SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

nadmiar bialka

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2707

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mam takie pytanie czy jesli jem dziennie 250 g bialka 600 g ww okolo i jak najmniej tlusczu to czy jesli to jest za duzo bialka jak dla mnie to co sie z nim staje ? jest wydalane z moczem ? a moze magazynowane by jak bede mial niedobor do dziennej normy to mi sie wyrowna ? dodam ze waze 80 kg

Be inspired, be free.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 17868 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 102745
Jest zasada że "naturalni" pakerzy nie powinni przekraczać około 2g białka na kg masy ciała. Ty jjesz ponad 3g.

NAdmiar białka tak samo jak nadmiar ww lub tłuszczu jest magazynowany w organiźmie-zatłuszczając go. A do tego zbyt duża ilość białka niepotrzebnie obciąza nerki.

KAIN
"Loved be few Hated by many But respect by all"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Moze podam moja diete sprawa ma sie tak , waze 80 kg i mam 183 cm i 17 lat :

S: Miska mleka z platkami kukurydzianymi 100g kolo
bulka z piersia kurczaka 2 x < do szkoly >
O: 250 gr ryzu + 2 x piers z kurczaka z ryzem
K: 200 g tunczyka
1 l soku z cz. porzeczki i paczka wafli ryzowych(100g ) , to po treningu
Na pozostale dni ma sie mniej wiecej tak samo tyle ze wymieniam obiad na np. kasze gryczana(250g) czy sloik soji ( 500g) czy tez rybe ( 2 x filet z dorsza kolo 250g) , ew. jajecznica z 5 jaj na sniadanie a wtedy na kolacje 1l jogurtu .

Czy to za duzo bialka jak dla mnie ? Dodam ze mam trening na mase i dieta chyba tez jest na mase ? Ile to razem bedzie bialka i ww ?

Dodam ze mam bardzo dobra przemiane materii , chodze 3 x w tyg na silownie i gram bardzo czesto w koszykowke < jestem mokry jak po kapieli > .

Be inspired, be free.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 3655 Wiek 82 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 20217
Ciezko podac dokladnie bo nie wszedzie podales ilosci ale mniej wiecej wyglada to nastepujaco : Białko : 150 g ,Weglowodany 580 g ! Przesadziles troche z weglami, polecam zrezygnowac z litra soku. Rozklad posilkow jest niedopuszczalny. Zaorganizuj wlasciwe dla siebie ilosci jedzenia w 5-6 posilkow rownomiernie ! W przeciwnym tazie efekty beda mizerne zwlaszcza ze jak na pisales masz niezla przemiane.

A great flame follows a little spark
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Moze bede bardziej precyzyjny. Podam moja diete jaka mam dokladnie a jesli beda jakies bledy w niej < a zapewne sa> to powiedzcie co jest nie tak; bede bardzo wdzieczny.

Wiec tak, zawsze jem sniadanie kolo 7-8 rano + biore 2 kanapki z piersai z kurczaka jedna ugotowana , pierwsza jem ok. 11 druga ok. 14 , potem jade do domu i kolo 16 jem obiad, kolacje kolo 22. Jesli mam trening to potreningu jem 100g wafli ryzowych a podczas owego wypijam kolo 1,5 l wody.

Poniedzialek:
Sniadanie:
Pol miski platkow kukurdzianych zalanego melkiem
+ do szkoly 2 kanapki z piersia z kurczaka

Obiad:
250 g piersi kurczaka z 250 g ryzu + 4 lyzki otrebow pszynnych
+ sok z cz.porz.

Kolacja:
puszka Tunczyka w wodzie <200g> + warzywa
+ paczka wafli ryzowych

Wtorek:
Jajecznica z 4/5 jaj robiona bez niczego < bez tluszczu itp. na suchej patelni > + 2 kanapki z szynka + jogurt + do szkoly 2 kanapki z piersia z kurczaka
Obiad:
250 g ryby + ziemniaki + surowka + 4 lyzki otrebow pszennych
+ sok z cz.porz.
Kolacja:
2 x jogurt < razem 800 g> + 2 kanapki z serem zoltym + sok z c.porz.
Sroda:
Sniadanie:
Pol miski musli zalanego melkiem
+ do szkoly 2 kanapki z piersia z kurczaka
Obiad:
250g piersi kurczaka z 250 g ryzu + 4 lyzki otrebow pszynnych
+ sok z cz.porz.
Kolacja:
PuszkaTunczyka w wodzie + warzywa
+ paczka wafli ryzowych
Czwartek:

Bialy ser chudy ze szczypiorkiem < ok. 250 g > + 2 kanapki + jajko na twardo+ do szkoly 2 kanapki z piersia z kurczaka
Obiad:
500 gr soji + ziemniaki + 4 lyzki otrebow pszynnych
+ sok z cz.porz.
Kolacja:
PuszkaTunczyka w wodzie + warzywa

Piatek:
Sniadanie:
Pol miski platkow zalanego melkiem
+ do szkoly 2 kanapki z piersia z kurczaka
Obiad:
250 g kaszy gryczanej z 250 g wolowiny + 4 lyzki otrebow pszenych + sok z cz.porz.
Kolacja:
puszka Tunczyka w wodzie + warzywa
+ paczka wafli ryzowych
Sobota:
Sniadanie:
Jajecznica z 3 jaj + 2 kanapki z szynka + jogurt + do szkoly 2 kanapki z piersia z kurczaka
Obiad:
250 g ryby + ziemniaki + surowka + 4 lyzki otrebow pszennych
+ sok z cz.porz.
Kolacja:
2 x jogurt + 2 kanapki z serem zoltym + sok z c.porz.

W niedziele jem co zrobia starsi bo z pewnych wzgledow tak musze. Wafle oczywscie jem nie na kolacje a po treningu odrazu jak juz wspominalem wczesniej.





Be inspired, be free.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 6045 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 40153
Rozbij diete na 5-6 posilkow dziennie. 2g bialka/kg masy + 6g ww/kg masy

Pozdrawiam,
NoRtOn

Pozdrawiam,
NoRtOn

*F*u*c*k* The Rest,We Are The Best

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 6045 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 40153
swoja droga odpowiem na to Twoje pytanie. mialem robione w szpitalu rozne badania, przedtem jadlem nawet ponad 3g bialka zwierzecego dziennie i nie wykazalo zadnych wad nerek

Pozdrawiam,
NoRtOn

Pozdrawiam,
NoRtOn

*F*u*c*k* The Rest,We Are The Best

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
5-6 posilkow co mas na mysli ? ze mam jesc osobno kazdy produkt ? w/w diete da sie tak rozbic ? bo nie bardzo wiem jak ?

Be inspired, be free.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 6045 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 40153
chodzi oto by kazdy posilek z tych 5-6 zawieral odpowiednia ilosc weglowodanow i bialka, a nie np. same wegle czy same bialko-nie liczac ostatniego przed pojsciem spac

Pozdrawiam,
NoRtOn

Pozdrawiam,
NoRtOn

*F*u*c*k* The Rest,We Are The Best

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 3655 Wiek 82 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 20217
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

BIAŁKO

Następny temat

Witaminy

WHEY premium