SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Niedobory witamin i minerałów

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5509

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 259
Witam serdecznie, ćwiczę już trochę czasu, znam swoje zero, aktualnie robię masę na zbilansowanej diecie, jednak mam pytanie o owoce i warzywa. Mianowicie jadam różnorodne owoce i z tym nie ma problemu bo wszystkie lubię, jednak z warzyw które jem to tylko:
-ogórek
-marchew
-salata
-brokul
-kukurydza
-pomidor

próbowałem inne i za cholere nie chcą przejść mi przez gardło to wymienione powyżej również nie są mi przychylne, ale daje rade je jeść jeśli pomyslę o korzyściach związanych z jedzeniem warzyw - więc czy jedząc ''tylko'' te warzywa, choć tylko mogłem dać w cudzysłów bo i tak myślę że jem więcej warzyw niż 99% Polaków to jestem narażony na jakieś niedobory witamin, czy jestem w stanie z tego wszystko zaspokoić? Jeśli nie to na czym się skupić, co suplementowac?? Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6255 Napisanych postów 75952 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754408
Jeżeli chodzi o kwestię treningu, to polecam również odwiedzać odpowiedni do tego dział:

https://www.sfd.pl/Trening_dla_początkujących-f114.html 

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dobrze, że jestem w tym 1% Polaków. ;)

Trochę mało tych warzyw. Ja raczej jestem zwolennikiem jedzenia różnych rzeczy i Tobie też radzę iść tą drogą. Naprawdę nie możesz przemycić np szpinaku z ananasem w piersi z kurczaka z piekarnika? Skoro same warzywa Ci nie wchodzą to spróbuj je tak "przemycać".

W warzywach masz mnóstwo różnych witamin i minerałów, których nie zastąpią kapsy z supli. Z witamin, które warto suplementować to wit z grupy B i D.


Zmieniony przez - SzeA w dniu 2017-06-13 20:43:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
witaminy i minerały nie są tylko w owocach i warzywach też masz je w mięsach, rybach, nasionach, orzechach, zbożach ryżu ziemniakach.
W/w ok poza kukurydzą bo raczej masz na myśli konserwową z puszki a ona poza smakiem raczej dużo nie wniesie.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Nie oszukujmy się, bez odpowiedniej ilości warzyw i owoców w diecie szanse na pokrycie zapotrzebowania na wszystkie niezbędne składniki odżywcze są naprawdę niewielkie. Owoce i warzywa stanowią źródło witamin, minerałów, błonnika, silnych przeciwutleniaczy, działają również alkalizująco, a także mają korzystny wpływ na mikrobiote jelitową.

Wstaw swoją rozpiskę żywieniową.
To co wymieniłeś to bardzo wąski pakiet warzyw.


Zmieniony przez - dudee w dniu 2017-06-14 14:24:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6255 Napisanych postów 75952 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754408
Ważny rzeczywiście będzie ogół diety, więc warto abyś wrzucił ją do oceny. W przypadku warzyw zawsze możesz robić sobie np. Koktajle/smoothe z różnego rodzaju warzyw. Zdecydowanie łatwiej będzie je spożyć.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 259
Ok ale ja co kilka dni zmieniam diete to wrzucić tą co mam teraz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tak
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 259
proszę

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Stosunek kwasów tłuszczowych jest prawidłowy.

Poza tym masz niedobór m.in wit.C (dość duży), wapnia, wit.E, no i potasu wliczając straty po obróbce termicznej.


Zmieniony przez - dudee w dniu 2017-06-14 17:20:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 259
Uwzględniłeś te warzywa które napisałem w pierwszym poście, tak? Bo oczywiście ich tutaj w diete nie wpisałem ale je jem. Jeśli uwzględniłeś i mam te niedobory to jak je mogę uzupełnić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Masz niedobory w diecie (czyt. nie dostarczasz tyle ile jest zalecane). Czy masz niedobory w organizmie i powinieneś je uzupełniać to ciężko niestety stwierdzić. Zadbaj o dietę, aby do poważnych niedoborów nie dopuścić i problemu nie będzie. Jeśli ew. niedobory się pojawiły to wskazane zarzucić jakiś suplement witaminowo/minerałowy, lub lepiej - celując w konkretnie niedobory jeśli to możliwe
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Regeneracja organizmu po ciężkiej pracy

Następny temat

Potrzebny dobry spalacz dla początkującego.

WHEY premium