SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

mój problem :/

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 837

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2
cześć!
Zanim przejdę do rzeczy kilka słów wstępu.

Przygodę z siłownią zacząłem w wieku 22 lat (2006 rok na wakacje). Wówczas ważyłem niecałe 70 kilo przy wzroście 186cm. .. czyli taki szczypior byłem :). No teraz waże 91 kilo

(+/- 1kilo). Nie chodzę na super wypasioną siłownię tylko taką piwniczną że się tak wyrażę. I teraz o co mi chodzi. Przez ponad rok czasu robiłem klatę z rozstawem dłoni bliskim

95cm (węzej złapać stojaki nie pozwalały). To był jak teraz patrzę poważny błąd ponieważ rozrosła mi się zewnętrzna część klaty a o środkowej lepiej nie wspomnę. Jakiś miesiąc

temu (zmiana warunków) zaczałem robić z normalnym rozstawem (to chyba normalny dłoni ~80cm. No i jak robie to czuje że troche inaczej mi to wszystko idzie podczas ćwiczeń bo

inaczej czuć klatkę. Przez dłuższy czas mój trening wyglądał tak:

4 serie skos - sztanga
4 serie prosta - sztanga
4 serie brama

2 pierwsze pozycje zmieniałem pozycjami co jakiś czas. Brama zawsze była na końcu. Jakoś rozpiętek nie trawiłem. Ostatnio jednak zmieniłem nieco rozpiske i wygląda tak:

1 tydzień - sztanga:
4 serie prosta
4 serie skos
4 superserie(10 ruchów na bramie + 10 ruchów rozpiętek + 10 ruchów na prostej)
2 tydzień to samo tylko że hantlami wyciskam
i tak na zmianę treningi raz sztangą raz hantlami


Czy doradzi mi ktoś czy powinienm brać sztangę jeszcze wyżej i czy może robić tylko na skosie czy jak bo to normalnie moja pięta achillesowa która mnie bardzo irytuje :(.

Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2359 Napisanych postów 30605 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270688
nie bardzo rozumiem w czym problem....
zawsze zmiana chwytu bedzie nowoscią dla mięśni,bo pracują one "pod innym kątem"

PS: Nie podoba mi się ta seria łączona na końcu(bo to nie jest superseria),wg mnie niepotrzebna,wystarczy jedna izolacja

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 350 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3501
też bym wywalił na Twoim miejscu superserie i zrobił rozpiętki np.

jeżeli dysponujesz hantlami spróbuj przenoszenia hantla nad głową. Powinno poprawić wygląd klatki piersiowej.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

pytanei o partie

Następny temat

ławka

WHEY premium