SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

luqe workout hard

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 12324

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 3754 Wiek 6 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 49667
Jak jesteś pod nadzorem Antosia to nie powinienem się wcinać, ale napisze co mi się wydaje że jest źle. W wycisku na skośnej sztangą masz walczysz z ciężarem, a nie kończysz kiedy mógłbyś wykonać jeszcze kilka ruchów, w dodatku robisz za krótkie ruchy, tak mi się wydaje. Rozpiętek prawie nic nie widać, nastepnym razem nagraj z wyższego miejsca. Wycisk sztangą na poziomej również wydaje mi się że mógłbyś jeszcze spokojnie 3-4 powtórzenia zrobić. Przenoszenie chyba powinieneś robić na lekko ugiętych rękach w łokciach, a nie na takich jak obecnie, brakuje chyba spięca mocnego klatki.
Dobra, więcej nie komentuje bo znawcą nie jestem, wpadnie Antoś i zrobi porządek ;]
powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
no, właśnie - nie powinieneś.
zaraz to sobie ogarnę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 3754 Wiek 6 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 49667
przepraszam, chciałem pomóc.
w takim razie tylko drugi raz życzę powodzenia ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1106 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 14069
Chyba muszę się zabrać za bicepsy skoro u Ciebie jest 30kg na modlitewniku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 303 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 16627
nom, biedne te moje rączki :p
Powalczę jak będę wiedział, że walczę o to czego chcę i będę czuł tę klatkę.

Zmieniony przez - luqe w dniu 2013-04-11 22:17:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
luqe
Klatka+bicepsy:


Wyciskanie sztangą na skosie dodatnim 30st rampa 12
30,35,40,45,45x9,45x6kg



Rozpiętki na ławce poziomej rampa 10
2, 3,5, 5, 7,5, 10kg



Wyciskanie sztangą na ławce poziomej rampa 8 + regres 10,10,16
30,35,40,45,50x6 40,35,30



Przenoszenie talerza leżąc wzdłuż ławki 2x20
10kg




Komentarz: Ćwiczenia rozciągające dobrze weszły, wyciskania gorzej.
Po 3.serii na skosie bardziej czułem w nich triceps, do tego nie nagrała mi się 5 seria skosu, więc jeszcze 1. zrobiłem. Zaniżone powtórzenia w regresach płaskiej przez tric, który padał szybko. Teraz tric czuć w huy. Do tego w wyciskaniach jakby ręce nie współpracowały, zawsze czuję w topowych seriach jakby prawa ręka nie tak była ułożona/inaczej yebie.

Uginanie ramion ze sztangą na modlitewniku rampa 8
17,5 20, 22,5, 25, 27,5, 30kg






Uginanie młotkowe ze sztangielkami stojąc rampa 6 + regres 12,16
10, 12, 12,5, 14,5 15kg



Uginanie ramion ze sztangą stojąc 1x25
15kg




Kom: Modlitewnik lekko, ale chyba za szybko, Młoty bujanka :x, a 25. powtórzeń robi swoje.

Ogólnie cała obręcz barkowa poruszona w jednym treningu, rekompensata musi być .




Zmieniony przez - luqe w dniu 2013-04-11 21:48:22


Skos - rampa 12 to 12, nie schodź do żadnych 6pow! Nie wyrobisz 12pow tj. w ostatniej serii zrobisz te 10 czy 9 - KONIEC ĆWICZENIA

Rozpiętki - z tego ujęcia za wiele nie zobaczę, kąt masz za bardzo rozwarty w ramionach, ugnij bardziej te ramiona, ciężar też będzie większy

Ława pozioma - niepotrzebnie dociskasz tricepsami, wyciskaj do 3/4 wysokości. Każde powtórzenie póki co wygląda inaczej, ale to normalne na tym etapie, trzymaj nadgarstki sztywno. I rampa 8 to rampa 8, tu też żeby Ci do głowy nie przyszło schodzić na 3 czy 4 ruchy. Spokojnie, nigdzie się nie spieszysz, dokładaj małymi łyżeczkami.

Przenoszenie - bardziej ugnij ramiona i trzymaj ten kąt przez cały zakres ruchu w ćwiczeniu, klatkę dobrze nabodźcujesz, rozciągniesz, nadasz jej pełności i zniwelujesz pchanie się barkami do przodu

Modlitewnik - wolniejsze ruchy, klatkę bardziej wypchnij do przodu, nogi wysuń w przód (ale nie wyprostowane!). Nie zabieraj z takiego miejsca sztangi bo sobie naciągniesz najszersze, lepiej zabierać ją z ziemi w takiej sytuacji. Jak Ci za lekko to oczywiście dołóż obciążenia

Młotki - takie bujanie to nie bujanie, spokojnie dołóż, młotki to ciężarowe ćwiczenie. Jeśli po tym ćwiczeniu masz lekkie ramiona do końca dnia to znaczy, że wykonałeś je właściwie.

Uginanie - tak, 25pow daje się we znaki, dobrze to wygląda, ale chciałbym widzieć całą sylwetkę podczas ćwiczenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 303 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 16627
Ok prezesie, kilka pytań
1.Powtórzyć ciężar w wyciskach?
2.Nie mam większych talerzy do przenoszenia. Jak progresować?
Ręce są jak najbardziej lekkie, a i dołożę ofc. Ogarnę jakieś dobre miejsce do nagrywania na przyszłość.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
staraj się dołożyć, ale zachowaj te 12 ruchów i w ostatniej serii zejście na 10 czy 9, ale nie niżej.
Jak nie masz większych talerzy, to opuszczaj wolniej ciężar i mocno spinaj klatkę w końcu ruchu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
jutro mi napisz, gdzie czujesz największą obolałość, w którym konkretnie miejscu na klatce i ramionach, o ile taka się pojawi, jeśli nie, to ciężarów trzeba ewidentnie dołożyć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 303 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 16627
przyjąłem
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Podciąganie na drążku.

Następny temat

Problem z trenigiem na mase .

WHEY premium