SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

niedotrenowanie

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2619

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zwracam sie do ludzi ktorzy polecaja poczatkujacym (i nie tylko} po 2 cwiczenia po 3 serie na gr. miesniowa.Czy wy dobrze sie czujecie? Przeciez to jest rozgrzewka a nie trening!
Jak w ten sposob ktokolwiek ma wytrenowac caly miesien, jezeli nawet nie czuje ,ze cos podnosil.Wten sposob nigdy nie pobudza wszystkicz włókien do wzrostu.Napewno sie nie przetrenuje ,ale spadki z masy na bank. Sam tego probowalm i nie polecam nikomu.Wiem ,ze sa na forum ludzie ktorzy sie ze mna zgodza.
pozdrofka.
p.s. sorki za brak polskich znakow.
wasz sucharro
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 59 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5212
jeżeli kogoś obraziłem to przepraszam...

Jednak, ja jestem zwolennikiem dobrej rozgrzewki i przed każym cwiczeniem robie dwie serie rozgrzewajace.

A na temat sterydow, mam swoje wlasne zdanie,- po prostu widzialem, jak rosną klienci pod wplywem koksu.
Napewno, by tak nie urosli bez brania....

SSeba
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
to właśnie chodzi o to aby miesnie sie "przygotowały" do puzniejszego wysilku.przypuscmy ze zawansowany kulturysty ma miesiac przerwy,i co wraca na silownie i robi swoj normaly,ciezki trening.po pierwsze nie przeszedl by go (sam mialem 3 tyg przerwe i nie da sie przejsc swojego normalnego treningu po takiej przerwie).Taki rozruch jest potzrbny kazdemu.A pozatym malo seri,duzo powtórzen i taki poczatkujacy uczy sie poprawnej techniki

"Nikt nie jest pokonany,dopóki sam nie uzna się za pokonanego "
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie rozsmieszaj mnie mowilem do zawansowanych nie do poczatkujacych , szczegolnie zdaniebst i Seby.pl mnie interesuje ty jeszcze nie wiesz co to trening.Poza tym jezeli bedziesz robil wiecej cwiczen i powtorzen to chyba sie szybciej nauczysz techniki, nie?
sucharro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Z poczatkujacymi jest taki problem, ze jeszcze nie potrafia trenowac.. Nie chodzi tu o technike a o psychiczna zdolnosc do odpowiedniego wysilku. Ja obecnie trenuje z taka intensywnoscia, ze moje pierwsze powtorzenie w serii jest prawdopodobnie ciezsze niz moje ostatnie w okresie kiedy mialem za soba rok treningow.

Ale nawet poczatkujacemu 3 serie wystarcza, jezeli wykona je powoli i dokladnie. Oczwyiscie, jezeli ktos wyciska w taki sposob, ze 8 powtorzen wykona w ~10 sekund to raczej sie nie dziwie, ze nie poczuje tej jednej serii - tym bardziej, jezeli jest poczatkujacym.
Proponuje Ci zmiejszyc szybkosc wykonywania serii - tak aby seria trwala okolo minuty - zapewniam Cie, ze po 3 seriach bedziesz mial serdecznie dosc.

bst
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dziekujemy juz panu za komentarze :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
sucharro, twoje spostrzezenia sa bardzo subiektywne. Pamietajmy, ze kazdy z nas ma inne predyspozycje genetyczne - jednemu wystarcza 2 cwiczenia po 2 serie, a drugi musi robic kilkanascie serii na jedna grupe miesniowa, by skutecznie stymulowac miesnie do wzrostu.

Kazdy z nas jest inny. Wiec twoje twierdzenia sa tylko po czesci zgodne z prawda.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 2366 Wiek 48 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6196
Sucharro-absolutnie nie moge się z tobą zgodzić!!!
Uważam ,że ilość 2-3 ćwiczenia na grupę po 3 serie jest w 90% optymalnym rozwiązaniem do rozwoju masy i siły u ćwiczącego-szczgólnie początkującego ,ale nie tylko.Większa ilość może to oznaczać tylko jedno -ćwiczący nie panuje nad swoimi mięśniami.
W kulturystyce chodzi przede wszystkim (pomijając oczywiście wygląd) o to by w jak największym stopniu i jak najniższym kosztem pobudzić swoje mięśnie do wzrostu.
Takim dość prostym sposobem jest praca nad zachowaniem układu nerwowego ,który przecież jest odpowiedzialny za prawidłowe funkcjonowanie mięśni.Jeśli utworzysz w sobie odpowiednie połączenie nerwowo-mięśniowe ,to bedziesz w stanie rozwinąć swoje mięśnie do granic ich możliwości.
Jesli natomiast nie będziesz czuć mięśni nic nie osiągniesz.
Dlatego należy pracować nad tym ,żeby jak najintensywniej przetrenować swoje mieśnie w jak najkrótszym czasie i dać im dużo czasu do odpoczynku.Nie wiem czy wiesz ale twoje mięsnie rosną głównie podczas odpoczynku a nie treningu -trening jest jedynie bodźcem do rozwoju i nic poza tym.
Są ludzie zawodowcy ,którzy potrafią zmęczyć swoje mięśnie do granic wytrzymałości jedynie JEDNĄ serią w ćwiczeniu.
To daje dużo do myslenia.Ci ludzie są ogromni!!!!
Życzę ci aby to do ciebie dotarło ,że nie ilość lecz jakość jest najważniejsza.W kuturystyce najcześciej mniej oznacza więcej!!!

Moderator dz. Trening
Pozdrawiam wszystkich!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 353 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 19976
do sucharo: jesli mozesz robic wiecej serii niz jest polecane na forum to znaczy ze nie masz dobrze rozplanowanego treningu. Recze ze robiac trzu ciezkie serie w jednym cw. nie masz sily robic 4-tej. Jesli mozesz tzn trening masz za malo intensywny a za duzo objetosciowy. A trening objetosciowy nie wplywa dobrze na maksymalny rozwoj masy miesniowej. Ja eksperymentuje obecnie z klata i robje obecnie 6 serii na te grupe miesniowa i jest dobrze. Idzie i sila i masa i choc na tej pierwszej najbardziej mi zalezy to ciesze sie rowniez masa jaka przybywa na klacie.

Pozdrawiam
Roland

Pozdrawiam
Roland

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 59 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5212
zachodzi pewne nieporozumienie, miedzy seriami a rozgrzewką.
Niektorzy, wliczaja rozgrzewke jako serie na dana grupe miesniowa, czyli: robia 2 serie rozgrzewki + 3 serie normalne = 5 serii, a cwiczen jest 3, wiec wychodzi 15 serii. A jeszcze wchodzi aspekt treningu piramidalnego (zwiekszanie ciezaru), wiec dopiero po czwartej serii lecisz z odpowiednim wysilkiem.
Wiec, zgadzam sie z Sucharro, bzdetą jest zalecanie poczatkujacym robienie 2 cwiczen po 3 serie.
Poniewaz: przyjdzie taki "poczatkujacy", oczywiscie z duzymi ambicjami i siądzie bez rozgrzewki (do np: klatki) i załozy ile tylko da rade uniesc....(bo ktos mu powiedzial zeby zrobil 6 serii).... ale jak dlugo wytrzyma jego organizm?

Moze, stąd jest ta dyskusja, ze jedni licza rozgrzewke do serii (i wychodzi im 15 serii), a drudzy nie (i wychodzi im 9)..

A co do tych, ktorzy jedna serią zmecza miesnia i jeszcze im rosnie to sa chyba sterydowcy a nie zawodowcy :)

SSeba
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
SSeba a słyszałeś o zasadzie superslow na przykład?Jeśli nie to dowiedz się czegoś o HIT a później oskarżaj naturalnych o branie koksu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zrob sobie np. taka serie na klatke: faza negatywna 4-6sek, w gore 2 sek. Seria ta jest z potrojnie sciaganym ciezarem, po 5x3. Bedziesz robil ta serie 2-3 minuty i jak po tym nie bedziesz wyl z bolu i jeszcze bedziesz chcial cos robic na klatke, to jestes dla mnie gosc.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

0,9 mm w 16 dni w łapie

Następny temat

Trening bulgarow...

Wiecej