SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

nabierac mase czy nie ?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1410

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Wiek

Waga

Wzrost

Cel treningowy

Staż treningowy na siłowni

Uprawiane inne sporty

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Dieta

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Zażywane suplementy

Ostatnio przerabiany plan

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 44 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 313
Witam
na wstepie napisze,ze mam 38 lat (kryzys wieku sredniego sie zbliza ) i moze stad moje postanowienie,ze trzeba cos zmienic,zabrac sie za siebie,doprowadzic do porzadku. "troszke" sie zapusciłem i przy wzroscie 182cm waze 86kg,niestety wiekszosc z tego to chyba tłuszcz,według wagi domowej mam cos koło 28% tłuszczu,miesni około 46-48%. Troszke ponad 2 tygodnie temu kupiłem ławeczke,hantle,prase do nóg,gryf łamany (stojaki i gryf prosty nie dojechały jeszcze) i cwicze 3x w tygodniu :poniedziałek,sroda,piątek. W tym czasie spadła mi waga i troszke % tluszczu - było wiecej (31% tłuszczu i 91kg wagi).
co do diety,to aktualnie mam deficyt kalorii,rano lekkie sniadanie,przed treningiem lekka przekaska,po treningu banan ,makaron,ryz+ ryba,kurak,godzinke pozniej jajka,lub twarozek+ pare sztuk orzechow brazylijskich,kolacja z 2 kanapki.
I tutaj moje pytanie,co robić ? czy dalej tak cwiczyc z deficytem kalorii,troszke sie boje ,ze miesnie razem z tłuszczem redukuje,czy nabrac poki co masy.
Czy w moim przypadku jakies suplementy sa potrzebne
Pozdrawiam
ps: jezeli napisałem w złym dziale,to przepraszam,jestem tutaj nowy.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Gelerth
Dziekuje slicznie za szybką odpowiedz.
Mam jeszcze jedno pytanko,odnosnie redukcji.Rozumiem ze dieta to podstawa,a odnosnie cwiczen,moze byc cos takiego jak :poniedziałek,sroda,piątek-fbw dla poczatkujacych,a wtorek,czwartek-trening interwałowy dla poczatkujacych ? Czy jednak coś w tym zmienic ?
Pozdrawiam


Interwaly możesz dodać z czasem. Na początku wystarczy sama dieta i trening siłowy.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
To wszystko zależy od tego jak się czujesz w swoim ciele i jak wyglądasz. Bo jak tego tłuszczu jest za dużo to dalej redukuj bo jak wskoczysz na masę przy dużym poziomie bf to podleje Cię jeszcze bardziej.
Masz jakieś foto sylwetki?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 44 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 313
aktualnie jestem w pracy i nie mam mozliwosci teraz cyknac fotki,popołudniu zrobie i wstawie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
Gelerth
aktualnie jestem w pracy i nie mam mozliwosci teraz cyknac fotki,popołudniu zrobie i wstawie


Spoko wrzuć łatwiej będzie ocenić sylwetkę

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Usunięty przez rion10 za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 31 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 125
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
Załóż swój osobny temat

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Jeśli faktycznie masz 28 % tłuszczu to klasyfikujesz się pod porządną redukcję. W późniejszym etapie można myslec o budowaniu masy.

Ale wstaw foto dla pewności.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 44 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 313
jak widac,brak miesni tylko tłuszcz




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
Tylko i wyłącznie redukcja. Żadne masowanie nie wchodzi na razie w grę bo bf jest wysoki więc najpierw trzeba zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej a dopiero później masuj.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 44 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 313
Dziekuje slicznie za szybką odpowiedz.
Mam jeszcze jedno pytanko,odnosnie redukcji.Rozumiem ze dieta to podstawa,a odnosnie cwiczen,moze byc cos takiego jak :poniedziałek,sroda,piątek-fbw dla poczatkujacych,a wtorek,czwartek-trening interwałowy dla poczatkujacych ? Czy jednak coś w tym zmienic ?
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
Może być trening dla początkujących i dieta redukcyjna i na razie bym na tym poprzestał ewentualnie jakiś aktywny wypoczynek a później ewentualnie dodawać aktywności.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Cwiczenia poprzedzające ciągi i siady

Następny temat

Progresja ciężaru

WHEY premium