SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

nieproporcjonalne nogi do reszty -kobieta

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9919

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Moja żona ma problem z nogami. Są zbyt masywne w stosunku do góry (widać jej wszystkie żebra i z przodu i z tyłu). Chciałaby zrzucić z nóg tłuszcz i spalić masę mieśni ud i łydek. Może macie jakieś rady, szczególnie czy można trochę spalić mięśnie tej części?
Dzięki i pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 303 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2265
haha ja tez :) ale w tv takie eghm rzeczy pokazuja... dlatego zapodaje sobie mtv i jakos wytrzymuje jak na razie

chatcat
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Proponuję aerobik. Najlepiej typu BS( Ukierunkowany na ćwiczenia na pośladki i uda). Ćwiczenia na siłowni niewiele tu pomogą. Kobiety z podwyższonym poziomem estrogenów mają ten problem. Czasem przyczyną jest antykoncepcja hormonalna
Z poważaniem ARKADY


Moderator Fitness
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Arkady, dzięki za odpowiedź, ale to i ja wiem. chodziło mi o spalanie mięśnia, ona nie ma zbyt dużo tłuszczu. Ale dzięki za chęci.
BTW, czy zanim zacząłeś kolarstwo też miałeś tak niskie tętno spoczynkowe czy to od treningu wytrzymałościowego tak Ci spadło. A w ogóle ile powinno wynosić tętno zdrowego, powiedzmy trochę wysportowanego gościa w wieku 27-30.
Dzięki jeszcze raz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Wiadomo, żeby spalać tłuszcz, trzeba jeść tłuszcz. Co ciekawe, to samo odnosi się do protein. Przy metodzie odchudzania przez tzw. głodówkę proteinową (gdy prawie wszystkie kalorie pochodzą z białka) następuje spadek masy mięśniowej - organizm 'uczy się' korzystać również z własnego białka na zaspokojenie potrzeb energetycznych. Do tego należy dodać trening wytrzymałościowy (najlepiej bieganie) w zakresie długu tlenowego. Najlepszy wydaje mi się wariant interwałowy - bieg w ostrym tempie do wyczerpania, krótki odpoczynek, znowu bieg itd.

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jogger, rzeczywiście świetny pomysł. Czemu nie wpadłem na to wcześniej:(
Ćwiczyć nogi (ale siłowo, nie aerobicznie) i jednocześnie po treningu nie dostarczać węgli ani białka, wtedy powinien nastąpić katabolizm. Czyli dokładnie odwrócenie tego co robimy, aby zrobić masę.
Tylko, że pomysł aby pakowała na nogi jest dość rewolucyjny, musisz przyznać. Laski boją się tego jak ognia. Ale to ma logikę, muszę jej to polecić.
Dzięki i pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
'
Ćwiczyć nogi (ale siłowo, nie aerobicznie) i jednocześnie po treningu nie dostarczać węgli ani białka, wtedy powinien nastąpić katabolizm. Czyli dokładnie odwrócenie tego co robimy, aby zrobić masę.
Tylko, że pomysł aby pakowała na nogi jest dość rewolucyjny, musisz przyznać. Laski boją się tego jak ognia. Ale to ma logikę, muszę jej to polecić.
'
Pakowanie spala zbyt mało kalorii, dlatego radzę ostre przebieżki.

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Coolturysta, Tętno spoczynkowe u srednio wysportowanego człowieka w Twoim wieku wynosi od 60 do 70 /min. Przed treningiem wytrzymałościowym miałem tętno w granicach 65-75/min.

Moderator Fitness
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 2881 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 20969
Skoro wystają jej wszystkie żebra, to nie lepiej dobudować nieco mięśni na górnej połowie ciała? Trochę nie rozumiem Waszego sposobu myślenia. Ile lat ma żona? Jaką wykonuje pracę? A co mam rozumieć przez "spalić mięśnie"? Mięsień zanika, kiedy jest nieużywany, a dieta oparta na prawie samym białku tu nie pomoże, a na pewno zaszkodzi poprzez nadmierne obciążenie wątroby i nerek. Może wklej jej zdjęcia.

Al_Bundy_2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jogger - dzięki, pewnie masz rację z tymi sprintami, więcej kalorii przy tym spali, a przy okazji pobudzi krążenie.

Arkady - również thanks za info. Uspokoiłeś mnie, bo przy Twoich 40 czułem się trochę nieswojo (mam 72, to tylko trochę ponad normę). No i optymistyczne jest to, że można obniżyć sobie to tętno treningiem wytrzymałościowym (jak u Ciebie). Tylko nie wiem czy bieganie (bardzo wolne, 55 minut) trzy razy w tygodniu to już 'trening wytrzymałościowy' (jak dla mnie całkowicie tak).

Bundy - (za******* zdjęcie). Trochę nie zatrybiłeś. Chodzi o unikanie białka po treningu, a nie dietę białkową. Żona ma lat 27. A dobudowanie góry, o której mówisz, to niby jak: naramienne, najszersze grzbietu, piersiowe, międzyżebrowe czy jakiś silikon. A pomijając to, 'dobudowanie' masy u kobiety to zadanie graniczące z cudem (bez mocnego wspomagania), zobacz na czołowe polskie kulturystki.
Pozdrawiam wszystkich.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1595 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 16199
Z tego co wiem organizm czerpie energię z ww na pierwszym miejscu potem dopiero z białek i tłuszczy, więc jeżeli nie będzie mu się dostarczało odpowiedniej ilości ww to zacznie on czerpać energię z białka przechowywanego w męśniach.
Dlatego myśle, że z tymi nogami to powinny być na nie wszelkiego rodzaju ćwiczenia i mniej ww niż potrzeba i wtedy powinny sie śpalać.

Pozdrawiam.

You don't belive in haeven cause we leave in hell...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Przyjmuję do wiadomości.
Thx
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jakiej firmy samoopalacz

Następny temat

otręby pszenne-50g błonnika

WHEY premium