SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

moje pytania odnośnie treningu

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2008

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 37
Witam, mam kilka pytań odnośnie treningu:
1. Trenuję splitem na siłowni, jem 4 posiłki dziennie i trenuję tenisa ziemnego 2 h dziennie - trenować tenisa mogę od 6 do 9 rano lub od 20 do 22na wieczór ( mniejszy wiatr) pracuję od 15 do 19 - o której najlepiej robić trening i kiedy trenować tenisa?

2. Jak progresujecie w ćwiczeniach gdzie używa się mniejszych ciężarów, tak jak arnoldki itd. jeśli na początku planu założe np. 13 kg to za dwa miesiące gdy kończe plan mam 15-16 kg przy tych samych powtórzeniach, progresja nie idzie tak dobrze jak w MC na przykład

3. odwodzenie hantli bokiem siedząc lub stojąc, wyciskanie francuskie stojąc lub siedząc itd. - czy wybierając wariant stojąc lub siedząc pobudzamy inne mieśnie czy bez różnicy co wybiore

4. Jaki najlepszy suplement na twardy sen i regeneracje podczas snu?

5. Jeśli gram tenisa to podjadam sobie banany które mam w bilansie - mogę tak robić?

6. czy mogę pić bcaa podczas treningu tenisa jak i podczas treningu siłowego?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6489 Napisanych postów 62279 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777482
Dlatego jak czytam tenis to od razu mam przed oczami męczący trening z potem lejącym się po plecach. Więc to zależy od intensywności może się da to pogodzić ale trening tenisa też nie ma sensu rozwlekać. Przychodzisz robisz swoje i do domu.
To samo z siłownią. Telefon w szatni zostawiasz, wchodzisz na salę szybką męska robota i do domu jedzenie i regeneracja.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6489 Napisanych postów 62279 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777482
1. Najlepiej po 2-3 godzinach po porannym treningu tenisa zrób trening siłowy.
2. Małe skoki ciężaru. W ćwiczeniach gdzie jest ciężko siłowo progres będzie szybszy.
3. W wersja siedząc masz mniejsze możliwości oszukiwania w ruchu więc z reguły są trudniejsze.
4. To zależy czy problemy są stałe ze snem czy tylko od czasu do czasu.
5. Jeśli mieszczą się w bilansie to oczywiście, że możesz.
6. tak

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 37
Dzięki za odpowiedź a czy w ogóle robienie masy przy grze w tenisa jest mozliwe czy regeneracja jest zaburzona? Oczywiście nie chce ważyć 120kg tylko zrobić plażową sylwetkę zeby nie przeszkadzala mi w tenisie na poziomie amatorskim/powiatowym
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6489 Napisanych postów 62279 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777482
Nie będzie to łatwe bo aktywność fizyczną masz bardzo dużą. Ale jak dieta będzie na odpowiednim poziomie to zbudować co nieco jesteś w stanie.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 37
A jeśli teraz przystopowal z tenisem np.na rok i przez rok budował sylwetke to potem byloby mi pewnie latwiej utrzymać niż budować?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6489 Napisanych postów 62279 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777482
Oczywiście. Żeby budować masę mięśniową musisz trenować siłowo, mieć nadwyżkę kaloryczną i odpowiednią regenerację. Duża ilość tenisa nie pomaga.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 37
To chyba tak zrobie:) teraz stopuje z tenisem robie sylwetke jak uznam że sylwetka jest spoko to wracam do tenisa. Dzięki. I tak w ogóle miałem temat z dietą w odzywianiu a teraz jest not found - dlaczego?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6489 Napisanych postów 62279 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777482
Nie mam pojęcia dlaczego może jakiś problem z tematem jak się sprawa powtórzy to ewentualnie załóż nowy.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 37
Troszkę mnie zasmuciles bo myślałem że dam rade zrobić fajną sylwetke i ciągle grać w tenisa. Z jednej strony tenis jest moją pasją - do tego dochodzą dobre wyniki ale z drugiej również marzy mi się fajna, plażowa sylwetka (dobrze że chociaż nie zamarzylo mi się zostanie kulturysta;) Ale dziękuję Ci za te porady teraz wiem na czym stoję, pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6489 Napisanych postów 62279 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777482
To nie jest tak, że musisz rezygnować całkiem. Tylko 2 godziny dziennie to na prawdę sporo. Jak jesteś w stanie się dobrze regenerować i jeść z nadwyżką kaloryczną to da się budować masę. Ale będzie to utrudnione.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 37
A może to być jakaś zaleta że byłem endomorfikiem i moje treningi nie są bardzo intensywne tzn. Trochę poserwuje odpoczne, potem poodbijam forehand zmecze się to odpoczne - nigdy nie mam tak że się strasznie spoce na tenisie albo coś cwicze z maszyną i ona podaje pilki tam gdzie chce i nie muszę biegać po calym korcie. Poza tym moglbym zmniejszyć jeszcze intensywność i trenowac np. 3h dziennie ale lżej - co o tym myślisz? Mam swoj wlasny kort także to nie problem. No i w zimę trenuje mniej tenisa może wtedy skupić sie na masie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Klatka i barki

Następny temat

Trening siły eskplozywnej

WHEY premium