SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

niech ktoś mi wytłumaczy

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1829

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
od czterech lat ćwicze karate kyokushinkai. dopuki niemiałam internetu bało wiedziałam o tym stylu. teraz staram sie porzeszyć swoje choryzonty. i.... szok. dowiedziałam sie ze jest 5 organizacji kyokushin a organizacja do kturej nałeże jest ... nielegalna. czy ktoś mugł by mi wytłumaczyć oco w tym wszystkim chodzi i czym rużnią sie te style? jestem skołowana i niewiem komu wierzyć. zgury dzieki za odpowiedzi. pozdruwka...

ola
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2914 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17433
Jezu ale masz gramę.
Niczym się nie różnią. Są takie same w kwestiach technicznych, wymagań organizacyjnych etc. Może w niektórych organizacjach są zróżnicowane wpływy polityczne ale to margines.
Nie wiesz o co chodzi ? Jak nie wiesz o co chodzi to o kasę idzie. Dużą kasę, władzę i wpływu. Jaśniej ?

Fighter
Moderator: Sztuki Walki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ogolnie rzecz biorac chodzi o pare spraw.
Po pierwsze wielu mistrzow uznalo ze Kyokushin jest zbyt ograniczona i oddzielilo sie tworzac nowe style. Sa to min Daido juku, Ashihara, Enshin, Shidokan, Kyokushin Budokai
Po drugie jeszcze za zycia Oyamy niektorym nie pasowala jego polityka i poszli wlasnymi sciezkami, min Shigeru Oyama (Oyama karate)
Po trzecie po smierci Oyamy doslo do konfliktu pomiedzy grupa starszych instruktorow, rodzina Oyamy a Matsuiem ktorego ponoc Oyama wyznaczyl w testamencie na spadkobierce i promowal z 4 (czy 5) dana na 8. Rodzina i grupa instruktorow potem sie polaczyly a sad obalil testament jako nieprawomocny. Kyokushina w Polce jest powiazana z organizacja Matsuia ktora w Japonii nie moze uzywac znakow symboli tego stylu. Dziala tez w Polsce odlam Kyokushin IFK kierowany przez anglika Stevena Arneila, Oyama karate, Ashihara i Shidokan.
Wiecej o tym bedzie w nowym Budokanie.


Pawel Ziolkowski

MATA JEST MYM KOSCIOLEM, PARTER MOIM NIEBEM, BRAZYLIJSKIE JIU-JITSU MA RELIGIA
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dzieki za odpowiedzi myślałam że miendzy tymi stylami są jakieś rużnice techniczne.

ola
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tylko w pierwszej grupie.


Pawel Ziolkowski

MATA JEST MYM KOSCIOLEM, PARTER MOIM NIEBEM, BRAZYLIJSKIE JIU-JITSU MA RELIGIA
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2914 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17433
W pierwszej grupie jak powiedział Boruta. Ale pewnie się pojawią. Inni mistrzowie inna metodyka nauki i inne w efekcie techniki zmienią ten sam system w inne systemy. I wówczas wspólna pozostanie tylko część nazwy.
Co do tej pozostałej grupy to faktycznie są one inne, często uzupełnione rzutami, dźwigniami i obaleniami. Popularne stały się sabaki (ashihara) i zejścia z linii ciosu. Oyama wrócił trochę do kobudo a częśc systemów powraca do "starożytnego" karate.

Fighter
Moderator: Sztuki Walki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Shidokan - ewolucja technik uderzen w kierunku thai boxerskim, dodane rzuty i parter. Walki: triatlon: bare knuckle (odmiana knocdown), Thai box, MMA.
Ashihara - ewolucja uderzen w strone boksu z jednoczesnym powrotem to urzywania roznych plaszczyzn uderzajacych, bokserska praca stop, zejscia z lini ataku (sabaki), dodane rzuty i parter. Kata cwiczone parami jako formy zastosowan techniki. Walki: bare knuckle
Enshin - odmiana Ashihary, jw
Daido juku - ewolucja technik uderzen w kierunku bokserskim, dodane rzury i parter. Walki: MMA w kimonach i kaskach: full contact (dozwolone lokcie i uderzenia glowa), rzuty i parter bez uderzen.
Kyokushin Budokai - dodane rzuty i parter.
Kyokushin IFK - wg cwiczacych to dodane uderzenia na glowe.
Oyama - wg cwiczacych to uproszczenie technik Kyokushin, dodane bo, sai i tonfa.
Kyokushin IKO 1 i Kyokushin IKO 2 bez zmian.


Pawel Ziolkowski

MATA JEST MYM KOSCIOLEM, PARTER MOIM NIEBEM, BRAZYLIJSKIE JIU-JITSU MA RELIGIA
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

judo, bjj, kick boxing itd.

Następny temat

ju jitsu

WHEY premium