sfd logo sfd sklep ikona SKLEP z odżywkami

SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

nietolerancja pokarmowa

Wysłana -
Witam po latach męczarni gastrycznych wykosztowałem się na test nietolerancji pokarmowej. Jako, że to dotyka zdrowie zamieszczam tutaj ten post i prosze o sugestie, przemyślenia na temat tego wyniku :D może ktoś zaskoczy mnie jakimś ciekawym daniem
jest parę produktów budujących dużą cześć diety no i produktów, które zjadamy nieświadomie
Reakcja dodatnia na produkt wyszła: pełne jajo, drożdże.
Reakcja słabo dodatnia: pszenica, gluten, orzech brazylijski, mleko krowie

własnie i może ktoś wie więcej czy serio pod drożdże podchodzą kiszone rzeczy i grzyby, alkohole?

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
generalnie taka mocna dieta samuraja z dodatkową eliminacją jajców i drożdży. Z początku zrezygnowałbym z kiszonek i po pewnym czasie wprowadzał. Teoretycznie naturalne ogórki, czy kapuchę kiszoną można spożywać, jednak jako że masz wrażliwy układ pokarmowy, mógłbyś kawałek czasu przetrzymać.
opierasz się o bezglutenowych, nieprzetworzonych źródłach węgli - kasze, ryże, bulwy + różne mięcho, ryby bogate w tłuszcze, w zastępstwie do mleka - wrzucaj np. kokosowe. Jest do przetrzymania, a może i dietka się spodoba
No i do ogarnięcia ogólnie jelita, bo nietolerancja świadczy o tym, że nie pracują jak należy. Naturalne przeciwzapalne środki, może coś w kierunku probiotyków, jednak to temat rzeka.

poza tym obserwuj jak się czujesz i reagujesz na potencjalnie tolerowane produkty, bo nie wszystko musiało ci wyjść w badaniu
Wysłana -
mam pytanie odnośnie jakie płatki moge jeść kukurydziane maja jakies wartosci? orkiszowe to tez pszenica?
Wysłana -
Nawet jeśli nie ma problemu z pszenicą, to nadal wyszedł ci teoretycznie jakiś tam problem z glutenem, więc tym bardziej orkisz do wyrzucenia ;p .
kukurydza syf, raczej jako sporadyczny dodatek. Sporo masz przetworzonych, z natury bezglutenowych - ryżowe, gryczane, jaglane, a i smakują wg. mnie spoko . Generalnie jako, że jelita świrują to proponowałbym oprzeć się o koncepcję diety samuraja + dodatkowo całkowicie na jakiś okres wyrzucić jaja. W skrócie - gluten, mleko, jaja i strączki won, poza tym opierasz się na mało przetworzonych produktach.
Wysłana -
po odstawieniu jajek, płatek, chleba bajka ale tez cos targa jelita i nie wiem po czym, zamiast sera wsadzilem owoce, to tak poleciały w moczopędność ze w 2 dni 4kg. czy mozliwe ze w probiotyku albo innych lekach sa drozdze?
Wysłana -
wszystko jest możliwe, ale powinieneś mieć raczej podane info, tym bardziej że raczej są rzadko spotykane. Minęło kilka dni, objawy nietolerancji mogą się ukazywać przez dobrych 4-5 dni, kolejna sprawa to stan zapalny na jelitach, który w takim przypadku występuje zawsze, więc wstępne ogarnięcie jelitek to co najmniej kilkanaście, jeśli nie kilkadziesiąt dni. W bardziej zaawansowanych przypadkach ludzie trzymają sztywną dietkę eliminującą znacznie większą ilość produktów do nawet 1,5 roku
jaki probiotyk i leki łykasz?

Zmieniony przez - WnMPapa w dniu 2017-05-08 21:52:57
Wysłana -
diflos 60 pierwszy lepszy z apteki, jest taki problem ze czuje ze mi twarz puchnie od odwodnienia. da sie jesc owoce i zdrowo schodzic z wody? nie jem wcale duzo tyhc owocow kiwi banan jablko z blendera na 3 posiłki
Wysłana -
poleci ktoś makarony itp bez jajek, pszenicy, glutenu, drożdży?
Wysłana -
gryczany, ryżowy
Wysłana -
jeszcze mam pytanie czy sa sposoby zeby pozbyc sie z organizmu szkodlwiych produktow? zjadlem spaghetti durum niby mi nie szkodzi taka pszenica ale pewnie gluten w niej czy jajka mnmie dobily. da sie oczyscic sprawnie organizm?
Wysłana -
no najlepszy sposób to po prostu ich nie dostarczać . Opierając się o założenia np. diety elimnacyjno-rotacyjnej + ogarniając jelita przy pomocy supli, probiotyków po pewnym czasie można spodziewać się dużej poprawy, a nawet braku jakichkolwiek objawów . Eliminujesz pszenicę, to durum też leci w odstawkę. Takie zamienniki wrzucasz dopiero po pewnym czasie, gdy zauważysz pozorną poprawę.
Strona 1 z 7
Dodaj odpowiedź