SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

naleśnik z twarogu na kolację ;)

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10130

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 120 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1044


jako że gotuję od 4lat w domu obiady itp około 4x w tygodniu co sprawia mi oczywiście wielką przyjemność bo nic nie smakuje lepiej niż to co sam przyrządzisz, znam się trochę na kuchcik owaniu
poniżej przedstawię przepis na pyszny naleśnik z twarogu
potrzebne:
3/4 szklanki płatków owsianych górskich
2 jajka
1/2 szklanki mleka
szczypta soli (sypiemy tylko odrobinę aby placek nie był płony)
1/2 kostki twarogu (ja stosuję odtłuszczony)
Wszystkie miksujemy przez około 5min aż składniki dokładnie się wymieszają a płatki nie będą już w pierwotnej postaci a raczej płynnej powinny być w masie niezauważalne
Patelnie teflonową rozgrzewamy bez jakiegokolwiek zbędnego oleju na dużym płomieniu wylewamy masę i natychmiast zmniejszamy płomień na raczej mały pieczemy aż naleśnik sam nie będzie już przywierał do patelni sprawdzić to można trzęsąc energicznie patelnią następnie przerzucamy naleśnik na drugą stronę i po chwili wszystko gotowe jeśli naleśnik przywarł do patelni i się przypalił oznacza to że płomień był zbyt duży i energia cieplna nie rozłożyła się równomiernie po całej patelni
na gotowy naleśnik nakładam przeważnie pół słoika dżemu
naleśnik wychodzi przeważnie odrobinę większy od talerza

Zmieniony przez - adamus22pl w dniu 2009-04-26 21:37:47

honor i miłość, ja pukam do Twych drzwi, czy jesteś moim bratem?czy otworzysz mi? :):):):):)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
podpowiedz jak to przerzucić na drugą stronę bo znając życie podczas próby przewracania rozwali się cały placek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 120 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1044
szczerze ja daje radę to przerzucić po prostu na patelni :P ale drugi sposób który czasem używam to po prostu kładę talerz na naleśniku i obracam wraz z cała patelnią potem delikatne zsuwam z powrotem na patelnię ;)
PS: wydaję mi się że naleśnik idealnie nadaje się na kolację 0 fetu dużo białka czego więcej chcieć
PS2: przydał się przepis smakuje ?? to bądź człowiekiem wrzuć sogacza a na pewno na tym jednym daniu nie poprzestanę

Zmieniony przez - adamus22pl w dniu 2009-04-26 22:05:47

honor i miłość, ja pukam do Twych drzwi, czy jesteś moim bratem?czy otworzysz mi? :):):):):)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
w0jt Dana White
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 13762 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 93464
był taki placek kilka razy w dziale, czytajcie zanim założycie temat.

Business as usual

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Węglo-Gulasz [B,W.T ~125 ~8 ~180] na cały garnek

Następny temat

Budyń nie tylko na śniadanie.

WHEY premium