SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

mala waga duza sila

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 15957

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez p-aR-ker z działu Strongman.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 66 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 647
mam pytanko jakim treningiem i jak osiagnac jak najwieksza sile np na klatke przy jak najmnieszym przyroscie masy ciala ???

...i zeslal ich Bog na Ziemie by siali zament i zniszczenie

...i zeslal ich Bog na Ziemie by siali zament i zniszczenie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 66 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 647
po krutkiej nieobecnoosci powracam na forum i nie sadzilem ze ten temat zostanie tak szeroko rozwiniety moze nie dokonca trzymajacy sie tematu ale uwazam ze toczacy sie w dobrym kierunku musze nadrobic jeszcze kilka wypowiedzi ale narazie .p-ar-ker niezle sie nagadales no i nietylko ty pozdrawiam mocazy

...i zeslal ich Bog na Ziemie by siali zament i zniszczenie

...i zeslal ich Bog na Ziemie by siali zament i zniszczenie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 17167 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 56957
Metoda ciężkoatletyczna - czyli ta którą stosują trójboiści - polecam wizytę w dziale trójbój siłowy, wszystko ci tam wytłumaczą - albo mozesz poprosićo przeniesienie tego posta właśnie do działu poświęconemu trójbojowi, wtedy wszystko ci tam wytłumaczą.

Leniwy Kafiozo Kruszek
"When the flood calls, you have no home, you have no walls"

Wesoły wegan :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1741 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 27250
Kruszek masz racje w 100%.
Tylko pytanie czy nie lepiej troche zyskać wagi która może przełożyć sie na wiekszy wzrost siły?


Power comes from God.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4054 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10579
Wicherku, jest coś takiego jak OPTIMUM. Oznacza to, że dla pewnych zmiennych istnieją wartości optymalne. Również dla masy i dla siły. Niekoniecznie musisz hamować rozwój masy. Najlepiej osiągnąć maksymalną siłę przy optymalnej dla siebie masie. Nie spojrzałem na twój profil, bo dane nie zawsze są prawdziwe albo ich nie ma wcale.

Co dla ciebie jest największą siłą? Siła ogólna w przeróżnych ruchach, jak np. w strongmenach, czy też siła wyspecjalizowana jak np. w technicznym wyciskaniu z klatki? Weź pod uwagę, że zawodnik wyciskający 200 kg w dużym mostku może nie wycisnąć 180 kg gdy leży płasko jak większość zawodników. Wyciska więcej niż ktoś leżący płasko, ale mający 190 kg w wyciskaniu, lecz siłe ogólną mm. klatki piersiowej i prostowników ramion może mieć mniejszą od tego gorszego zawodnika.

Generalna zasada: wraz ze wzrostem ciężaru maleje ilość powtórzeń w serii i maleje wzrost masy mięśniowej. Najlepsze rezultaty siłowe osiąga się (ale tylko zawodnicy po kilku latach treningu!) robiąc 1 (słownie: jeden) ruch w serii i dochodząc do 90-100% ciężaru maksymalnego. Trzeba być do tego dobrze wytrenowanym - technicznie i siłowo!

Na siłę nie rób ćwiczeń wyizolowanych. Stosuj tylko ćwiczenia wielostawowe, np. przysiady, wyciskanie nogami na suwnicy ukośnej, wyciskanie w leżeniu, martwy ciag, podciąganie sztangi do brzucha w opadzie, unoszenie przedramion ze sztanga (zginacze ramion), francuskie wyciskanie, wyciskanie ponad głowę siedząc, skłony tułowia w przód ze sztangą na barkach.

Jako serie docelowe nie wykonuj więcej powtórzeń niż 5. Najlepiej trzymaj się 3-4 powtórzeń w serii, okresowo zwiększając ciężar i zmniejszając ilość powtórzeń do 1-2 ruchów.
Serie możesz wykonywać na jednakowym ciężarze, np. 4-5 serii po 3-4 ruchy, albo w każdej serii zwiększać ciężar wykonując tez po 4-3 ruchy. W różnych okresach treningowych możesz wymieniać te sposoby.

Poza tym musisz stosować zbilansowane odżywianie, tzn. takie które pokrywa ci w całości zapotrzebowanie energetyczne i odzywcze. Ale nie więcej! Żeby uniknąć zbyt dużego przyrostu masy ciała (mięśniowej i tłuszczowej).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1741 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 27250
Nic dodać nic ująć , Parkerze

Power comes from God.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 66 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 647
dzieki za porady stosowalem wlasnie tego typu treningi i mialem znaczne rezultaty silowe . ciekawi mnie jeszcze taki system jak powolne opuszczanie ciezaru okolo 15 kilo ciezszego na klatke od maximum wycisniecia .Wiem ze miesnie wykonuja ciezsza prace przy powolnym opuszczaniu niz przy podnoszeniu i wieksze cizary pobudzaja uklad nerwowy i przyzwyczajaja organizm do duzy czciezarow . stosowanie w tygodniu jednego treningu typowego takiego jak powyzej oraz opuszczania duzego ciezaru np 3serie po 1 powtorzeniu na laweczce poziomej jest miarodajne?


...i zeslal ich Bog na Ziemie by siali zament i zniszczenie

...i zeslal ich Bog na Ziemie by siali zament i zniszczenie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4054 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10579
Tak, można je zastosować na ciężkim treningu. Tylko ostrożnie! Kiedy sam opuszczałem większe od maksa ciężary i nie złapałem regeneracji na zawody, to pomimo lekkiego w opuszczaniu ciężaru nie mogłem go wycisnąć! Przeliczyłem się z regeneracją. Dlatego trzeba ocenić swoje możliwości, żeby się nie przejechać.

Co do opuszczania... Musi byc ono silnie kontrolowane. Ruch opuszczania 6-8 sekund. Bo dużo ćwiczenie nie da. Miałem kumpla, który opuszczania robił do 200 kg, a wycisnąć był w stanie tylko 130 kg! Godna podziwu wystrzymałość stawów i ścięgien. Ruch odbywał się za szybko, więc i mięsień nie reagował przyrostem siły.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 66 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 647
mam jeszcze pytanko znasz moze osobiscie osoby podnoszace cos kolo 140 kilo moze wiecej przy wadze cos kolo 75 kilo . bo pewne osoby stwierdzaja ze jest to niemozliwe i tylko tak z ciekawosci pytam jakie jest twoje zdanie na ten temat

...i zeslal ich Bog na Ziemie by siali zament i zniszczenie

...i zeslal ich Bog na Ziemie by siali zament i zniszczenie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4054 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10579
Znam osoby wyciskające 170 kg przy wadze około 60 kg i wyciskające około 180-190 przy wadze około 67,5. Znam też osobiście jedną, której niewiele zabrakło do 227,5 kg w tej kategorii wagowej.

Zapewniam cię, że to wszystko jest możliwe! Mają oczywiście swój wiek i lata treningu za sobą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 66 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 647
dzieki p-ar-ker o to wlasnie mi chodzilo

POZDR wicherek

...i zeslal ich Bog na Ziemie by siali zament i zniszczenie

...i zeslal ich Bog na Ziemie by siali zament i zniszczenie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4054 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10579
Dwóch takich co wyciskają po 145 kg w kat. 60 kg (na zawodach) możesz obejrzeć pod adresem: https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=82341 .
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ELIMINACJE DO PUCHARU POLSKI STRONG MAN 2003

Następny temat

IV MISTRZOSTWA W WYCISKANIU W BIELAWIE

WHEY premium