sfd logo sfd sklep ikona SKLEP z odżywkami

SFD.pl Sztuki Walki

Dodaj odpowiedź

model matematyczny- sporty walki

Wysłana -
Cześć :) studiuję matematykę i na jednym z przedmiotów mamy przedstawić prezentację na podstawie interesującego nas tematu. Naszym zadaniem jest znaleźć artykuł naukowy w którym ktoś się zajął stworzeniem matematycznego modelu czegoś co nas interesuje, no i później na tym modelu omówić jakieś zagadnienia optymalizacji. Zadeklarowałem się że omówię coś związanego ze sztukami walki, będąc przekonanym że na pewno powstały podobne artykuły związane z boksem, zapasami, tkd. Niestety teraz nic nie mogę takiego znaleźć.
Pytanie czy ktoś kojarzy jakąś pracę naukową w której modelowało się cokolwiek związanego ze sztukami walki (cios, rzut, kopnięcie, cokolwiek co da się pod ten temat podpiąć)

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Tak na szybko pierwsze z brzegu: http://imcjournal.com/index.php/en/volume-xiv-2014/contents-number-1/120-improving-the-movements-of-basic-karate-techniques-with-the-use-of-motion-capture-and-mathematical-modeling-the-concept-of-a-research-project Po angielsku, ale Polacy pisali, więc może da się znaleźć po polsku.
Wysłana -
Dzięki :) akurat angielski to nie problem, widziałem wcześniej tą pracę, nie jest to jednak do końca to czego szukam ;/
Wysłana -
Nie wiem czy jest to dokładnie co masz na myśli, ale Krzysztof Ernst podjął temat m.in. sztuk walki w książce "Fizyka sportu".
Wysłana -
Matematyczny model czego? Taktyki i strategii czy ogólnej biomechaniki ruchu? Może HUMAN WEAPON na YouTube?
Wysłana -
Dzięki wszystkim :) Jakby ktoś kiedyś potrzebował czegoś podobnego to najlepsze co mi się udało znaleźć to opracowanie pana Wonga z University of Utrecht ,,Modeling martial arts techniques".
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź