SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

naderwanie przedniej powięzi mięśnia barkowego

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3625

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 28 Wiek 39 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1135
witam
mam problem z barkiem. otóż około 2 miesiące temu podczas treningu ( chyba 3 trening po wakacyjnej przerwie)zdarzyła mi się moja pierwsza kontuzja.podczas podciągania sztangi wzdłuż tułowia do brody w ostatniej serii w ostatnim powtórzeniu zabrakło mi już siły ale uparłem się by dokończyć trening i wykonując to ostatnie powtórzenie gibnąłem tułowiem lekko w tył i zdaje się że szarpnąłem nieco sztangą w górę. w połowie ruchu coś pykło w barku.odczuwałem lekki ból i na następnych treningach radykalnie zmniejszyłem obciążenie zwiększając liczbę powtórzeń i zrezygnowałem z ćwiczeń które nadmiernie obciążają barki. od kontuzji miałem może 3-4 treningi w tym jeden bardzo ostry i po nim ból utrzymywał się przez tydzień.dziś wkońcu udało mi się dostać do lekarza (robota mi na to nie pozwalała wcześniej) i otrzymałem diagnozę taką jak w temacie. miał kto z was coś podobnego? podejrzewam że tak więc proszę o kilka porad:
lekarz zalecił mi tabletki tolperis VP (działaja zwiotczająco na mięśnie poprzecznie prążkowane) i fastum żel. przez miesiąc mam tą ręką nic nie dźwigać. lekarz mnie z***ał za to że ćwiczyłem z tą kontują gdyż ten uraz nie miał jak się zregenerować. moje pytanie brzmi: co na taka przypadłość jeszcze polecacie i jaka musi być minimalna przerwa zanim będę mógł wrócić do treningów?
lekarz mi stanowczo odradzał powrót do ćwiczeń, dodam że to lekarz sportowy.
z dodatkowej pomocy chciałbym usłyszeć co mogę zrobić by pomóc sobie w wygojeniu tej kontuzji? masaże? fizykoterapia?
zależy mi na jak najlepszym wyleczeniu kontuzji i dopiero ewentualnym powrocie do ćwiczeń (choć wiadomo- chciałbym to móc jakoś przyspieszyć)
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 52 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2647
Fizykoterapia na pewno w dużym stopniu przyspieszy 'gojenie' się tej kontuzji, ale powinna być systematyczna.
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Opaska rzepka,OSGOOD-SCHLATTER

Następny temat

Skurcze mięśni

Wiecej