wiejski, albo 200 gram twarogu, ale powiem, że źle się wtedy wysypiam, pocę sie w nocy, bo organizm trawi to cholerswto zamiast odpoczywać i wstaję wtedy zmęczony:(.
Proszę o pomoc w tym zakresie, bo coś mi tu nie gra....


No ba! Rozpadniesz sie na kawalki i wyparujesz!
Inne legendy z kolei mowia, ze jak zjesz weglowodany
przed spaniem to w nocy przyjdzie strzyga i Cie udusi.
Jeszcze inne, ze nie mozesz jesc tluszczy po 20-tej
czy innej ubzduranej godzinie bo maly krasnal w ciemnym
kacie obserwuje z zegarkiem w reku i doniesie komu trzeba.
No i zlota klasyka podan ludowych, podobno jak nie wypijesz
szejka wciagu 32min i 17sek po treningu to tracisz 3cm
w bicepsie, natychmiast po tym czasie.

Run Forrest, run!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 239 Napisanych postów 9129 Wiek 46 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 130480
wiadroman - dobre

ostatnio koleś na siłowni próbował mnie przekonać że tłuszcz spala się dopiero po 40 minucie aerobów

KREW POT I ŁZY TYLKO NA TO NAS STAĆ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 45 Napisanych postów 1370 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 15179
Tutaj Lee Priest odpowiada na pytanie "jakie weglowodany
nalezy jesc po treningu". Chyba juz nie ma zadnych kontraktow
podpisanych z producentami prochow skoro pozwala sobie na takie
bezposrednie wypowiedzi.



Run Forrest, run!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 102 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 506
Niema zadnego nocnego katabolizmu, to jest sciema zeby kopowac bezsensowne bcaa (kture i tak jest w białku) glutaminy i inne pierdoły. Oczywiscie wedlug mnie moze to pomagac ale nie wiecej jak 5% efektu, finansowo nie oplaca sie placic kilkaset zlotych dla 5% ogolnego efektu. Pozatym pomysl. Jaki katabolizm mocny, jaki rozpad białek skoro miesien w nocy rosnie i sie regeneruje a nie degraduje. Jesli sie nie zje odpowiednio to wtedy moze dojsc do rozpadu bialek bo organizm sam siebie strawi ( wykozysta jako enerige) ale jesli dieta jest dopieta na ostatni guzik niema zadnego katabolizmu nocnego jako takiego. dziekuje i pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1264 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 37668
Gdzieś przeczytałem, nawet nie pamiętam gdzie, to trawienie posiłku może zająć nawet 24-36h, więc wydaje mi sie, że przez te 8-12h snu nic nas nie zeżre.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 409 Wiek 42 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9189
Niewiem jak z katabolizmem ale wiem że jak przed spaniem nie zjem twarogu i na to lyzeczke masła orzechowego to rano bym zjadł konia z kopytami :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 102 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 506
To sie nazywa poranny glod a nie nocny katabolizm:) W nocy metabolizm bardzo zwalnia i wystarczy zjesc twarog tak jak kolega pisal i zdnego katabolizmu nie bedzie, grunt zeby nie isc na glodniaka spac

Zmieniony przez - wallclock w dniu 2013-10-05 17:22:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 409 Wiek 42 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9189
Dobrze że napisałeś :) bo nie wiedziałem
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dobór pulsometru.

Następny temat

(lekko) Atletyczne Lato z SFD

Wiecej