SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

nierówna praca barku

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10931

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 49
Witam,

zaczynam nowy temat ponieważ w żadnym z wcześniej przeszukanych przeze mnie nie znalazłem odpowiedzi na mój problem.

Chodzi o dziwne zachowanie się całego prawego barku;

-kiedy unoszę ręce, w okolicy prawego obojczyka formuje się mi hmmm jakby to nazwać, po prostu dziura,

-czuję, że cała prawa łopatka chodzi mi po plecach zbyt swobodnie, przy ruchach ręki mogę nią swobodnie wywijać, jest bardziej widoczna i mniej stabilna niż prawa

Jest to szczególnie uciążliwe przy podnoszeniu czegokolwiek, czuję że bark nie pracuje jak powinien i ciężar oddziaływuje na łopatkę, wyginając ją do tyłu (jest wtedy bardzo widoczna)

tutaj zamieszczam zdjęcie przedstawiające nierówność przy obojczyku(dwa linki ale zdjęcie to samo):
http://zapisz.net/view.php?filename=686_obojczyk2.jpg





Łopatki nie fotografowałem, bo myślę że opis oddaje całą sytuację, gdyby jednak zdjęcie okazało się pomocne jestem gotów je zamieścić:)

Wszystko to stanowi dla mnie problem ponieważ nie jest to zbyt estetycznie wyglądające, ale bardziej martwi mnie to że problem luźno latającej łopatki może ograniczyć lub uniemożliwić mi wykonywanie ćwiczeń.

Jeżeli chodzi o ból, można powiedzieć że już go całkowicie nie czuje, to raczej zdrętwienie wyczuwalne pod łopatką. Mogę spokojnie robić pompki czy podciągać się na drążku, jednak przy pompkach już czuje że łopatka mi tam lata. Mam wrażenie, że przez to wszytkie partie mięśni nie są równo zaangażowane w ćwiczenie.

Warto dodać że w okolicy piersiowej części kręgosłupa coś zaczęło mi strzelać, kiedy wyginam się w lewo/prawo.

Przyczyny jakie podejrzewam:
Myślę że wszystko zaczęło się od czasu kiedy podnosiłem sztangę na płaskiej ławce. Ciężar nie był kolosalny ale może jednak dla mnie odrobinę za duży. Po paru dniach czułem silny ból w obojczyku, który wydał mi się też nabrzmiały.
Druga sprawa to rozpiętki, które robiłem chociaż też nie pamiętam jakiegoś konkretnego bólu zaraz po serii czy nawet na drugi dzień itp.

Z obojczykiem byłem u lekarzy, jeden powiedział mi od razu bez oględzin że to zespół bolącego barku hahaha, w takim wypadku udałem się do drugiego lekarza internisty, który to już mnie obejrzał a nawet skierował na prześwietlenie kręgosłupa gdy wspomniałem o bólu. Przypisał mi też leki przeciwzapalne i przeciwbólowe. Zdjęcie nie wykazało żadnych zmian a leki załatwiły sprawę obojczyka.
Po tym wyjechałem za granicę do pracy na 3 miesiące. Tam odczuwałem ból przy podnoszeniu prawej ręki, do tego stopnia, że musiałem brać środki przeciwbólowe (bardzo rzadko korzystam z takich rzeczy, kiedy już naprawdę nie mogę wytrzymać)
Po powrocie zauważyłem nierówną pracę łopatki i dziurę ponad obojczykiem, postanowiłem prywatnie wybrać się do ortopedy. Ten wysłuchawszy mnie i dokonawszy oględzin stwierdził z całą pewnością, że mam naderwany/zerwany bądź nadwyrężony mięsień trzymający łopatkę. Zmiany mogą się cofnąć, ale nie muszą i podobno będę wtedy tak miał już do końca;/
Jak na razie mam łykać przeciwzapalne, przeciwbólowe, witaminę b i nie forsować się, a za miesiąc zgłosić się z powrotem.

Czy ktoś miał może podobny problem? Jeżeli tak, jak to wyglądało w waszym przypadku? Był jeden temat gdzie chłopak chyba 17 lat miał stwierdzone zerwanie mięśnia i obawiał się operacji, ale u mnie nie jest jeszcze do końca pewne czy mam coś zerwane i czy operacja wchodzi w grę (w sumie to i tak bardzo chętnie poddaję się operacją każdego typu haaha), generalnie wolałbym już to wiedzieć...a tu jeszcze miesiąc muszę bezczynnie czekać, eh. Proszę o komentarze, podpowiedzi:)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 49
Jeżeli ktoś ma jakikolwiek problem z ręką, barkiem czy z jakąkolwiek kontuzją polecam rehasport w Poznaniu. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 17 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 359
Bardzo jestem Ciekaw Co bylo stwierdzone i czy naprawili ja tez leczylem sie w reha sport, wiec jak mozesz napisz bo bardzo mnie ciekawi co bylo uszkodzone i lopatka luzna i dziura ! pozdrawiam

Mam wode w kolanie i cukier w kostkach ;D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 49
Szybka odpowiedź po roku czasu:) Przyznam,że zbyt pośpieszyłem się tak od razu polecając tą placówkę. Na pewno nie jest zła ale mój problem pozostał. Po prostu po tylu "bezsensownych" konsultacjach, bo od żadnego lekarza nic wcześniej się nie dowiedziałem (ale oczywiście za wizytę kasowali i to słono), lekarz w Poznaniu właśnie jako jedyny postawił swoją diagnozę i uzasadnił ją. Moim problemem ma być neuropatia jakiegoś mięśnia albo jakiegoś nerwu (jak zrozumiałem) od łopatki. To nie działa i wszystko jest rozregulowane. Od razu po badaniach skierował mnie do rehabilitanta który dał zestaw ćwiczeń. Miałem także zrobić badania potwierdzające tą neuropatię, ale dałem sobie z tym spokój. Tak czy inaczej leczyć to można tylko przez stymulację więc odpuściłem dalsze wydawanie kasy. Wygląda to tak że poprawy raczej nie ma, ból już się zmniejszył chociaż często bark daje o sobie znać i dalej lata jak śmigło od wiatraka ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 49
Mimo tego staram się dalej trzymać formę, chociaż niektórych ćwiczeń po prostu unikam i nie jest to już tak intensywny trening. Kiedyś śmigałem na C56 ale teraz czuję, że bym miał tam mały problem i małe zaległości hehe:) Może z czasem się polepszy ale jak ktoś ma podobny problem albo jakieś porady to chętnie wysłucham. Tylko nie psychologiczne, pozdrawiam ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 412 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13926
zrob zdjecie luzem tylem oraz zdjecie jak odstaje Ci lopatka z tylu.

pain is a weakness, which leaves in time

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 49
Znów długo mnie nie bylo sorki. Pomyślałem, że na filmie będzie lepiej wszystko widać, stąd ten aerobik :) Czekam na opinie, może jest coś według was uszkodzone a może polecicie jakieś ćwiczenia żeby to wyrównać? Miał ktoś podobny przypadek? Pozdrawiam http://www.sendspace.pl/file/2411d663e10a5aab9a5ef89 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1
mam to samo, wczesniej w sumie nie przeszkadzalo mi to, teraz czuje lekki dyskomfort..
18lat
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

złamanie ręki

Następny temat

krzywa przegroda nosowa operacja

WHEY premium