SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

migotka - uczy sie zdrowo zyć

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 13112

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 110 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3515
Witajcie!
Od jakiegoś czasu podczytuje Was i jestem pełna podziwu dla każdej z Was.
Długo zastanawiałam się czy zarejestrować się teraz czy poczekać. Moja niepewność wiąże się z tym iż planujemy dziecko, więc nie wiem jak to będzie z treningami i dietą. w drugiej strony moje ciało jest katastroficzne.. waga rośnie przez moje uzależnienie od słodyczy niezdrowego jedzenia. Boje się że podczas po ciąży będę ważyła 100 kg dalej tak jedząc. Dlatego postanowiłam zarejestrować się tutaj i nauczyć się prawidłowo odżywiać.
3 lata temu udało mi się schudnąć 7 kg na diecie Dukana. Robiłam badania przed i po diecie. Wszystko było prawidłowo, dieta mi bardzo odpowiadała. Dzięki tej diecie wiem,że jeśli tylko chce to potrafię się obejść bez słodyczy. Może dzięki Wam uda się z nich zrezygnować już raz na zawsze.. wtedy dietę dukana wydawała mi się idealna .. teraz już wiem ,że był błąd. Teraz jestem jedną wielka tkanka tłuszczowa z wielkim cellulitem.. zero mięśni.. Mady Polak po szkodzie. Mam tylko nadzieje że nie odbiło się to na moim zdrowiu. Staramy się o dziecko od 4 miesięcy... Narazie nic.. Może zmiana diety mi pomoże..
Moje drogie mam nadzieję ,że pomożecie mi wyjść ztego bagna..

ankieta:
Wiek : 28
Waga : 72,5
Wzrost : 170
Obwód w biuście : 96
Obwód pod biustem : 73
Obwód talii w najwęższym miejscu ): 76
Obwód na wysokości pępka :
Obwód bioder ): 106
nad kolanem: 51
Obwód uda w najszerszym miejscu: 65
Obwód łydki : 38
W którym miejscu najszybciej tyjesz : uda, biodra
W którym miejscu najszybciej chudniesz : piersi
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: (jak często) wczesniej aerobik, teraz od czasu do czasu rowerek stacjonarny
Co lubisz jeść na śniadanie: omlet
Co lubisz jeść na obiad : kurczak/ryba + makaron/kasza+ warzywka
Co jako przekąskę : wszystko co czekoladowe
Co jako deser : wszystko co czekoladowe
Ograniczenia żywieniowe : uhm chyba żadne
Stan zdrowia, czy regularnie miesiączkujesz, czy bierzesz tabletki hormonalne : stan zdrowia dobry, miesiączkuje regularnie, nie biorę żadnych lekow
Preferowane formy aktywności fizycznej rowerek, ćwiczenia w domu, siłownia też może być, chociąz nie wiem jak to eidzie w tym dzieckiem
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : dawnoo temu spalacze tluszczu
Stosowane wcześniej diety : 8 lat temu dieta nieskokaloryczna- wtedy schudłam 9 kg oraz Dukan- 3 trzy lata temu, waga teraz wróciła to początkowej


w tej chwili jem wszystko, nie ograniczam, sie z niczym, szczegolnie jesli chochi o slodycze. do prazy robie zdrowe posilki ( kurczask, ryz warzywka, salatke warzywna z łosoiem)
Jestem raczej gruszka, brzuch miałam raczej zawsze płaski i nie miałam takich boczków, pewnie wahania wagi zmieniły moje ciało. Poza tym mam wielka pomarańczową skórka na tyłku i udach, na zdjęciu tego ąz tak nie widać. ;/ poza tym mam nadmiar skóry..wszędzie..
Teraz na zdjęciach widzę nie nie am prawie pośladków... dziwnie wyszedł mój tyłek..
Wiem, jestem krzywa. w podstawówce chodziłam na zajęcia korekcyjne...

z diety Dukana została mi słabośc do otrębow.. codziennie rano dodaje je do omleta.. Tutaj przeczytałam kilka złych rzeczy na ich temat ( chociaż, znalazłam dzienniki dziewczyn na starym forum sprzed kilku lat i tam każdy jadł otręby) .Otręby będę musiała zastąpić płatkami.

Bardzo proszę o radę, jaki rozkład będzie dla mnie idealny i co powinnam jeśc aby to nie przeszkodziło w zajściu w ciążę.
Mysłałam nad 1700 kcal, 120-130g B/120g W/80g T
wiem, że:
nabiał max 150g
warzywka krzyżowe
fruktozy max 25g
w ostatnim posiłku unikać węglowodanów

Ostatnio też w jakim dzienniku przeczytałam aby nie smażyć na oliwie ( oliwe używac do sałatek.)?
To co uzywac do smazenia? smalec, olej kokosowy?

kurde troszke długi ten post, ale chciałam wszystko napisac chociąz i tak pewnie zapomniałam 50% tego co chciałam napisać.
moje zdjęcia:



Zmieniony przez - migotka w dniu 2012-06-08 21:42:40

Zmieniony przez - migotka w dniu 2012-06-08 21:45:06

Zmieniony przez - obliques w dniu 2014-02-11 18:43:55
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 110 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3515
02.09/2012
suplementy:
kwas foliowy, magnez, tran

ruch:
spacer po lesie 2h

jedzonko:


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam

No, niunia, swojej płodności to na pewno tym dukanem nie pomoglaś Samice szczurów trzymane na diecie białkowej stają się bezpłodne
Patrząc na sylwetkę również widać, że ta cudowna kuracja zostawiła swój ślad. Poprzednio miałaś sylwetkę estrogenową: wąska talia, mocniejszy dół, krągłe biodra, dobra tolerancja węglowodanów. Obecnie, po Twojej sylwetce widac, że masz problem z gospodarką insulinową (boczki), kortyzolem (brzuch) i tarczycą (tłuszcz na żebrach)

Tu się trzeba bardzo przyłożyć i z dietą i z suplementacją. Napisz no jakiś swój dotychczasowy jadłospis; nie musi być kaloryczności, interesują mnie same produkty w posiłkach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 110 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3515
Martucca dziękuje za szybka odpowiedz
Zdaje sobie sprawe,że skrzywdziłam się...

jadlospis srodowy( dzien w pracy) :
1. omlet (2 jajka+ 3 lyzky otrebow+ warzywa
2. w pracy: przewaznie salatka warzywa ( salata, pomidor, ogorek + kurczak lub loso wedzony),lib kanapka z chleba razowego z pasta rybna lub salatka gotowa + kawa z mlekiem i slodzikiem
3. pracy: odkad podczytuje forum to stara sie jesc zdrowy obiad tj ( kurczak, makarom razowy/kasza plus warzywka)+kawa z mlekiem i slodzikiem
4. domowa pizza, cola
miedzy posilkami jakies slodycze zawsze sa..

Piszac to usiawodmiłam sobie ze jem malo zdrowego tluszczu...
Bywaja dni gdzie slodycze śa moimi głownymi posilkami..
moja zmora jest wieczorne podjadanie.. jeden baton dwa batony..

Dziś: ( dzien wolny)
1: omlet z otrebami ( zawsze go jem)
2: dwie kanapki z chleba razowego , szynka, warzywka, lody
3. obiad zupa warzywna
4.: dokonczyłam pizze domowa.
5. kolacja truskawki

przewaznie w niedziele to obiad u rodzicow lub tesciow ( rosol + drugie danie,tj ziemniaki kotlet surowka)

Jestem gotowa na wszelkie zmiany!!
Bo musze sie zmienic.
Martucca
Witam
Obecnie, po Twojej sylwetce widac, że masz problem z gospodarką insulinową (boczki), kortyzolem (brzuch) i tarczycą (tłuszcz na żebrach)



kurde to brzmi groznie...







Zmieniony przez - migotka w dniu 2012-06-09 06:41:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130653
brzmi groźnie, ale nie beznadziejnie. Dobrze, że tu trafiłaś. Wiele lasek w tym dziale, dzieki pomocy Szefostwa odzyskalo nie tylko figury, ale i zdrowie i marzenia. Będzie dobrze, kibicuje i zycze powodzenia.

Zmieniony przez - kocio2009 w dniu 2012-06-09 08:21:51

Stop wishing start doing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 256 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3703
Również będę kibicować. Powodzenia!

Najtrudniejsza jest walka ze samym sobą.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 110 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3515
kocio2009 dlatego sie tutaj zapisalam i nie smialo prosze o pomoc. Naprawde Szefostwo odwala dobraa roobte ;)
dziekuje ;)


niger dziękuje! :)


Dzis na sniadanko standardowo omlecik ( 2 jajka i 3 lyzki otrebow ( juz koncze opakowanie i nie bede tego jadła)
Musze zaopatrzec sie w platki owsiane ( tak?? czy zarodki?)
W wolnej chwili prosze Szefostwa o wytyczne co moge jesc :) to odrazu kupie wszystko ;) suplementy tez ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130653
przeczytaj to- bedziesz miala pogląd jak komponować michę: https://www.sfd.pl/[art]_Co_jedzą_Ladies_SFD_-t752315.html  platki owsiane OK

Stop wishing start doing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 110 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3515
kocio2009czytalam czytalam, nawet wydrukowalam ;)
tylko nie wiem jaki rozklad mam przyjac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 507 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5605
Migotka dziękuję za odwiedziny Trzymam kciuki za redukcję i przede wszystkim za owocne starania o maluszka Słuchaj Szefowych a ani się obejrzysz jak będziesz szczupłą, przyszłą mamą

Nie musisz być perfekcyjny na starcie ale musisz wystartować, żeby kiedykolwiek osiągnąć perfekcję

Moje zmagania :)
http://www.sfd.pl/Anani/redukcja/pods._str._43-t831426.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 701 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10356
no i ja od siebie dodam, że masz za mały stanik...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 3448 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 31332
trzymam kciuki
I chciałam napisać to samo co Mathilda - stanik kategorycznie za mały i za luźny w obwodzie - dobierz prawidłowy, bo krzywdzisz swój biust
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Odtłuszczanie pączka - redukcja!

Następny temat

Chce schudnac z nog! Help!

WHEY premium