SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

masa + silownia

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 9543

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

22

Waga

82-84

Wzrost

204

Staż treningowy

pierwszy raz silownia, wczesniej "czasem" pompki

Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często)

na czas treningu zawieszam buty na kolku, do tej pory pilka nozna

Ograniczenia żywieniowe (uczulenia, choroby)

brak

Stan zdrowia

zdrowy jak kon :)

Stosowane wcześniej diety (rozklad białko/ węglowodany/ tłuszcze)

brak

Wrażliwość na stymulanty

brak

Możliwosci finansowe

dieta- do 20 zl dziennie, suplementy do 80 zl na miesiac

Cel/problem/opis

posiadanie swietnie wyrzezbionego ciala
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 106 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1906
Witam. Mam 22 lata, 204 wzrostu i waze 82-84 kg.. widac mi zebra, jestem strasznie chudy, wrecz masakrycznie.. Wykupilem karnet do pura na rok, i licze ze uda mi sie zrobic jakis efekt przez ten czas. Co oczekuje? Odrazu mowie ze nie chce robic z siebie ponad dwumetrowego swiniaka, koksa czy nie wiem kogo, chce bardziej rzezby.. chce miec w miare lapke ( mam 30 cm, a tak 36-40 nie bylo by zle) bardzo fajnie urzezbiona klate oraz urzezbiony brzuch :) chce typowo swietnie wygladac. Zapewne sadze iz do rzezby pierw trezeba bedzie zrobic mase, o ktora mi strasznie trudno, bo mam ekspresowa przemiane materii. Co do mojej aktyuwnosci poza silownia, to od 10 lat trenuje pilke nozna, 2 razy trening w tygodniu + mecz w weekend, ale na czas roku by nie rpzeszkadzac w silowni jestem w stanie zawiesic buty na kolku by zobaczyc efekt, czysty efekt prfzez nic nie zaklucony. Co do kasy, posiadam okolo 20 zl dziennie na jedzenie + okolo 80 zl miesiecznie na ewentualna suplementacje( silownia jest juz oplacona z gory na rok). Dostalem od kolegi ktory jest trenerem personalnym plan, ale sadze iz wykracza on ponad moj budzet i szczerze, nie wiem czy jest dobry i tu chcialbym poprosic o ocene jego
Plan:
1 Posiłek 7:00
7 białek jaj + 100g płatków owsianych (może być 30g izolatu białka )
2 Posiłek 10:00
180g piersi z kurczaka + 100g ryżu + warzywa (garść)
3 Posiłek 13:00
180g piersi z kurczaka + 100g ryżu + warzywa (wołowina gramówka zachowana )
4 Posiłek 16:00
180g piersi z kurczaka + 100g ryżu + warzywa
5 Posiłek 19:00
180g piersi z kurczaka + 100g ryżu + warzywa (Ryba gramówka zachowana, Tuńczyk albo łosoś )
6 Posiłek 22:00
210g piersi z kurczaka
Do tego preparat witaminowy
0 Alkoholu
0 Cukru
0 Podjadania
4L wody dziennie
Warzywa fasola zielona – żółta , brokuły, ogórek , pomidor świeży , kalafior

Otoz co do tej diety mam kilka obiekcji, ktorych niestety autor nie ma czasu mi wyjasnic a ja potrzebuje zaczac wszystko od poniedzialku. otoz, czy np do tych nplatkow mleko tez i ile jego ? czy kurczak smazony, czy w jakiejs panierce itp? czy z napojow nawet do obiadu to tylko woda i czy gazowana czy niegazowana, mineralna czy zrodlana ? oraz co np z herbata i ewentualnie jej slodzeniem jak i kawa badz energetykiem? ( czesto na rano chodze do pracy wiec czasem jest to niezbedne :) )
TO w kwestii diety. w kwestii suplementacji mam zaznaczone ze mam zarzywac preparat witaminowy, aminokwasy i bialko i jak chce to jeszcze carbo, wiec pytanie, co moge przykladowo zarzywac i w jakich ilosciach i kiedy, oraz ile to w przeliczeniu na miesiac wychodzi? ewentualnie co innego albo co wyrzucic ? ostatnie pytanie to odnosnie treningu. Kumpel jest w innym miescie i nie bedzie mogl mi przyjechac i pokazac, a trener osobisty w purze to koszt 100 zl za wizyte a na takie cos nie moge sobie pozwolic przy marnej pensji. Wiec pytanie, jaki ma byc plan cwiczen, ile razy w tygodniu, kiedy( preferuje rano godzina 10 co dwa dni, bo mam na popoludnia co 2 dni), jakie cwiczenia oraz jak z rozkladem posilkow jak w te diete dolacze cwiczenia.?
Licze na pomoc z waszej strony, bo to forum to moja ostatnia deska ratunku. Podsumowujac potrzebuje oceny mojego planu, poprawek w nim jezeli jest to konieczne, oceny proponowanych mi suplementow wraz z opisem kiedy i ile brac oraz przykladowych produktow by lacznie sie do max 90 zl na miesiac wyrobic, ulozenia planuy treningowego oraz umiejscowienia go w mojej diecie w godiznie ktora proponowalem ( zapewqne bedzie zmiana diety drobna wtedy).
Pozdrawiam potrzebujacy i zdesperowany gonzo910
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 106 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1906
hmm bialko to dopiero za poltora miesiaca niestety, carbo jestem w stanie kupic po 10 sierpniua, bialko jest drosze, wiec dopieor po 10 wrzesnia bym sobie zakupil
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ta dieta jest bardzo monotonna. Za dużo białka, za mało (praktycznie brak) tłuszczy.
Lepiej będzie jak sam ułożysz sobie dietę bazując na tym co przeczytasz w poniższym linku (tematy odżywiania oraz treningu)

https://www.sfd.pl/######_Najważniejsze_tematy_dla_JUNIOR_a_!!!!!_######-t834427.html

Supli na razie Ci nie potrzeba, a ten trener nie bardzo się wysilił tworząc tą "dietę"

Zmieniony przez - paramaribo2 w dniu 2013-07-11 13:31:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 106 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1906
Ja wlasnie strasznie nie wiem, ale nie ogarniam ulozenia diety w odpowiednich proporcjach.. a naprawde wydanie prawie 100 zl u dietetyka na ulozenie diety jest koszmarem.. co do aktywnosci mojej to dodam, ze do rpacy jezdze 10 minut szybko na rowerze, oraz rekreacyjnie na nim z 1 raz w tygodniu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
stworzenie sobie diety to nie jest trudna sprawa, wystarczy poczytać kilka tematów, coś skleić, wrzucić tutaj i my poprawimy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W podwieszonych masz zbiór linków - nic trudnego jak kolega wyżej napisał 'poczytać' i coś sklecić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 106 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1906
ok, jutro badz w sobote poczytam to i owo i sprobuje cos uklecic sam, wtedy tu napisze swoj wynik :) a ktos moglby mi pomoc w pozostalych aspektach? bo na razie poruszon zostala sama dieta ;/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
w tym samym linku co Ci podałem poszukaj sobie tematu (wśród TRENING) o treningu FBW. Idealny na początek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 106 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1906
a ewentualne suplementy na poczatek, ktore pomoga cos ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 605 Napisanych postów 36399 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 297123
witaminy i minerały możesz zakupić

Dziennik treningowy - http://www.sfd.pl/[DT]_Ozzy__Get_big_or_die_trying-t1037943.html

I don't miss workouts, i don't miss meals, because this is what i love to do :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Do płatków spokojnie możesz dodać mleko jeśli możesz je pić, woda tylko niegazowana, kurczaka możesz sobie gotować, możesz też smażyć na oliwie, co do kawy to jest ok, herbatę możesz sobie słodzić (ja słodzę i żyję ), trening jak najbardziej na początek FBW, i tak j.w. straaaasznie monotonna dieta
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Roczne przygotowanie do testów.

Następny temat

prosze o pomoc/rady

Wiecej