SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

mam mętlik w głowie na temat treningu proszę o pomoc

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6257

Ankieta

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 75 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 705
Witam
Trenuję już dosyć długo i przestaję widzieć postępy. Pisałam już kiedyś na forum miałam odwieczny problem z dążeniem do innej wagi, ale to już przeszłość. Miałam problem z miesiączką, bo w tamtym roku zeszłam poniżej 52 kg chociaż wydawałoby się, że przy wzroście 161 to wcale nie mała waga a jednak. Teraz okres wrócił chociaż nie jest regularny, ale musiałam przytyć do 54 kg. Trenuję 4 razy w tygodniu i łatwo nabieram tkanki mięśniowej trochę gorzej z gubieniem tłuszczu. Mój dylemat polega na tym, że nie wiem jak trenować brzuch i dolne części ciała. Mam dosyć szeroką talię i to od zawsze prawdopodobnie taka budowa, brzuch mam silny, ale nie wiem jak często i jak mocno go trenować żeby nie przesadzić. Ćwiczę go 5 razy w tygodniu, bo jeśli tyje to raczej idzie mi w brzuszek. Drugie pytanie to nogi i pośladki, trenować je z dużym obciążeniem czy z mniejszym trener polecił mi tylko wykroki ze sztangą odwodzenie i przywodzenie ćwiczenie na tył uda i jedno na pośladki. Tyłek mam raczej okrągły zależy mi tylko na jędrności nie wizualnym powiększaniu mięśni. Podobnie jest z udami ładnie nabierają masy jeśli się do nich przyłożę, a tego też wolę uniknąć. Biegam 3 razy w tyg po 40 min i raz w tygodniu jestem na spinningu. jem 1600 -1700 kcl.
Jadłospis:
rano placek z płatków owsianych 40 gr jajko trochę mleka i siemie lniane smażony na teflonie do tego bieluch i trochę owoców sezonowych i orzechów
II śniadanie 2 kromki chleba żytniego pieczona pierś z kurczaka kilka plasterków warzywa
Przekąska jogurt naturalny parę rodzynek trochę otrębów i orzechów
Obiad ryba albo mięso (indyk, wołowina) lub ryba na parze warzywa czasem ryż brązowy lub kasza, oliwa
po treningu kromka chleba żytniego z białym serem
kolacja ryba z pary warzywa (fasolka zielona albo brokuł) lub jajko sadzone na teflonie i warzywa.
Czytam Wasze posty artykuły i sama już nie wiem...
Moje wymiary:
biust 86
talia 66-67
biodra - 90
udo - 51-52
łydka - 35
tłuszczu 2 lata temu miałam 17 % przy wadze 53 kg.
W tym roku planuję zajść w ciążę chce być w dobrej formie, a przede wszystkim uniknąć zaburzeń cyklu.


Zmieniony przez - Arachis w dniu 2011-06-04 15:34:11

Lunia

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 75 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 705
Mam pytanie do bardziej doświadczonych czy trening A i B mogę robic co drugi dzień i czy będzie bardzo źle jak czasem zrobię dwa dni przerwy czasem wracam tak pózno z pracy że nie mam czasu już iść na siłownie, ale nigdy nie robie przerwy dłuższej niz dwa dni pod rząd.

Lunia

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Hej

Daj zdjęcia sylwetki i ankietę, której wzór znajdziesz w naszym regulaminie
No i dietę wpisz do naszego Dziennika Dietetycznego:
www.dietetyk.sfd.pl

Obawiam się, że będziemy musiały Ci wszystko w głowie poprzekładać i przekonać Cię do zmian (zwłaszcza w diecie, bo ta leży i kwiczy), jeśli będąc w obecnym stanie chcesz w ciążę zajść...


Zmieniony przez - Martucca w dniu 2011-06-04 16:19:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 75 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 705
Wiek : 34
Waga : 54
Wzrost : 161
Obwód w biuście : 86
Obwód pod biustem : 75
Obwód talii w najwęższym miejscu : 66
Obwód na wysokości pępka : 67
Obwód bioder : 90
Obwód uda 52
Obwód łydki 35
W którym miejscu najszybciej tyjesz : brzuch i pośladki, uda
W którym miejscu najszybciej chudniesz : biust
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: (jak często) 4 razy w tyg aeroby 3 razy siłownia
Co lubisz jeść na śniadanie: płatki owsiane
Co lubisz jeść na obiad : mięso albo rybę
Co jako przekąskę : owoce suszone orzechy
Co jako deser : czekolada :)
Ograniczenia żywieniowe : sól
Stan zdrowia, czy regularnie miesiączkujesz, czy bierzesz tabletki hormonalne : miesiączki nieregularne ale coraz lepiej
Preferowane formy aktywności fizycznej jogging rower siłownia
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : kiedyś thermo speed białko
Stosowane wcześniej diety : 1400 kcl rok temu

Lunia

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 75 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 705
zdjęcie muszę zrobić a ten dziennik uzupełnie z tym, że rewelacji pewnie nie będzie:(( bo jem jak jem:(

Lunia

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
hmmm.. ale jaki jest cel twoich treningów
Bo zadajesz pytania a nie wiemy po co cwiczysz? Tylko po forme?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 75 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 705
Po pierwsze to lubię trenować, chce również dobrze i zdrowo wyglądać mieć ładne ciało, o które z racji wieku coraz trudniej.

Lunia

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
bo jem jak jem

No właśnie Patrząc na to co napisałaś powyżej, nie dziwi mnie, że massz problemy z okresem. Kobiecie potrzeba TŁUSZCZU. 1g/kgmc ciała to mini-mini-minimum. Optymalnie byłoby 1.5g.
Wpisz tą dietę do tego dziennika, bo ja tam 1700kcal nie widzę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 75 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 705
Tylko proszę o instrukcję mam kliknąć na dziennik wpisać posiłki i skopiować do postu?

Lunia

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
To dlaczego sie przejmujesz ilością powtórzeń i dlaczego robisz tyle brzuszków
by utrzymać ładne cialo wystarczy trenować 3h w tygodniu i wcale nie potrzeba spędzac godzin na robieniu brzuszków.

popraw diete
IMO
podnies tluszcz do 30-40% ok 30% bialka i odpowiednio zdrowych ww

Zmieniony przez - obliques w dniu 2011-06-04 16:53:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 75 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 705
bo własnie z braku wiedzy wydawało mi się, że skoro brzuch to moja słaba strona muszę go trenować mocno i często.

Lunia

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
miesnie brzucha sa jak kazde, starczy im raz w tygodniu, lub jezeli robisz na siłowni ćwiczenia złożone to nawet i tego nie trzeba , sporadyczne ćwiczenia starcza.
Raz ze brzuch "cwiczy" non stop, dwa ze jego miesnie rownież mozna powiekszyc a wiec zwiekszyc obowd pasa, dwa ze jezli nie masz tam tłuszczu to nie da sie zmniejszyć obwodu bo warunkuje go uklad zeber w klatce piersiowej
Proszę ja przed ciąża mialam 60cm w pasie po ciazach 65cm i nie da sie mniej.
Chcesz optycznie zmniejszyć pas musisz poszerzyć plecy

My generalnie w temacie cwiczen silowych preferujemy troche walki z ciezarem, wiec machanie ciagle tych samych 15 powtorzen to słabo
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

wsparcia moralnego mi trzeba :) powrót do formy

Następny temat

selene211/zaczynam po długiej przerwie...

WHEY premium