SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

nietolerancja pokarmowa

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 20127

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5583
wlasnie tylko jakie badania bo lekarze tez nie sa za chetni na cos dawac. krew/usg/ wsio ok wychodzi na gastroskopii wyszła przepuklina roztworu przełykowego i tyle w sumie wiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
kwestia pasożytów ogólnie jest bardzo ciężka do ogarnięcia i tutaj powoli kierowałbym się w stronę dobrych specjalistów. Wykonuje się badania pod konkretne pasożyty, w niektórych przypadkach z kału, w innych przeciwciała w konkretnego rodzaje pasożyta itp. Pytanie, czy to faktycznie one są problemem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 515
Hej, przeczytałam od początku i powiem szczerze, że kolega dobrze mówi :) dieta eliminacyjna, chyba nawet bym powiedziała że taka bliższa protokołowi autoimmunologicznemu. Skoro są takie problemy z przewodem pokarmowym to po co zapychać się ryżem - o zgrozo!!! Normalnie zaleciłabym też diagnostykę w kierunku pasożytów ale rzecz jasna nie metodą konwencjonalną bo to mija się z celem. Polecam Ekspress Scanning bo na nim pracuję (diagnostykakwantowa.pl), ale możesz znaleźć gdzieś u siebie w okolicy coś podobnego - byle nie Vega-Test, bo to zbyt zależne od diagnosty. Ale jeśli wolisz konwencjonalną drogę i masz sporo w kieszeni, to zrób badania w Instytucie Mikroekologii w Poznaniu. Na odrobaczenie polecam Antykontamin plus Molkur i probiotyki (saccharomyces boulardii i dicoflor, a po odrobaczaniu epic pro 25) i kwasy omega 3. Zamiast Betainy kup Gluten Digest i zastosuj dietę rozdzielną. Iberogast bardzo fajny. Szkoda że w trakcie gastro nie pobrali wycinka z jelita cienkiego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
passifflorka88
Szkoda że w trakcie gastro nie pobrali wycinka z jelita cienkiego.

Jak mieli to zrobić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 515
WnMPapa
passifflorka88
Szkoda że w trakcie gastro nie pobrali wycinka z jelita cienkiego.

Jak mieli to zrobić?


Z tego co mi wiadomo to w trakcie gastroskopii pobierają wycinek kosmka jelitowego z dwunastnicy - a dwunastnica to przecież jelito cienkie.

"W przypadku biopsji jelita cienkiego, wycinki mogą być pobrane na dwa sposoby:

Przy użyciu endoskopu

Metoda polega na wprowadzeniu do światła jelita specjalnej giętkiej rurki zakończonej kamerą (endoskopu), przez którą następnie wprowadza się małe szczypczyki potrzebne do pobrania wycinka ze ściany jelita (dokładnie z dwunastnicy). Pacjent przy tym badaniu zmuszony jest do połknięcia około 1,5 metra długości endoskopu. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym tylnej ściany gardła i chociaż nie jest bolesny, z całą pewnością nie należy do przyjemnych.

Przy użyciu kapsułki Crosby’ego

W tej metodzie wprowadza się do dwunastnicy cienką sondę zakończoną głowicą do pobierania wycinków. Kapsułka przysysa się do ściany jelita a następnie wciąga do środka i odcina mały fragment śluzówki. Wszystko odbywa się pod kontrolą radiologiczną. Metoda umożliwia pobranie nieco większego wycinka dającego lepszy obraz histopatologiczny. Ponadto, ze względu na mniejsze wymiary sondy w porównaniu do endoskopu umożliwia łatwe pobranie wycinka nawet u niemowląt. Co więcej, dzięki kapsułce Crosby’ego można jednocześnie obejrzeć przełyk, żołądek i dwunastnicę, a przez to wykryć ewentualne inne choroby przewodu pokarmowego."
Źródło:http://celiakia-badanie.pl/biopsja-jelita-cienkiego/ 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5583
a cos w krakowie polecicie? Para Farm stosowałem na pasożyty, ale kompletnie żadnej różnicy nawet placebo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
passifflorka88, sorry mój błąd . spojrzałem bardzo płytko - nie wiedziałem, że dwunastnica stanowi część jelita cienkiego.

ale to wiesz, że masz te pasożyty, czy próbujesz walić w ciemno? niestety takim pojedynczym suplem nawet jak coś siedzi to niewiele zdziałasz. przebadaj się może pod kątem sibo - wodorowy test oddechowy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5583
jeszcze mam jedna teorie mojego słabego samopoczucia ale to daleko jest od problemow gastrycznych. mam pokrzywiona przegrodę nosa i pewnie to wpływa na wypuczecie albo częsty jego brak. moze poprostu mam straszny balagan przez te nietolerancje. strasznie puchne po nocy, nie sole, duzo pije, swoje tez wypoce i rano wygldam jak balon
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Przyczyn to może być wiele takiego stanu rzeczy , miałeś przeprowadzone podstawowe badania i byłeś z tym u lekarza ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 165 Napisanych postów 1228 Wiek 30 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 180644
z przegrodą to zależy czy masz problemy z oddychaniem czy nie, bo może być krzywa, rzadko kto ma prostą. Co do picia wody to imo robisz bląd że dużo pijesz a nie solisz bo w zależności co za wodę pijesz możesz mieć za mało soli w diecie a to też nie dobrze no chyba że jak miałeś wcześniej więcej soli to było jeszcze gorzej
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

wzwód niepełny

Następny temat

Kto mial przepukline pachwinowa?

WHEY premium