SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

nikotyna

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 4540

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 97
pale papierosy i zastanawiam sie czy nikotyna wplywa na rozwoj masy miesniowej, slyszalem ze kiedy ktos konczy z fajkami to automatycznie rosnie mu waga, czy to prawda??
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Nie radzę nikomu próbować nikotyny jako energizera czy stymulatora mięśni, kto nigdy wcześniej nie miał z nią do czynienia. Nikotyna faktycznie stymuluje mięśnie, bo przecież te aktywowane są do skurczów właśnie przez receptory nikotynowe. Ale mechanizm ten napędza również skurcze mięśni gładkich jelit. Jeżeli więc ktoś nie jest przyzwyczajony do nikotyny, to sr...ka murowana.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1309 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24448
szlugi hamują apetyt = większy apetyt, więcej jesz większa masa ; ]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1731 Wiek 24 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 23497
"kiedy ktos konczy z fajkami to automatycznie rosnie mu waga" jak to automatycznie? ale wymysły,
koksmaciek dobrze prawi, dodam tylko od siebie, jako stary nałogowiec różnych rzeczy że jak się coś rzuca często występuje potrzeba ulgi, spożycia czegoś zastępczego, wtedy często się objadamy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 4804 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 55930
nikotyna napewno dobrze nie wplywa na rozwoj masy miesniowej, raczej wrecz przeciwnie, bo organizm musi czesc bialka poswiecic na oczyszczanie organizmu z toksyn
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 4196 Wiek 44 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 53586
Rośnie mu waga, bo ma nawyk trzymania czegoś w dłoniach i zamiast fajki bierze się za żarcie (stąd polecają np. jedzenie słonecznika). I tu cud tycia.

Życie jest za krótkie aby brać ciągle te same suplementy :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Palenie jest niezdrowe i lepiej nie palić. Jednak nikotyna nie działa szczególnie szkodliwie na mięśnie. Sprzyja utrzymywaniu niższej wagi z tego względu, że pobudza wydzielanie noradrenaliny, która hamuje apetyt i stymuluje lipolizę (rozpad molekuł tłuszczowych).

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 478 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 20004
nikotyna (...) pobudza wydzielanie noradrenaliny

Na Wikipedii przeczytałem, że nikotyna zwiększa wydzielanie adrenaliny, natomiast nie natknąłem się na żadną wzmiankę o noradrenalinie. Wiem na pewno, że nikotyna wpływa na poziom noradrenaliny w ten sam sposób co efedryna, natomiast oprócz wikipedii nie znalazłem żadnego źródła, które by potwierdzało że nikotyna zwiększa wydzielanie adrenaliny. Czy to jest więc literówka?

Pomogłem? - Kliknij: https://db.tt/QJPATJaZ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
tak zupelnie na szybko

AJP - Heart and Circulatory Physiology, Vol 259, Issue 6 1718-H1729, Copyright © 1990 by American Physiological Society

ARTICLES

Nicotine-induced skeletal muscle vasodilation is mediated by release of epinephrine from nerve terminals

J. N. Diana, S. F. Qian, C. M. Heesch, K. W. Barron and C. Y. Chien
Tobacco and Health Research Institute, University of Kentucky, Lexington 40546.

To determine the role of sympathetic innervation on nicotine-induced alterations in peripheral (hindlimb) blood flow in the pentobarbital-anesthetized dog, one hindlimb was acutely denervated and remained attached to the body by only the femoral artery and vein, whereas the contralateral limb remained innervated and intact. Measurements were made of aortic pressure, femoral artery and venous pressures, femoral artery flow, and plasma catecholamine levels during intravenous systemic infusion of nicotine. The response to nicotine (9-36 micrograms.kg-1.min-1) on the denervated side was a transient increase followed by a persistent decrease in flow and increase in vascular resistance. The response in the innervated limb was a large increase in blood flow and decrease in vascular resistance. The vasoconstrictor and vasodilator responses could be abolished by pretreatment with both propranolol and phentolamine. The vasodilator response could not be abolished by cholinergic or histaminergic receptor antagonism. Hexamethonium abolished all systemic and peripheral responses to nicotine. Desipramine selectively abolished the vasodilator response in the innervated hindlimb. The vasodilator and vasoconstrictor responses could be mimicked with systemic or local administration of epinephrine. We conclude that, in the hindlimbs of dogs, nicotine stimulates the release of epinephrine from nerve terminals and/or tissue stores to activate beta 2-adrenoceptors and promote vasodilation in skeletal muscle of innervated preparations.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 478 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 20004
Właśnie o to mi chodzi. Epinephrine, natomiast nie ma nic o norepinephrine.

Ale już znalazłem, po prostu zbyt pobieżnie szukałem. Okazuje się, że nikotyna stymuluje uwalnianie adrenaliny i noradrenaliny. Efekty rozrywkowe to głównie adrenalina, natomiast lipoliza - noradrenalina. Więc nikt się tu nie mylił.

Pomogłem? - Kliknij: https://db.tt/QJPATJaZ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Dokładnie! Nikotyna pobudza rdzeń nadnerczy do uwalniania adrenaliny i noradrenaliny. Ponieważ jednak - jak pisałeś - to głównie noradrenalina wpływa na lipolizę w tkance tłuszczowej, dlatego wyżej o adrenalinie nie wspominałem.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 5229 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 55031
Nie wpływa negatywnie na mieśnie? Przecież dym tytoniowy generuje ogromnie dużo wolnych rodników, ktore wpływają negatywnie na mięśnie, ale co gorsza działają MUTAGENNIE i są przyczyną bardzo dużej ilości chorów ( w tym większość nowotworów )

Zmieniony przez - MolderDist w dniu 2009-12-08 22:08:56
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

KORTYZOL - i domowe sposoby na obniżenie jego poziomu

Następny temat

KORTYZOL i sposób na obniżenie

WHEY premium