SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

mma na początek ?

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 5180

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzień dobry. Nowa tu jestem, więc proszę na mnie za bardzo nie krzyczeć. ; ) Pytanie dla tych zorientowanych. Mam ok.170cm, ważę troszkę ponad 50kg i chciałabym coś zacząć trenować. Padło na MMA. I w związku z tym moje pytania. Czy w ogóle dam rade? Jakie umiejętności trzeba posiadać na wstępie żeby było łatwiej? Na razie tyle, dziękuję.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 68
Wiesz, moje zdanie na ten temat jest taki że trzeba mieć najpierw swój styl bazowy.

Naprzykład Boks, KB, Muay Thai
Chyba że parterowe - BJJ

Gdy pójdziesz na MMA nie potrafiąc wykonać dobrze ciosu, to nie będą na Ciebie patrzeć jak na kogoś rozwojowego. Musisz się pokazać od początku z dobrej strony.

Ciężki trening = Łatwa walka

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 564
Kompletnie nie zgadzam sie z wypowiedzią nademna.

Sam pare tygodni temu zapisalem sie na MMA, a przedtem nie trenowalem zadnej sztuki walki i widze postepy.

Nikt nie patrzy na mnie inacze, mimo ze trenuje z grupa zaawansowana. Czlopaki sa bardzo mile nastawieni do kazdego nowego rekruta nie zaleznie od umiejetnosci. Jak sama nazwa wskazuje sa to "mieszane sztuki walki" wiec wszystkiego cie naucza jesli bedziesz sie przykladal ale to juz kwestia charakteru...

Podsumowywujac, nie zaleznie czy cos cwiczyles czy nie warto zapisac sie na MMA wiec nie zastanawiaj sie tylko gon na trening :)

Do it, or do not. There is no try

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 68
Ale sam przyznasz, że było by Ci o wiele łatwiej gdybyś znał podstawy boksu i dopiero wtedy poszedł na MMA ;]

Ciężki trening = Łatwa walka

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
Nie ma wymogu opanowania jakiegoś bazowego systemu.
Dobre obcykanie jakiejś płaszczyzny się przydaje, ale nie jest wymogiem. A nawet może przeszkadzać (np. po bjj to w MMA pajęczej gardy czy wciagania do gardy trzeba się oduczać, po boksie trzeba zmienić ustawienie stóp i gardę, po zapasach trzeba zmieniać wykończenia po rzutach itp).
Robiąc trening przekrojowy zasmakujesz wszystkiego i być może sama sobie wybierzesz tę płaszczyznę która Ci się najbardziej spodoba, a potem machniesz ręką na MMA i zostaniesz jednopłaszczynowcem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2449 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 12760
Dokładnie jak wyżej wypad na trening i się nie oraj, że ktoś cie wyśmieje tym bardziej, że jesteś kobietą powoli się nauczysz tego i owego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 3602 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 38012
Idz na trening...a fotke wystawisz?:d
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 44
Nie ma sensu iść od razu na MMA.

Nie nauczysz się dobrze stójki albo parteru na MMA jeżeli nie trenowałeś tego wcześniej.

Chyba że chcesz tak sobie pochodzić i pomachać dla zdrowia to pewnie.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3795 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 16311
Styl bazowy pomaga. Ale MMA rozwija wszystko po trochu. Nikt nie był mistrzem odrazu i wszystko przychodzi z czasem. Ja zaczozołem od taekwondo. i po paru latach zaczołem trenowac MMA i BJJ taek pomoglo mi z rozciagnieciem sie i ogolnie kopnieciami ale jesli zaczniesz trenowac dobrze mma to nauczysz sie wyszystkiego po trochu.
A nikt Cie nie wyśmieje bo po to sa treningi i trenerzy zeby nauczać. Jeśli sie bedą smiac to sory ale to troche nie profesjonalne

"Sky is the limit"
WAR ROGER!CaRwin,Ubereem,JDS,Filipovic!,Barry,Fedor, ARLOVSKI!VITOR!
Pacquiao!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 44
Nie zauważyłem że jesteś kobieta, pewnie idź na MMA poruszasz się trochę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
Etam.
Zawodnicy MMA mają boks gorszy od bokserów, zapasy gorsze od zapaśników, kopnięcia gorsze od karateków, parter gorszy od bjjotowców.
I co z tego?
Nie muszą być wirtuozami jednej płaszczyzny. Muszą radzić sobie w każdej.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kolejna stacja telewizyjna wchodzi z ramówką MMA

Następny temat

Fedor: The Fighting System Of The World's Undisputed King Of Mma - gdzie kupić

WHEY premium