SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

najlepszy lek przeciwbólowy

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 101118

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1268 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11409
witam
wczoraj zlamalem reke, wczoraj poskladana ale i tak dzis towarzyszy mi non stop silny ból
lekarz zalecil kupic Venoruton, ale on ma za zadanie udrznic zyly czy cos takiego zeby zlagodzic obrzek
a reka strasznie boli
ogolnie jestem przeciwny braniu lekow przeciwbolowych jak mnie boli glowa nigdy po cos takiego nie siegam ale teraz musze...
do tej pory bralem apap przed snem wczoraj 2tabl i dzis rano tak samo
co wiec mozna mi polecic ze srodkow dostepnych bez recepty? co choc troche zlagodzi bol
?
pzdr
1

ZAKŁADY BUKMACHERSKIE
Zgarnij BONUS 40zł
www.bwin.com/?pid=1209&pt=2&language=9&mc=MGM-IY/cnHGpn65IIrXLuJlJw=== 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 121 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 78
Leki przeciwbólowe dzielimy na środki narkotyczne oraz nienarkotyczne, z tym że większość leków narkotycznych jest dostępne jedynie na receptę i mogą prowadzić zarówno do uzależnienia jak ido poważnych skutków ubocznych.
Wśród leków nienarkotycznych wyróżniamy następujące grupy:
- pochodne kwasu salicylowego,
- pochodne pirazolonu,
- pochodne aniliny,
- pochodne chinoliny,
- pochodne pirymidazonu.

Do w miarę silnego leku opioidowego zaliczamy m.in. tramadol który nie działa narkotycznie na CUN przez co jest bardzo małe prawdopodobieństwo uzależnienia.
Zaś silnym lekiem nieopioidowym którego działanie potwierdza wielu pacjentów jest m.in. Nimesil oraz inne leki posiadające w składzie nimesulid.

Sięgając po leki przeciwbólowe warto jednak pamiętać o ich negatywnym wpływie na naszą wątrobę. Z tego powodu dużo lepszym rozwiążaniem niż częste stosowanie analgetyków w formie tabletek, jest skierowanie się do lekarza z prośbą o przepisanie leku w formie zastrzyku. Lekarz nie tylko przepisze nam najbardziej skuteczny i odpowiedni lek do naszego stanu zdrowia, choroby lub urazy z którą się borykamy ale również najbezpieczniejszy. Oczywiście mając na myśli kompetentnego lekarza.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 99 Napisanych postów 686 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2312
z mocnych lekow przeciwbolowych wszystkie sa na recepte wiec sprobuj ibuprom max. 1 tabletka 3 razy dziennie
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 4 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 39
kurde, ciebie ręka cały czas boli, a mnie wcale nie bolała po złamaniu :// (też mam teraz w gipsie, patrz temat niżej) tylko troszeczke jeszcze przed zagipsowaniem jak nią ruszałem...cieszyć sie z tego, czy wręcz przeciwnie??
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
jeśli bardzo boli to zgłoś się do lekarza i zasugeruj czy czasem jakeiś zakrzepowe zapalenie albo coś nie wystapiło ...

co do leków to połączenia np paracetamolu z kodeiną , kofeiną itp (paranalgin itp - farmaceuta podpowie)

jak na receptę to np mefacit , ketonal , czy nefopam
2

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 99 Napisanych postów 686 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2312
tak, ketonal forte bylby bardzo skuteczny. co do zapalenia zakrzepowego - to pierwsza doba po zlamaniu i unieruchomieniu wiec moze bolec, ale jesli bol bedzie sie nasilal, rzeczywiscie powinienes pojsc do lekarza, zeby sprawdzil czy nic zlego sie nie dzieje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1268 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11409
dzieki Boofi, sog polecial
jak stosowac ten paranalgin? waga 82kg, wiek 19lat.
2

ZAKŁADY BUKMACHERSKIE
Zgarnij BONUS 40zł
www.bwin.com/?pid=1209&pt=2&language=9&mc=MGM-IY/cnHGpn65IIrXLuJlJw=== 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21771 Napisanych postów 71319 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575898
Tylko nie rzucaj się na tego typu leki zbyt łapczywie Zasadniczą sprawą jest w takim przypadku "to pierwsza doba po zlamaniu i unieruchomieniu wiec moze bolec", więc ból może z czasem łagodnieć i przechodzić. Jeśli jednak będzie się nadal utrzymywał lub wręcz będzie bardziej odczuwalny j/w. Co do środków j/w.
2

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Dlaczego właściwie polecacie środek nie będący PZ? Nie jest bardziej właściwy choćby ten ibuprom.
Osobiście to mam w domu (i terenie) ketonal forte na wypadek ciężkich urazów.
Z NLPZ bez recepty jest Voltaren Acti, odpowiednik Olfenu dostępnego na receptę. Ale nie wiem jaka jest tego siła.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1268 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11409
bol sie raczej nie nasila, caly czas go odczuwam w takim samym stopniu, jedynie jak wezme 2x apap to maleje, nieznacznie
od zlamania minelo 40h, od nastawienia(na
'wyciagu Sokolowskiego')i zagipsowania 35h
co do tych lekow z kofeina- na noc mozna brac ?
to juz sam nie wiem co wziasc dzis na noc, bo rano wzielem 2x apap ale mi sie skonczyl i bym cos zakupil ale co ???
mam nadzieje ze wkrotce bol sam przejdzie..

pzdr

ZAKŁADY BUKMACHERSKIE
Zgarnij BONUS 40zł
www.bwin.com/?pid=1209&pt=2&language=9&mc=MGM-IY/cnHGpn65IIrXLuJlJw=== 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 99 Napisanych postów 686 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2312
ketonal czyli ketoprofen jest NLPZ Kradam. skoro ramie bylo nastawiane wyciagiem sokolowskiego to moze bolec - ja bym sie nie martwil. tylko w wypadku jesli bol bedzie sie nasilal idz do lekarza. ibuprom max w tym wypadku bedzie lepszy niz voltaren acti.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

plany na mase/problem z przemiana materii

Następny temat

złamana kość podczas ćwiczeń... kiedy come-back??

WHEY premium