SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

mihooo / Dziennik /No to biorę się za siebie na poważnie. [MASA]

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3335

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 67
Witam,

Jest to mój pierwszy post na tym Forum. Wcześniej ograniczałem się jedynie do jego przeglądania. W związku z tym chciałbym powitać wszystkich Czytających ten wątek :)

Wiek: 22
Wzrost: 172
Waga: 60-62 kg
Ektomorfik
CEL: obecnie MASA, docelowo chciałbym ważyć, za jakiś tam czas, 70-72 kg przy wysportowanej, "żylastej" sylwetce.

Doświadczenie treningowe: w zasadzie brak, od października ćwiczyłem 2-3 razy w tygodniu na siłowni (bez konkretnego planu treningowego ani diety). W ciągu tych kilku miesięcy bywało nieraz, że pierwszy posiłek jadłem dopiero np. 12, a w ciagu dnia jadłem nie więcej niż 4 posiłki :/

Założyłem ten dziennik treningowy, żeby mieć mobilizację do wytęrzonej pracy, liczę na Wasze wsparcie. Będę starał się systematycznie zamieszczać informacje nt. odbytych treningów, diety, postępów, a także zdjęcia.

W ostatnich dwóch latach wakacje spędzałem na wyjazdach zarobkowych. W tym roku zostaję w domu i chcę odpowiednio przepracować ten okres. Pobyt w domu będzie sprzyjał regularnych posiłkom, co 2 godziny, a także odpowiedniej regeneracji w postaci drzemek, a także długiego snu w nocy.

Dieta to podstawa i będę zwracał na nią szczególną uwagę. Tak jak pisałem posiłki co ok. 2h w oparciu o takie produkty jak np. ryby morskie (makrela, dorsz, łosoś), drób, kefiry, tuńczyk z puszki (ale nie za dużo, bo siostra mnie rtęcią straszy), mleko, serki wiejskie i inne tego typu.

Dodatkowo dietę będę chciał wzbogacić o suplementy w postaci:
- Białko Ostrowia WPC80 (po przebudzeniu, przed snem)
- Activita - Massive Gainer
- ZMA na noc
- Omega-3
- Glukozaminę, bo trochę mi "strzelają" stawy :/

Możliwości sprzętowe:
Będę ćwiczyć w warunkach domowych. Ławeczka prosta/skośna, gryf prosty, gryf łamany, hantle.
Planuję zakup drążka. Czy są drążki, które nie niszczą drewnianych futryn?

Trening siłowy 3x w tygodniu (pon, śr, pt):

Zestaw A:
- klatka - wyciskanie płasko 3s (12-8)
- martwy ciąg 3s (12-8)
- wiosłowanie sztangą w opadzie tułowia 3s(12-8)
- barki wyciskanie 2s.(12-8) przed głową (sztanga)
- unoszenia ramion ze sztangą łamaną stojąc 2s(12-8)
- triceps - wyciskanie w wąskim chwycie 2s(12-8)

Zestaw B
- klatka wyciskanie - skos 3s (12-8)
- plecy podciąganie (szeroki chwyt) 3s (12-8)
- barki wyciskanie hantli nad głowę 2s (12-8)
- biceps uginanie ramion z hantlami 2s(12-8)
- triceps „pompowanie" na krzesłach 2s(12-8)

W dni nietreningowe:
2x basen, bardziej w celu odnowy bilogicznej niż wysiłku. 30 minut spokojnego pływania + 15 min rozciągania.
2x tenis po 60 minut.

Chciałbym wystartować ok. 20 czerwca. Póki co mam sesję egzaminacyjną. Uciekam do książek. Będę systematycznie zaglądał i odpowiadał gdyby pojawiły się jakieś uwagi, pytania.

Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 67
Kilka zdjęć:

















Pozdrawiam

Zmieniony przez - mihooo w dniu 2008-06-10 15:03:35

Zmieniony przez - mihooo w dniu 2008-06-10 15:04:13

Zmieniony przez - mihooo w dniu 2008-06-10 15:08:19

Zmieniony przez - mihooo w dniu 2008-06-10 15:09:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1789 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 27290
Za***sita sylwetka na start.
Pytanie nr 1 czy suple juz kupiłes??
I czy mozesz dodac szczególowy rozpis diety.
Co do treningu to moze 5-10-15??
Pozatym Ciezko robi sie mase latem...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 67
pizam88, dzięki za odzew :)

1. Suplementy jeszcze nie zakupione, a co?
2. Dietę dodam jak tylko będzie gotowa.
3. Sam nie wiem. Nie mam dużego doświadczenia z MC i póki pracuję nad techniką nie chcę wykonywać tego ćwiczenia (przy pomiarach 15-10-5) z maksymalnym obciążeniem.
4. Wiem, że lato to nie jest najlepszy okres, ale z drugiej strony będę miał dużo czasu i będę prowadzić zdrowy tryb życia :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 67
Czy pas usztywniający ze skóry Power System (42 zł) jest wart zakupu? Inne propozycje?

Zapomniałem napisać w I poście, że jeszcze 5 razy w tygodniu trening mięśni brzucha na Ab Rakiecie :)

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 329 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2739
Ładna sylwetka, nawet widać już żyłkę na bicepsach (szczególnie na lewym)
Chyba kolejność ćwiczeń nie jest do końca dobra, zdaje mi sie że plecy robi sie przed klata ale możliwe że sie mylę bo już nie raz moja pamięć mnie zawiodła
Jak możesz podaj swoje dokładne wymiary.

Życzę wytrwałości w treningu i wymarzonej sylwetki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2062 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14122
No to sylwetka na start bardzo ;] łapiesz mase i jedziesz ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1789 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 27290
- Białko Ostrowia WPC80 (po przebudzeniu, przed snem)Ostrowia moze byc ale jako uzupełnienie diety jak bedziesz mial diete to mozna bedzie pobawic sie w uzupełnianie białka
- Activita - Massive GainerOsobiscie nie bralełem,ale ten gainer nie zbiera najlepszych opini,Monster mass z BX godny polecenia albo Vital 2 lub 1 Gainabolic tutaj tez jw. wedle braków
- ZMA na nocLepiej apteczne zma wyjdzie taniej
- Omega-3Pasi :)
- Glukozaminę, bo trochę mi "strzelają" stawy :/
tez pasi

Jakies witaminki musowo
-A co do tego pasa to tak wiesz jezeli to dopiero poczatek i ciezary beda małe i jak sam mowi MC nie bedziesz robił wiec jak masz luźne 50 zł to kup albo przeslij na nr.konta XXX. 1325234132 :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 386 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6636
uzupelnij profil!

trening czyni mistrza..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 67
Profil postaram się uzupełnić w weekend.

pizam88, Dzięki za informacje dotyczące gainerów. W wolnej chwili poczytam o Twoich propozycjach.

wiewi0r, OK, ćwiczenia na plecy będą przed klatką.

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 14164 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 53932
Witam

Plan okej ale WTF???

Gdzie są nogi???

"Miota nim jak szatan..."

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy do oceny

Następny temat

Plan do sprawdzenia

Wiecej