SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

nadmierne owłosienie-czym to może być spowodowane?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 45414

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 163 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2401
elo
jak w temacie.uważam ze jestem nadmiernie owłosiony na nogach,brzuchu,klatce jak na mój wiek.
czym to może być spowodowane i co zrobić??
prosze o pomoc

każdy za każdym stoi, nikt sie nie boi!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Nadmierne owłosienie to estetyczny problem, przez który cierpią nie tylko kobiety, ale i mężczyźni. Dla wielu z nas zadbane ciało ma wielkie znaczenie, tym bardziej, jeśli jesteśmy aktywni fizycznie i wystawiamy swoje ciało na ocenę innych. Dlatego, jeśli dotknęło nas nadmierne owłosienie, warto byłoby najpierw wykonać podstawowe badania, gdyż może to świadczyć o poważnych schorzeniach. Hipertrychoza, czyli nadmierne owłosienie dotyka nie tylko mężczyzn (w ich przypadku to głównie podłoże genetyczne, ale nie zawsze), ale również kobiety, mówi się wtedy o hirusizmie. Jeżeli hipertrychoza nie ma podłoża chorobowego, można pokusić się o laserowe zabiegi, by usunąć nadmierne owłosienie, ale należy pamiętać, że to długotrwała sesje, a także bardzo kosztowne i nie zawsze każdy może zakwalifikować się do takiego zabiegu.

Zatem najpierw dobrze byłoby wykonać serię badań w tym androgeny i inne hormony, a później, gdy wyniki będą prawidłowe i owłosienie odziedziczyliśmy po kimś z rodziny, warto skonsultować swój stan z lekarzem medycyny estetycznej, który odpowie na wszelakie pytania. Warto nadmienić, iż w przypadku silnego owłosienia nie wszystkie włoski w równym stopniu zostaną usunięte. Oczywiście wiele zależy od tego, jakim sprzętem dysponuje dana klinika, do które się udaliśmy. Warto wybierać certyfikowany sprzęt i sprawdzonych lekarzy, bo przydrożne saloniki, które wykonują podobne zabiegi, często nie mają nawet licencji na wykonywanie takich czynności.

Dlatego, jeśli nie mamy pewności, warto zasięgnąć porady w dziale Zdrowie i Uroda: https://www.sfd.pl/Zdrowie_i_Uroda-f113.html, tam być może polecą nam kogoś doświadczonego, kto pomoże nam uporać się z problemem.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 519 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3512
Za Duzo Testosteronu...

Nie zaznajesz szczęscia ? Ćwicz by być wielkim i odbierać je innym ! For OmiX

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 163 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2401
a czy zwiększony poziom testosteronu może być spowodowany uczęszczaniem na siłownie?

każdy za każdym stoi, nikt sie nie boi!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 6 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2368
jasne ze tak ale nie do tego stopnia:) za duzy poziom testosteronu to problem, jesli jestes nadpobudliwy to radze zglosic sie do lekarza...
2

Zielony :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 247 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3762
ja mam ten sam problem mam 17 lat a jestem bardziej owlosiony od mezczyzn po 30 mowie serio najwiecej to nogi,rece na brzuchu tez sporawo.I tez uczeszczam na silke tak jak ty ale nie jestem nadpobudliwy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 163 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2401
no tylko ja mam gorzej bo mam 16 lat:)
może ktoś doradzi co zrobić?

każdy za każdym stoi, nikt sie nie boi!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 157 Napisanych postów 10921 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 43675
Nadmierne owłosienie spotykane jest u kobiet i mężczyzn. Problem ten dotyczy różnych okolic ciała i ma różne podłoże. Mówimy o hypertrychozie i hirsutyzmie.

Hypertrychoza to nadmierne owłosienie , częste u mężczyzn na całym ciele lub w określonych okolicach. Hirsutyzm wystepuje u kobiet i charakteryzuje się porostem włosów w miejscach typowych dla mężczyzn. Przyczyną są zaburzenia hormonalne, np. wzrost poziomu męskich hormonów - testosteronu, hormonu luteinizującego-LH, niedobór estrogenów , nadczynność nadnerczy i in.


Zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn nadmierne owłosienie może wystąpić ponadto wskutek stosowania sterydów czy leków przeciwdrgawkowych i psychotropowych oraz obniżających ciśnienie krwi. Niekiedy towarzyszy temu niedoczynność tarczycy lub anoreksja. Inną odmianą nadmiernego owłosienia jest hypertrichoza ograniczona, charakteryzująca się wzmożoną aktywnością enzymu 5-alfa-reduktazy lub nadwrażliwością mieszków włosowych na androgeny nadnerczowe
4
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 247 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3762
ja zadnych sterydow czy lekow to nie biore zadko kiedy choruje,zapewne u mnie to owlosienie jest po Ojcu bo on tez owlosiony jak malpa:p to samo mam z wlosami na glowie zetne sie na 2mm a tu za 2tyg juz znowu bush na glowie:P najgorzej jeszcze jak mam dlugie wlosy i umyje glowe to robia sie takie puszyste:p
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
moze za duzo estrogenow w organizmie ? Test też, ale nie koniecznie moze byc genetycznie
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 519 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3512
Nadmierne owłosienie spotykane jest u kobiet i mężczyzn Kocham Cie za ten tekst Malutka To jest inna płec niz Kobieta i męzczyzna ? Owłosienie nadmierne moze byc wywołane poprzez uczęszczanie na siłownie... Masturbacje i momenty uniesienia Nie masz sie CO tym martwić Jestes przynajmiej Facet teraz

Pozdrawiam Kobiety mężczyzn i innych
5

Nie zaznajesz szczęscia ? Ćwicz by być wielkim i odbierać je innym ! For OmiX

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 157 Napisanych postów 10921 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 43675
nie ja pisałam. kawałek artykułu z internetu także...
2
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy mam sie niepokoic ?

Następny temat

Ból mięśnia na bicu

WHEY premium