SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

niskoww-powtorka z rozrywki

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2944

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam serdecznie:)

Od jakiegos czasu przegladam zamieszczone w tym dziale posty i przyznaje ze bardzo chcialabym przetestowac dietke niskoww na sobie.
Do tej pory odzywialam sie wedlug zasad Montignaca (czyt bez ograniczen) i szczerze mowiac, obciecie kcal do poziomu nawet 1500 przy zwyklej redukcji,teraz jest dla mnie tragedia,a bardzo nie lubie uczucia glodu:).Z tego co przeczytalam, posilki niskoweglowodanowe syca na dluzej i mozna jesc mniej,a mi zalezy na troszke lepszych efektach niz 0,5-1kg na miesiac.
Mam 23lata i Waze 60kg przy wzroscie 163cm (cel raczej jasny ).Cwicze wedlug zalecen Michaila w grubie B, czyli narazie 1,5godz ACT 3 razy/tydz + 3-5 razy/tydz aeroby.
Z obliczen wyszlo mi: zapotrzebowanie kalorczyne ~1550kcal -> dietka 1300kcal
BTW: 2g/kgc 1,3g/kgc 0,5kg/kgc -> 120B/78T/30W
posilki fazy I ulozylam w oparciu o to co poprawial Kanarek, wiec chyba nie bedzie z tym problemu:)
Ale nie wiem za bardzo co pozniej..
Po fazie wprowadzajacej ilosc ww zalezy tylko ode mnie,czyli tylko od moich preferencji kulinarnych?? Moge sobie dowolna wartosc przyjac mniejsza od 100?
Za bardzo tez nie rozumiem jak ma wygladac to ladowanie weglowodanami,tak w przyblizeniu to ile gram na dzien??
No i ostatnie pytanie czy posilek potreningowy ma jakas minimalna wzglednie maxymalna wartosc tluszczu szczegolnie,jak planowo jest on ostatnim w ciagu dnia??

Mam nadzieje ze ktorys ze Specow ewentualnie nakieruje mnie na prawidlowa droge, jezeli gdzies zboczylam:).
pozdrawiam Was z z gory dziekuje
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
zalezy na troszke lepszych efektach niz 0,5-1kg na miesiac.

PATIENCE MY YOUNG PADAWAN

Mam 23lata i Waze 60kg przy wzroscie 163cm (cel raczej jasny ).Cwicze wedlug zalecen Michaila w grubie B, czyli narazie 1,5godz ACT 3 razy/tydz + 3-5 razy/tydz aeroby.
Z obliczen wyszlo mi: zapotrzebowanie kalorczyne ~1550kcal -> dietka 1300kcal
BTW: 2g/kgc 1,3g/kgc 0,5kg/kgc -> 120B/78T/30W
posilki fazy I ulozylam w oparciu o to co poprawial Kanarek, wiec chyba nie bedzie z tym problemu:)

COZ TO ZNACZY FAZA PIERWSZA, WPROWADZENIE DO DIET NISKOWW (TZW METABOLIC SHIFT)??

Ale nie wiem za bardzo co pozniej..
Po fazie wprowadzajacej ilosc ww zalezy tylko ode mnie,czyli tylko od moich preferencji kulinarnych??

JESLI DOBRZE SIE CZUJESZ NA TAK NISKICH WW ZOSTAN TAM
JELSI ZLE ZNOSISZ TEN POZIOM (LUB BARKUJE CI POMYSLOW NA JEDZENIE) DODAJ 20 G WW I TAK DO SKUTKU (AZ ZACZNEI CI WSZYSTKO POSAWAC)
PAMIETAJ JEDNAK ZE DODOAJAC WW POWINNAS OBCINAC Z TLUSZCZY LUB TROSZKE Z BIALEK (WYBIERASZ GORNY PRZEDZIAL BIALKA)

Moge sobie dowolna wartosc przyjac mniejsza od 100?

J/W

Za bardzo tez nie rozumiem jak ma wygladac to ladowanie weglowodanami,tak w przyblizeniu to ile gram na dzien??

LADUJESZ WW (LEPIEJ ZLOZONE NIZ PROSTE) TAK DLUGO - DUZO AZ ZACZNIESZ CZUC ZE 'NABIERASZ WODY' - STAJESZ SIE MNIEJ WYRAZNA (OGOLNIE MOWIAC)

No i ostatnie pytanie czy posilek potreningowy ma jakas minimalna wzglednie maxymalna wartosc tluszczu szczegolnie,jak planowo jest on ostatnim w ciagu dnia??

HMM JESLI JESTES NA B. NISKICH WW (NP30G) TO NIE MASZ WYJSCIA MUSISZ DODOAC TROSZKE TLUSZCZU, SAMO BIALKO CZESTO NIE JEST DOBRZE TRAWIONE
JELSI MASZ TROCHE WYZSZY POZIOM WW MOZESZ DODAC PARE GRAMOW WW
NIE MA TU ZNACZENIA CZY JEST TO OSTATNI POSILEK CZY PIERWSZY W CIAGU DNIA (JELSI NIE JESTES JUZ SUPER ODTLUSZCZONA)
LICZY SIE OGOLNY OBRAZ

Your body does not like your idea being lean and big-unfortunately

Alternatywna Droga-2003
konsultant-mafii.suple.hardcor.pl
************************************************************
mniej bledow, koniec z marnowaniem $-prywatna pomoc-prosze o maila
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam ponownie

Sorki za ta faze pierwsza..jeszcze nie wyzbylam sie starych nawykow. Chodzilo mi o zwykla faze wprowadzajaca gdzie ogranicza sie ww do max 30gr.

Niskie,nawet bardzo niskie cukry znosze bardzo dobrze,wiec problem ewentualnie z menu.Ale tak jak powiedziales,sprobuje od tych 50gr ww, na poczatek. Na 30ww juz wiem,ze dluzej niz dwa tygodnie nie pociagne.
Dziekuje rozniez za wyjasnienie na co zwracac uwage przy ladowaniu... . Czy to ma jakies znaczenie dla diety, jezeli dzien ladowania bedzie rowniez dniem treningowym?? Bardzo pasuje mi weekend,ale wtedy takze cwicze.

Mam jeszcze jedno pytanko: moze ktos orientuje sie jaki jest sklad B/T/W otreb przennych?? Nie wiem czy moge je teraz tak bezkarnie stosowac..

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
Na 30ww juz wiem,ze dluzej niz dwa tygodnie nie pociagne.

NA TYM POLEGA DOSTOSOWANIE DIETY POD SIEBIE
DIETA PRZEDE WSZYSTKIM (POZA TYM ZE MA BYC ZDROWA) MUSI BYC WYKONYWALNA PRZEZ CIEBIE !!

Dziekuje rozniez za wyjasnienie na co zwracac uwage przy ladowaniu... . Czy to ma jakies znaczenie dla diety, jezeli dzien ladowania bedzie rowniez dniem treningowym?? Bardzo pasuje mi weekend,ale wtedy takze cwicze.

BARDZO DOBRZE SIE SKLADA GDY LADOWANIE WYPADA W DZIEN TRENINGU, CHOC NIE JEST TO BRON BOG KONIECZNE !!

Mam jeszcze jedno pytanko: moze ktos orientuje sie jaki jest sklad B/T/W otreb przennych?? Nie wiem czy moge je teraz tak bezkarnie stosowac..

ZAJRZYJ DO POSTU DIETA - ZALECENE LINKI NA GORZE DZIALU
RACZEJ BEZKAREI TO ZA DUZO POWIEDZINE MAJA DUZO WW CHOC CZESC Z NICH (DUZA JELSI NISKOPRZETWORZONE TO BLONNIK KTOREGO NEI WLICZAMY DO BILANSU WW)

Your body does not like your idea being lean and big-unfortunately

Alternatywna Droga-2004
konsultant-mafii.suple.hardcor.pl
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Biniu dziekuje sedrecznie za pomoc...na forum mozna znalezc wiele wartosciowych informacji,ale czesto trudno sie w tym wszystkim polapac,szczegolnie dla laika
W weekend bede miala troszke wiecej czasu,wiec poprzegladam linki polecanie przez Ciebie. Narazie zabiore sie za ulozenie porzadnej dietki,bardziej pod to co lubie i pewnie za niedlugo, wrzuce ja do oceny.
Znalazlam ile maja ww otreby, mimo ze stosuje te z zawartoscia blonnika 50%, to wychodzi troche duzo..
narazie zmykam i pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
ciesze sie ze moge pomoc

Your body does not like your idea being lean and big-unfortunately

Alternatywna Droga-2004
konsultant-mafii.suple.hardcor.pl
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A ja znowu przeszkadzam.

Wrzucam obiecana dietka do oceny:

Sniadanie I
jajecznica z dwoch jaj z cebulka,plasterkiem sera zoltego,kielbasa do smaku
kromka chleba
szklanka mleka 1,5% albo jablko lub inny owoc

Sniadanie II
makrela wedzona,ser twarogowy poltlusty,camembert,szynka z indyka (wszystkiego po troche)
maly pomidor i kromka chleba

Obiad
kapusta pekinska z lyzka smietany 12%
piers kurczka 100gr pieczona na oliwie z oliwek
kalafior albo fasolka szparagowa,groszek zielony

podwieczorek
pare ziaren slonecznika do pochrupania lub troche sera twarogowego ze slodzikiem

kolacja
ryba
100gr (najczesciej mintaj) na oliwie z oliwek
marchewka albo jakas zieleninka

Podsumowujac ~1300kcal Bialka 120gr, tluszczy 66gr,a ww 60gr

Jezeli chodzi o ten chlebek to nazywa sie przenny razowy. W skladzie ma make przenna pelny przemial i dodatek maki zytniej,bez zadnego cukru i innych dziwnych specyfikow.
Gdy czas na to pozwala, stosuje jeszcze pieczarki,szczegolnie do sosow.
pozdrowka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
Sniadanie I
jajecznica z dwoch jaj z cebulka,plasterkiem sera zoltego,kielbasa do smaku
kromka chleba
szklanka mleka 1,5% albo jablko lub inny owoc

OWOCE PROSZE WYBIERAC OSTROZNIE BO ROZNIE TO Z NMI BYWA (WW)

Sniadanie II
makrela wedzona,ser twarogowy poltlusty,camembert,szynka z indyka (wszystkiego po troche)
maly pomidor i kromka chleba

Obiad
kapusta pekinska z lyzka smietany 12%
piers kurczka 100gr pieczona na oliwie z oliwek
kalafior albo fasolka szparagowa,groszek zielony

KALAFIORA ZJESZ OBJETOSCIOWO DUZO WIECEJ NIZ FASOLI A TO SYCI EW GLOD

podwieczorek
pare ziaren slonecznika do pochrupania lub troche sera twarogowego ze slodzikiem

kolacja
ryba 100gr (najczesciej mintaj) na oliwie z oliwek
marchewka albo jakas zieleninka

OK
JELSI PODZIAL NA MAKROSLADIKI SIE ZGADA I POZIOM KALORII JEST OK TO
POWODZENIA

Your body does not like your idea being lean and big-unfortunately

Alternatywna Droga-2004
konsultant-mafii.suple.hardcor.pl
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Biniu jeszcze raz dziekuje slicznie za pomoc. Nie przypuszczalam,ze tak szybko dostane odpowiedz.:)
Tego kalafiora, w takim razie dorzuce do kolacji, raczej wieczorem mam problem z glodem.Ta rybka z marchewka syci niestety max na 1,5 godz.
U mnie jak narazie 1,5kg mniej. Nawet jezeli to tylko woda,to i tak jest mi niezmiernie milo, znowu przywitac ta piateczke z przodu .

pozdrawiam cieplutko:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
wytrwalosci
uwga co do glodu wieczorem
czy budzi cie on w nocy ??
wiem z wlasnego doswiadczenia (mam mocny sen) ze przed snem moge bardzo malo zjesc i wlasnie wykorzystac sen jako lekarstwo przeciw ew glodowi


Your body does not like your idea being lean and big-unfortunately

Alternatywna Droga-2004
konsultant-mafii.suple.hardcor.pl
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Rowniez mam mocny sen...raczej problem z ewentulanym zasnieciem z pustym zoladkiem..
Kolacje jem na 2,3 godz przed snem (pozostalosc po zwyklej redukcji).Ale jak juz powiedzialam,jezeli jest za mala to glod szybko zaczyna doskwierac.
No chyba,zeby przesunac ta kolacyjke na pozniej??
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rzezba, Sila , Odchudzanie

Następny temat

dieta niskowęglowodanowa

WHEY premium