SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

mam nadcisnienie 150/60. czemu cisnienie rozkurczowe takie male?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 44229

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 67 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1235
/60. czemu cisnienie rozkurczowe takie male? jakie moga byc przyczyny takiego nadcisnienia skurczowego, i normalnego cisnienia rozkurczowego?? nie biore zadnych sterydow, nawet zadnych odrzywek. mam 17 lat. lekarz mowil ze nadcisnienie ogolnie moge miec: samoczynnie, zwiazane ze wzrostem, przez stres. ale czemu jest skurczowe jest za duze a rozkurczowe normalne??pozdrawiam, Feders
4
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Witam


Nie zawsze odczuwamy objawy wskazujące na nadciśnienie tętnicze, a może je podnosić wiele czynników takich jak : używki, stres, zła dieta, ciężka praca. O nadciśnieniu najczesciej mówimy gdy parametry skurczowe i rozkurczowe siegają powyżej 140 mmHg dla ciśnienia skurczowego oraz powyżej 90mmHg dla ciśnienia rozkurczowego.


Nadciśnienie może mieć 3 stopnie :


-I stopień łagodny, 140-159 mmHg dla wartości skurczowej, 90-99 mmHg dla wartości rozkurczowej,
-II stopień umiarkowany, 160-179 mmHg dla wartości skurczowej, 100-109 mmHg dla wartości rozkurczowej,
-III stopień ciężki, powyżej 180 mmHg dla wartości skurczowej, powyżej 110 mmHg dla wartości rozkurczowej.


Zachęcam do wizyty u specjalisty i wykonania odpowiednich badań. Nadcisnienie może mieć katastrofalne skutki dla naszego zdrowia czy nawet życia, gdyż może wystąpić udar mózgu czy zawał . Dlatego nie można lekceważyć żadnych symptomów.



Pozdrawiam





Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2018-01-21 16:10:06

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4424 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
1. archiwum - temat wałkowany wielokrotnie
2. lekarz dobrze Ci powiedział (zapomniał może o nadwadze)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 67 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1235
nadwagi to ja nie mam - waze 72 kg przy 179 cm wzrostu.czy takie nadcisnienie powiedzmy 150/90 gdyby sie utrzymywalo przez 6 miesiecy mocno oslabi serce?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4424 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
ludzie zyją z większym po kilkadziesiąt lat.

niepokojące może być to, że takie wartości cisnienia osiągasz w wieku 17 lat. ale tu już musi działać Twoj lekarz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 67 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1235
no tak, zyc zyja ale w jakim stopniu w % takie nadcisnienie (powiedzmy 150/90) "dzialajace" przez pol roku oslabi serce? dodam jeszcze ze plywam amatorsko (czasami po 14 km/tydzien) od okolo jednego roku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
takie cisnienie w takim wieku spoczynkowe nie jest za dobre idz do leakrza
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 734 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25376
Wiesz,w twoim wieku,a nawet troche później też tak miałem,tzn potrafiłem mieć nieraz 150/70 lub coś w podobie.I lekarz powiedział mi mniejwięcej to samo.No jeszcze kazał ewentualnie ograniczyć sól.I tyle.Teraz niby mam normalne,ale też wystarczy jakiś stesik,a skurczowe zaraz idzie w gore,no ale potem znow szybko wraca do normy.Wracając do Ciebie - oczywiście możesz iść do innego lekarza,ale skoro rozkurczowe jest takie niskie - to pewnie ten miał racje.Pozatym mozesz miec tzn " zespol bialego fartucha" -jakos tak to sie nazywalo - jesli najwyższe cisnienie wychodzi Ci u lekadza(ale jak poprostu ktos inny Ci mierzy) - to też jest poprostu rodzaj stesu,a taka różnica ciśnień mogła by na to wskazywać.
P.s. Zmiesz sobie pare razy cisnienie po treningu(tak gdzieś z godzine po,jak już odpoczniesz,jak będzie bardziej normalne to znaczy,że winny był jednak stes.)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
coś mi sie kiedyś obiło że duza różnica pomiedzy skurczowym a rozkurczowym o może być manifestacja jakiejś choroby ...

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 67 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1235
lekarz mi przepisal lek inhibace 1mg jeden raz dziennie tabletke. w ulotce nie ma przeciwwskazan przeciwko jakiemukolwiek treningowi. lek ten zawiera cilazapril - czy w zwiazku z tym moge bez obawy trenowac??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4424 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
trenigni siłowe i nadcisnienie nie idą w parze.
ale wszystko zależy co i jak ćwiczysz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 242 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2121
Witam. Mam dokladnie taki sam problem. Czy przyczyna tego moze byc podatnosc na stres. W moim przypadku - jestem dosc nerwowy :P. Gdy przyjde do domu i poleze przez godzinke spada do wartosci okolo 130. Jakies moze tabletki na uspokojenie by sie przydaly? Trudno mi ocenic. Aha jak powinno sie mierzyc cisnienie? Z reka polozona plasko na stole czy lekko zgieta. Wartosci w obu przypadkach sa rozne. Tj. Przy lekko ugietej rece wartosci sa nizsze. Dodatkowoa gdy leze cisnienie mam zawsze prawidlowe. Any ideas?
2

Don't judge each day by the harvest you reap but by the seeds you plant.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Brylantyna

Następny temat

Mam wielki problem z oczami

WHEY premium