SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

naderwanie piersiowego

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2539

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1389 Wiek 34 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 34373
witam, mam nastepujacy problem, na piatkowym treningu bicepsa z tricepsem jak robilem superserie na triceps i pompki na poreczach z obciazeniem +20kg to przy czwartej serii i bodaj 4 powtorzeniu poczulem palacy/klujacy bol w okolicy mostka, wypuscilem ciezar i skonczylem, a trening - pozostale cwiczenia dokonczylem juz na lajtowych ciezarach, przez weekend robilem oklady z lodu i nie zauwazylem jakiegos obrzeku czy siniaka w okolicy, w ktorej mnie zabolalo, do dzisiaj jednak przy nacisku na mostek odczuwam dyskomfort i przy niektorych gwaltownych ruchach, wczoraj moja dziewczyna zauwazyla jednak siniaka pod moja prawa pacha tak miedzy pacha a sutkiem o srednicy ok 1 cm, nie wiem jednak czy ma to zwiazek z tym co nastapilo na treningu bo bol byl, oraz jest w zupelnie innym miejscu, co mam teraz robic z tym faktem ? trening klatki odpuszcze w tym tygodniu i zamienie te "kontuzyjne" cwiczenie przy treningu lap, siniaka moglem nabic w innych okolicznosciach, a tez jakos strasznie nie boli jakby to byla jakas powazna kontuzja, co o tym wszystkim myslicie bo ja w sumie nie wiem co mam teraz robic, a chcialbym normalnie jechac z treningiem dalej, pozdro i dzieki za odpowiedzi
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1389 Wiek 34 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 34373
PrzeGibon : to chyba takie fatum ;] najodpowiedniej pewnie bedzie przestac cwiczyc na jakis czas i smarowac czyms klate, jak nie masz hajsu na "normalnych" lekarzy to chyba pozostaje wierzyc, ze czas uleczy rany, nie zapominaj jednak o scretchingu, mozesz spokojnie plywac itd... jakis strasznych spadkow masy, czy sily - dodatkowo jeszcze przy cyklu SAA - nie powinno byc, chyba ze poczekasz, az sie unormuje i dopiero wtedy ruszysz

mi dzisiaj udalo sie trafic do chirurga z kasy chorych co mnie jednak kosztowalo pobudka o 5;30 staniem w kolejce od 6;30 (rejestracja czynna od 7) i godzinka kimania na korytarzu czekajac na wizyte, lekarz przeswietlil mnie oczami przez koszulke, a zadne usg nie bylo mu potrzebne i stwierdzil, ze jest cos z przyczepem miesni w srodku klaty, zalecil miesieczna absencje od cwiczen obciazajacych klatke i wypisal recepte na fastum, troche nie chce mi sie wierzyc w jego kompetencje i podejscie do pacjenta no ale coz... jednak rozmawialem dzisiaj z ojcem i powiedzial, ze ma kontakt do lekarza. ktory zajmuje sie siatkarzami z AZS'u, wiec nawet po tej wizycie, ale z nadzieja nastepnej i normalnej bede mogl spac spokojnie ;]



Zmieniony przez - Jac0 w dniu 2009-08-01 02:30:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 3554 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 49349
idz do rodzinnego i powiedz jak wyglada sprawa i powiedz ze chcesz skierowanie do chirurga. Potem na przeswietlenie USG tego miejsca i chirurg ci cos poradzi. Mi przepisal zabiegi laserowe i 1-2 miesiace bez treningow. Wrocilem chyba po 5 tygodniach do treningow i bylo ok. Ale teraz wiem ze za malo bo teraz znowu mnie boli.

- Panie doktorze nie pale, nie pije, nie cpam, nie koksuje, jak dlugo bede zyl?
- a Po co ?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
najlepiej usg zrobic bo mogło dojsc do naderwania piersiowego wiekszego a dokładnie jego przyczepu koncowego na głowie kości ramiennej

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1389 Wiek 34 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 34373
ale podobnie sie to objawialo u Ciebie ? ja mysle ze to tylko jakies nadwyrezenie, naciagniecie czy cos bo na powazniejsza kontuzje mi to nie wyglada...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 3554 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 49349
moze isc od razu na USG ale bedzie musial sam zaplacic a jak zrobi tak jak ja powiedzialem bedize mial za free.
U mnie to wyglądało tak ze po seri wyciskania cos mnie zabolalo ale mimo to zrobilem jescze kilka. Dopiero na nastepnym treningu zauwazylem ze cos jest nie tak bo kuło mnie w miesniu przy kazdym ruchy(nawet bez obciazenia przy zwyklych czynnosciach). Jezeli jest zaciemnione miejsce znaczy ze zrobil sie krwiak i jest powaznie miesien uszkodzony wiec lepiej idz do lekarza.

- Panie doktorze nie pale, nie pije, nie cpam, nie koksuje, jak dlugo bede zyl?
- a Po co ?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 869 Napisanych postów 15000 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 261428
Z tego co napisales to stalo sie dokladnie to samo co mi. Tutaj moj temat -->https://www.sfd.pl/humeral_insertion_tear-t511352.html

Jest to prawdopodobnie naderwanie przyczepu piersiowego tak jak pisze Piotr Zeml. Raczej napewno doszlo do tego naderwania stąd krwiak, niepokoi mnie tylko to w jaki sposob pan Piotr Zeml o tym pisze( mianowicie panie Piotrze pisze pan ze "moglo dojsc" a ja zapytam : a jak doszło to co dalej ? Jaki jest w takim przypadku schemat postepowania ? Bo u mnie na 100% doszlo do naderwania wlasnie tego ktore pan opisal ale nie podjalem zadnego leczenia

Panie Piotrze czy takie przypadki gdzie byl mały krwiak i miesien calkowicie sie nie oderwal od przyczepu tez leczy sie operacyjnie? Czy moze da rade to jakos przezyc bez ingerencji i odzyskac dawna sprawnosc i pozniej cwiczyc na 100% ?U mnie bylo z 5tyg przerwy po czym wrocilem do treningu i cwicze narazie lekko ale lecą stosunkowo duze ciezary... jest niestety mały dyskomfort w tym miesniu + zmienil sie lekko wyglad przy napieciu. Rozumiem ze nawet gdyby u mnie byla potrzebna ingerencja skalpela to jzu troche pozno ?



btw michal piszesz: "Jezeli jest zaciemnione miejsce znaczy ze zrobil sie krwiak i jest powaznie miesien uszkodzony wiec lepiej idz do lekarza. "

Ja osobiscie mysle ze jak krwiak byl maly a nie wylalo na pol ręki to tragedii jakiejs wielkiej nie ma ale poczekajmy na to co powie nt temat pan Piotr. Sam jestem ciekawy

Zmieniony przez - PrzeGibon w dniu 2009-07-29 01:34:02

P E R F E C T B E A S T

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 725 Wiek 40 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 14919
Nie znam się, ale radzę się Wam wybrac na te USG. Ojciec mojej Dzieczyny zerwał/naderwał biceps. Na******lało go konkretnie, ale jak to on - nie poszedł z tym do lekarza :-/. Łaził z tym parę miechów i w końcu poszedł na wizytę i okazało się, że mięsień jakoś tam się zrósł - ale nie jest to to samo co przed wypadkiem - właśnie przez to zaniedbanie. Więc jak Wy ćwiczycie regularnie to radziłbym przejść się do lekarze póki kontuzja jest w miarę świerza, bo potem jak coś się źle zrośnie to może być gorzej (nie musi ) - takie jest moje zdanie ;->
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 205 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 241
naderwanie , naciagniecie to nie jest lajtowa kontuzja...niektórzy koncza na tym karierę ..wiec radze lekarza PZdr

Najlepszy lek...odpoczynek...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
Nalezy zrobic usg prywatnie koszt od 50-80 zl i wtedy na 100% wiedziec co sie dzieje wewnatrz miesnia, jezzeli jest zerwanie to wiadomo operacyjne leczenie im szybciej tym lepiej, ale w przypadku naderwania leczy sie to oszczedzajac ramie, do tego mozna dołozyc zabiegi z uzyciem lasera aby szybciej pozbyc sie krwiaka, plus krioterapia w postaci masazu kostka lodu oraz okłady z lodu np 3 razy dziennie po 10 minut tak przez okolo 1,5 tyg codziennie. Po ustapieniu krwiaka zastosowac mozna lekki masaz reczny i nagrzewania np lampami . Mozna tez wykonywac lekki streching piersiowego ale nie moze to bolec. Cała sprawa z dojsciem do pełnej aktywnosci fizycznej wiaze sie z tym ze po naderwaniu w miesniu pojawiaja sie blizny w postaci tkanki łąćznej a ona jest słabo rozciagliwa i w tym miejscu miesnien nie bedzie juz tak elastyczny dlatego trzeba przed kazdym treningiem rozgrzac go za pomoca strechingu i serii wstepnych z małym obciazeniem.

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1389 Wiek 34 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 34373
dzis poszedlem do lekarza rodzinnego po skierowanie i zrobilem rekonesans, na wizyte z NFZ'tu do ortopedy terminy sa tylko na wrzesien, prywatnie moglem pojsc juz dzisiaj, ale stwierdzilem, ze i tak pewnie bez USG niewiele sie dowiem ponad to co wydedukowalem sam i z wasza pomoca, a koszt wizyty prywatnej to 100zl, USG podobno kasa chorych nie refunduje, a przynajmniej tak sie dowiedzialem od lekarza, ktory sie tym zajmuje, koszt to nastepne 100zl, tak to jest w tym naszym pieknym kraju z niby darmowym leczeniem, jutro przejade sie jeszcze po szpitalach i poradniach ortopedycznych moze uda sie znalezc wczesniejszy termin nie prywatnie, ogolnie patrzac na to co sie dzieje odechciewa sie stycznosci ze sluzba zdrowia, wiec szczerze sie zastanawiam czy nie zostawic tej kontuzji samej sobie, wylaczajac jedynie na jakis czas z treningu klatke i cwiczenia, w ktorych pracuje pomocniczo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 3554 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 49349
jak zostawisz samą sobie ta kontuzje to jak juz ktos pisal (jesli to jest powazne) moze ci sie zle zrosnac miesien. Słuzba zdrowia jest jaka jest. Ja sam sobie placilem za USG bo jak bym mial isc z NFZ to termin byl za 2 miechy a wtedy juz chcialem ostro cwiczyc
ja zrobilem tak:
poszedlem na USG (prywatnie) umuwilem sie na wizyte o chirurga on przepisal zabiegi jakies i tyle.

- Panie doktorze nie pale, nie pije, nie cpam, nie koksuje, jak dlugo bede zyl?
- a Po co ?

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problemy z klatką piersiową !

Następny temat

SUtki problem.

Wiecej